17MB171 FullHD firmware needed

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ben de indiriyorum çünkü :haha1 , birinden mesela hem youtube hem netflix apk yı aldım bu şekilde :kiskis

alodan-143.png

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Google translate:
Merhaba.
Bu yazılımı denedim ama ne yazık ki sadece siyah ekran gösteriyor. Android tv karşılama müziğini duyabiliyorum, uzaktan kumandayla ses seviyesini ve gücü kontrol edebiliyorum ama görüntü yok.
Panel test edildi, normal çalışıyor. Kırık FullHD monitörden ana kart ile test edilmiştir.
TEKNOwest TEKNOwest, belki belleniminizi yeniden yükleyebilirsiniz? Artık bağlantınızı göremiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Original English post:
Hello.
Tried this software, but unfortunately it only shows black screen. I can hear android tv welcome music, can control volume and power with the remote, but no picture.
Panel tested, working normally. Tested with main board from broken FullHD monitor.
TEKNOwest TEKNOwest , maybe you can reupload your firmware again? I can not see your link anymore.

Thank you in advance.
Kullanıcılar için gizli metin: Agent_0013

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Farklı apk eklemeyi de deneyebilir misin. Yazılım geliştirilmiş olur. :ok
Gece vakti güldürdün beni ,neden dersen ,bu gün muhabbeti oldu arkadaşla telefon konuşmamda "alocum iyi para kazanırsın" dedi, çünkü seninle aynı şeyi söyledi telefonda :)
Aslında programlayılarım olsa eskisi gibi ,neler yapardım bilmem,elimdekilerin hepsini (rs232-usb hariç) lisans yapan bir öğrenciye verdim ,tüm epromlar dahil :)
Neyse ...

A Çevrimdışı

Agent_0013

Yeni Üye
9 Eki 2021
6
38
Google translate:
Tekrar merhaba.

Her iki yazılımı da denedim, ancak TV her ikisinde de yalnızca siyah ekran gösteriyor. Ayrıca ana karttan gelen LVDS sinyalinin çok küçük olduğunu buldum. Monitör kartımda (panelin hala çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanıyorum) 0,7V P-P, ancak TV kartında 0,1V P-P gibi. İlginç gerçek şu ki, TV kartı açıldıktan sonra 5 saniye boyunca iyi LVDS sinyali veriyor, ancak daha sonra küçük sinyale geçiyor. Bellenimde bir yerde LVDS modundan V-By-One gibi bir şeye geçiyor gibi görünüyor. Veya hala yeni bellenim ile uyumlu olmayan eski yapılandırma dosyalarına sahip.

Ayrıca yapmaya çalıştığım TV'nin fabrika çıkışlı tam modelini buldum. Hitachi 43HAE4251, 17MB171 kartı ve VES430UNDH-N2-N45 paneli kullanıyor. Aynı 17MB171 kartına sahibim, değiştirilen konektör ve FullHD kartına uyacak konfigürasyon dirençleri var, tek fark panelim VES430UNDH-2D-N42. Belki sorun vardır. Bu konuyu araştırmaya devam ediyorum, belki bir gün işe yarar.

Bu arada teraspy teraspy, .pkg dosyalarını nasıl açarsınız? Belki çalışmasını sağlamak için içindeki panel bilgilerini değiştirebilirim?

Teşekkürler ve iyi günler.

Original English post:
Hello again.
I have tried both firmwares, but TV only shows black screen with both of them. Also I found that LVDS signal from main board is very small. On my monitor board (which I use to check if panel is still working) it is 0,7V P-P, but on TV board it is like 0,1V P-P. Interesting fact is, TV board produces good LVDS signal for 5 seconds after turning on, but then switches to small signal. It seems like somewhere in firmware it switches from LVDS mode to something like V-By-One. Or that it still has old configuration files, which are not compatible with new firmware.
Also I found factory produced exact model of TV I am trying to make. It is Hitachi 43HAE4251, it uses 17MB171 board, and VES430UNDH-N2-N45 panel. I have the same 17MB171 board, with replaced connector and configuration resistors to match FullHD board, the only difference my panel is VES430UNDH-2D-N42. Maybe there is the problem. I am continuing to research this topic, maybe one day I will make it working.
By the way, teraspy teraspy how do you unpack the .pkg files? Maybe I can change panel info inside to make it working?

Thank you, and have a nice day.

A Çevrimdışı

Agent_0013

Yeni Üye
9 Eki 2021
6
38
Google translate:
Bu .pkg dosyasında tam bellenim ile gittiğini düşündüm. Çünkü 17MB171 anakartımı yükselttiğimde, bozuk 32" ekran (anakartı aldığım yerden) resim göstermeyi bıraktı, bu yüzden panel konfigürasyonunun da değiştiğini varsayıyorum. Panel konfigürasyonunu manuel olarak değiştirmenin bir yolu var mı? .pkg dosyasını açma veya doğrudan programlama bellek yongası?

Original post:
I thought it goes with full firmware, in this .pkg file. Because when I upgraded my 17MB171 board, broken 32" screen (from where I took mainboard) stopped showing picture, so I assume that panel configuration also changed. Is there any way to change panel configuration manually? Either unpacking .pkg file, or directly programming memory chip?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Google translate:
Bu .pkg dosyasında tam bellenim ile gittiğini düşündüm. Çünkü 17MB171 anakartımı yükselttiğimde, bozuk 32" ekran (anakartı aldığım yerden) resim göstermeyi bıraktı, bu yüzden panel konfigürasyonunun da değiştiğini varsayıyorum. Panel konfigürasyonunu manuel olarak değiştirmenin bir yolu var mı? .pkg dosyasını açma veya doğrudan programlama bellek yongası?

Original post:
I thought it goes with full firmware, in this .pkg file. Because when I upgraded my 17MB171 board, broken 32" screen (from where I took mainboard) stopped showing picture, so I assume that panel configuration also changed. Is there any way to change panel configuration manually? Either unpacking .pkg file, or directly programming memory chip?
I can't take that risk, install software according to tv serial number or contact service please.

Bu riski alamam, yazılımı tv seri numarasına göre yükleyin veya lütfen servisle iletişime geçin.

A Çevrimdışı

Agent_0013

Yeni Üye
9 Eki 2021
6
38
Google translate:
Tekrar merhaba.
teraspy teraspy Endişelenme, TV zaten bozuk ve garanti dışı, bu yüzden daha fazla bozulamaz. :) En kötü durum senaryosu Eski FullHD monitörden anakartı TV kasasının içine koyacağım ve güzel LG ekranlı çok büyük bir PC monitörüm olacak.
Ben TV tamirini kâr için yapmıyorum, zevk için ve bu tür şeylerde tecrübe kazanmak için yapıyorum. Ben daha çok donanım insanıyım, yazılım benim için kara büyü :)
Ayrıca internet TV'de benimki gibi aynı anakart ve türde aynı panele sahip seri no. 8598352 10058 (resim ekli), anakart için doğru yazılımı bulmaya yardımcı olacaksa.
Vaktinizi boşa harcıyorsam özür dilerim, sadece yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. :)

Original English post.
Hello again.
teraspy teraspy Don't worry, TV is already broken and out of warranty, so it can't be more broken. :) Worst case scenario I will put mainboard from old FullHD monitor inside TV case and have one very large PC monitor with nice LG screen.
I am not repairing TV for profit, I do it for fun and to gain experience in these kind of things. I am more like hardware person, software for me is black magic :)
I also found on the internet TV with same main board and kind of the same panel like mine, serial nr. is 8598352 10058 (picture attached), if it will help find right software for the board.
Sorry if I am wasting your time, I just try to learn something new. :)

Scheda-Alimentazione-Vestel-17IPS62-HITACHI-43HAE4251-_57.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Google translate:
Tekrar merhaba.
teraspy teraspy Endişelenme, TV zaten bozuk ve garanti dışı, bu yüzden daha fazla bozulamaz. :) En kötü durum senaryosu Eski FullHD monitörden anakartı TV kasasının içine koyacağım ve güzel LG ekranlı çok büyük bir PC monitörüm olacak.
Ben TV tamirini kâr için yapmıyorum, zevk için ve bu tür şeylerde tecrübe kazanmak için yapıyorum. Ben daha çok donanım insanıyım, yazılım benim için kara büyü :)
Ayrıca internet TV'de benimki gibi aynı anakart ve türde aynı panele sahip seri no. 8598352 10058 (resim ekli), anakart için doğru yazılımı bulmaya yardımcı olacaksa.
Vaktinizi boşa harcıyorsam özür dilerim, sadece yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. :)

Original English post.
Hello again.
teraspy teraspy Don't worry, TV is already broken and out of warranty, so it can't be more broken. :) Worst case scenario I will put mainboard from old FullHD monitor inside TV case and have one very large PC monitor with nice LG screen.
I am not repairing TV for profit, I do it for fun and to gain experience in these kind of things. I am more like hardware person, software for me is black magic :)
I also found on the internet TV with same main board and kind of the same panel like mine, serial nr. is 8598352 10058 (picture attached), if it will help find right software for the board.
Sorry if I am wasting your time, I just try to learn something new. :)

Scheda-Alimentazione-Vestel-17IPS62-HITACHI-43HAE4251-_57.jpg
No need for an apology, I'm doing it with love anyway :ok

Geri
Üst Alt