17MB100 Anakart - Yeni toolbar smart menü, PuhuTV, BluTV aktifleştirdim.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Merhaba arkadaşlar,

A Ado'dan sonunda alabildiğim MB100 2.15.14 yazılımda yeni toolbar şeklinde Smart TV menüsünü aktifleştirdim. Ayrıca Puhu TV , BluTV gibi önceden olmayan uygulamalar da gelmiş oldu. Ayrıca PiP, RGB Gain gibi bazı ek ayarlar da açıldı.

Daha önce 2.7.0.0 yazılımı için yazdıklarım, 2.15.14 sürümü için de geçerli. Görüntü 1.34.25'e göre bariz parlak ve canlı. Ama 3D çalışmıyor ve beni en çok rahatsız eden şey YouTube'da 480p videolar ekranın ortasında küçük şekilde oynatılıyor.

Vestel şu MB100'e eli yüzü düzgün son bir yazılım verseydi de insanlar mutlu etseydi keşke.

WhatsApp-Image-2018-09-03-at-12.34.59.jpg

WhatsApp-Image-2018-09-03-at-12.34.58.jpg

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Merhaba arkadaşlar,

A Ado'dan sonunda alabildiğim MB100 2.15.14 yazılımda yeni toolbar şeklinde Smart TV menüsünü aktifleştirdim. Ayrıca Puhu TV , BluTV gibi önceden olmayan uygulamalar da gelmiş oldu. Ayrıca PiP, RGB Gain gibi bazı ek ayarlar da açıldı.

Daha önce 2.7.0.0 yazılımı için yazdıklarım, 2.15.14 sürümü için de geçerli. Görüntü 1.34.25'e göre bariz parlak ve canlı. Ama 3D çalışmıyor ve beni en çok rahatsız eden şey YouTube'da 480p videolar ekranın ortasında küçük şekilde oynatılıyor.

Vestel şu MB100'e eli yüzü düzgün son bir yazılım verseydi de insanlar mutlu etseydi keşke.

WhatsApp-Image-2018-09-03-at-12.34.59.jpg

WhatsApp-Image-2018-09-03-at-12.34.58.jpg
Elinize sağlık, peki bu olay mb120 anakartlar için de uygun mu acaba? Yani onlara da uyarlanabilir mi?

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
biz nasıl modlama yapabiliriz bu menü için

Öncelikle full yazılımınızın olmasını tavsiye ederim. Zira 2.15.14 yazılımını kurduktan sonra benim vereceğim sw profili dosyasını yüklemeniz gerekiyor. Ve bendeki dosya da MB100 anakartlı 9300'e ait. Farklı modellerin profil dosyasını birbirine yüklediğinizde tam uyum sağlar mı bilemiyorum.

Profil dosyasını bilgisayarıma geçtiğimde buraya yükleyeceğim.

Aslında yine MB100 anakartlı 9300'lerde soluk olan görüntüyü ve renkleri daha parlak hale getiren bir çalışmam da var. Ama TV'ye FTP ile bağlanıp dosya kopyalamak gerekiyor ve bunu herkes yapabilir mi emin değilim.

İstek okursa anlatım yaparız artık.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Öncelikle full yazılımınızın olmasını tavsiye ederim. Zira 2.15.14 yazılımını kurduktan sonra benim vereceğim sw profili dosyasını yüklemeniz gerekiyor. Ve bendeki dosya da MB100 anakartlı 9300'e ait. Farklı modellerin profil dosyasını birbirine yüklediğinizde tam uyum sağlar mı bilemiyorum.

Profil dosyasını bilgisayarıma geçtiğimde buraya yükleyeceğim.

Aslında yine MB100 anakartlı 9300'lerde soluk olan görüntüyü ve renkleri daha parlak hale getiren bir çalışmam da var. Ama TV'ye FTP ile bağlanıp dosya kopyalamak gerekiyor ve bunu herkes yapabilir mi emin değilim.

İstek okursa anlatım yaparız artık.
Bu soluk olan renklerden kasdiniz va panellerden bahsediyorsunuz sanirim. Peki cok buyuk bi farklilik yarattimi

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bu soluk olan renklerden kasdiniz va panellerden bahsediyorsunuz sanirim. Peki cok buyuk bi farklilik yarattimi

Soluk renkten kastım izleme açısı değil. Genel olarak renk karakteristiğinin Samsung'lar gibi olmaması diyelim. Gerçi Samsung biraz uç bir örnek oldu ama, o tarafa doğru kaydırmak diyebiliriz.

Vestel bu değişikliği MB100'ler için 2.xx sürümlü yazılımlarla gerçekleştirmiş. Ama bu yazılımların başka türlü sıkıntıları olduğu için millet genelde 1.34.25'te durmayı tercih ediyor.

Ben bu güncelleme dosyalarını 2.15.14'ten FTP ile aldım ve 1.34.14'e yine FTP ile yükledim. Eski dosyaları da ne olur ne olmaz diye yedekledim. Sonuç; renkler 2.xx sürümündeki gibi canlı ve parlak halde geldi. Üstüne de 2.15.14'ün sorunlarından kurtulmuş oldum.

İstersem yedek aldığım dosyaları geri atıp TV'yi eski haline de getirebilirim. Bunu yapacağımı hiç sanmıyorum ama. :sirit

G Çevrimdışı

Gence45

Yeni Üye
9 Şub 2018
34
Ben iptv kullandığım için 2.7.0.0 kullanıyorum 2.15.14 de YouTube da yada iptvde ses kaymaları vardı diye hatırlıyorum siz bizim yükleyebileceğimiz şekilde bir yazılım oluşturursaniz deneriz.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
2.15.14 de ott playerda sorun yaşamadım diğerlerinde o sorun oldu ama şu yeni menüyü denemek isterdim birde smart da değişmiş 2.15.14 de

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt