1500 TL civarında sistem önerisi

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Bahsettiğiniz Xeon işlemcileri anakartınız desteklemiyor.
En yüksek Core 2 Quad takabilirsiniz.

alabilirsiniz mesela.
RAM'i de 6 / 8 GB yapsanız güzel olur mesela.
4 GB 64 bit için alt limit.
Bir de 120 GB SSD alın.
Ekran kartı o oyunlarda işinizi görür ancak güç kaynağınız limitinde çalışacağı için sorun çıkarabilir.

uyumlu görünüyordu ama. Vay arkadaş ya şansıma bak.

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Umut Barış Umut Barış Hocam sen anlarsın. İlk kez alışveriş yapıyorum da burda ne diyor. İşlemci yola çıkmaya hazır, ekran kartından daha ses yok mu diyor :) Ürünler geldikten sonra ne yapmam gerekiyor. Sağlam çıkarsa ayrı, sorunlu çıkarsa ayrı işlem yapıyoruz sanırım.

Birde bu 22 Euro limiti nasıl oluyor. Bir seferde 22 euro üzerine mi vergi ödüyorum. Mesela bunları sipariş verdim. Şimdi tekrar 22 euro geçmeyecek şekilde sipariş versem hepsinin toplamını filan almıyorlar değil mi? Bir seferdeki gelen ürün bedeline bakıyorlar.?

aliiii.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış Hocam sen anlarsın. İlk kez alışveriş yapıyorum da burda ne diyor. İşlemci yola çıkmaya hazır, ekran kartından daha ses yok mu diyor :) Ürünler geldikten sonra ne yapmam gerekiyor. Sağlam çıkarsa ayrı, sorunlu çıkarsa ayrı işlem yapıyoruz sanırım.

Birde bu 22 Euro limiti nasıl oluyor. Bir seferde 22 euro üzerine mi vergi ödüyorum. Mesela bunları sipariş verdim. Şimdi tekrar 22 euro geçmeyecek şekilde sipariş versem hepsinin toplamını filan almıyorlar değil mi? Bir seferdeki gelen ürün bedeline bakıyorlar.?

aliiii.jpg

Üstteki kargoya verilmeyi bekliyor / kargoya verildi bilgisi girilmemiş.
Extend processing time yazan yerden beklemeyi uzatabilir veya cancel order butonuyla siparişi iptal edebilirsin.

Alttaki ise kargoya verilmiş. Track order yazan yerden takip edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun çıkması dahilinde Open Dispute butonundan iade talebi başlatabilirsin.
(Kargo eline ulaşmaz, ürün hasarlı veya asılsız çıkar vs.)
Dispute süreci uzun sürebilir haberin olsun.

Ürünleri anladığım kadarıyla ayrı ayrı sipariş etmişsiniz.
Gümrük limitini geçen ürün başına gümrük ödersiniz diye düşünüyorum.

Bu işleri Sota Sota daha iyi bilir.

Son düzenleme:
metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Üstteki kargoya verilmeyi bekliyor / kargoya verildi bilgisi girilmemiş.
Extend processing time yazan yerden beklemeyi uzatabilir veya siparişi iptal edebilirsin.

Alttaki ise kargoya verilmiş. Track order yazan yerden takip edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun çıkması dahilinde Open Dispute butonundan iade talebi başlatabilirsin.
(Kargo eline ulaşmaz, ürün hasarlı veya asılsız çıkar vs.)
Dispute süreci uzun sürebilir haberin olsun.

Ürünleri anladığım kadarıyla ayrı ayrı sipariş etmişsiniz.
Gümrük limitini geçen ürün başına gümrük ödersiniz diye düşünüyorum.

Bu işleri Sota Sota daha iyi bilir.

Evet hocam, ayrı ayrı sipariş ettim. Ekran kartının bekleme süresi dolarsa süre uzatmadan başka yerden sipariş edeyim :) Ürün geldiğinde duruma göre tekrar rahatsız ederim hocam sizi, oldu ne yapayım ve ya olmadı ne yapayım diye :) Teşekkürler hocam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Paket Basına 22 Euro Sınır
Sahıs Basına 1 Yılda 5 Paket Getırme Sınırı Koymuslardı
5 Kotası Doldurursan Yıl Icerısınde Baskasında Adına Alarak Kotayı Asabılırsın :ok

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Paket Basına 22 Euro Sınır
Sahıs Basına 1 Yılda 5 Paket Getırme Sınırı Koymuslardı
5 Kotası Doldurursan Yıl Icerısınde Baskasında Adına Alarak Kotayı Asabılırsın :ok

Benim 2si gitti ozaman desene hocam :)
Ama bende şöyle bi durum var den alışverim yaptığımda %8.85 iade yapıyordu. Neyse sağlık olsun. Zaten şimdiye kadar ilk kez sipariş verdim, bundan sonraki ne zaman olur Allah bilir :)
Teşekkürler hocam.

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Sota Sota Hocam, Umut Barış Umut Barış Hocam ve bilgili diğer arkadaşlar :)
PCI slotundan Sata 3 kullanabileceğimiz kart gibi bişeyler yok mudur?
Usb 3.0 kullanılan PCI kartlar varmış ama Sata 3 de var mıdır acaba?
Usb 3.0 kartlar aliexpressde 5 dolardan satılıyor. Orjinal usb 3.0 hızını sağlıyor gibi görünüyor. Doğru mudur¿

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota Sota Hocam, Umut Barış Umut Barış Hocam ve bilgili diğer arkadaşlar :)
PCI slotundan Sata 3 kullanabileceğimiz kart gibi bişeyler yok mudur?
Usb 3.0 kullanılan PCI kartlar varmış ama Sata 3 de var mıdır acaba?
Usb 3.0 kartlar aliexpressde 5 dolardan satılıyor. Orjinal usb 3.0 hızını sağlıyor gibi görünüyor. Doğru mudur¿

Merhaba. PCI Express üzerinden M2 donüştürücüler kullanabilirsiniz ama oraya da M2 SATA SSD takmanız gerekir diye düşünüyorum. Ama o sistemde PCI Express üzerinden önyükleme (boot) yapabilir misiniz bilmiyorum.

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Merhaba. PCI Express üzerinden M2 donüştürücüler kullanabilirsiniz ama oraya da M2 SATA SSD takmanız gerekir diye düşünüyorum. Ama o sistemde PCI Express üzerinden önyükleme (boot) yapabilir misiniz bilmiyorum.

Evet Hocam onları görmüştüm. Ama direk sata 3 portu bulunan PCI-E kartlar var mı diye merak etmiştim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kart benim dediğim kart mı acaba. Hem de 2si birden var combo :)

SATA 3 var diyor. Alıp denemeniz lazım.
Test sonuçlarında SSD hızı üreticinin verdiği hıza erişiyorsa sorun yok demektir.
Ben de Adata SU650 aldım, JD'ye güvenemedim. :bilmiyom
Bir hız var ama sanırım işlemcim aşırı zayıf olduğu için biraz yavaşlık hissediyorum. :hihi
Onu da değiştirmeye sıra gelecektir bir gün. :hihi

metelixiz Çevrimdışı

metelixiz

Aktif Üye
23 May 2018
62
36
Tekrar selamlar,
2 hafta gibi kısa bir sürede işlemcim geldi. Aynı anda sipariş verdiğim ekran kartı daha yola çıkmadı :) Buradan JSF CPU Technologies Co Ltd store 'a teşekkürlerimi sunuyorum :)
Adaptöre filan gerek kalmadan pinleri güzelce lehimlemişler, modlanmış işlemci. Anakart için de modlu bios indirmiştim. Onu da yükledim. System stres testi yaptım yoğun çalışmada 72 dereceyi geçmedi. Şuanda memnunum. Umarım ileride bi aksilik çıkmaz.

foto1.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
islemci-1.jpg
islemci-2.jpg

stres-test.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt