15 bin civarı Buzdolabı tavsiyesi isteyeceğim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697
Şu anki buzdolabım 10 senelik.Bir buzdolabı alıp dolabın kurulumunu yaptırmadan kutuda bekletmem mantıklı olur mu?
Korunaklı, nemsiz ortamda saklarsanız hiçbirşey olmaz fakat markadan markaya değişmekte olan garanti süreciyle karşı karşıya kalırsınız.

Örneğin, A markasının ceyizlik garanti süreci yokken
B markası 6 ay
C markası 3 yıl sonrasında garantiyi başlatabiliyorsunuz.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Korunaklı, nemsiz ortamda saklarsanız hiçbirşey olmaz fakat markadan markaya değişmekte olan garanti süreciyle karşı karşıya kalırsınız.

Örneğin, A markasının ceyizlik garanti süreci yokken
B markası 6 ay
C markası 3 yıl sonrasında garantiyi başlatabiliyorsunuz.
BOSCH KGP76AICON modeli ile ilgili görüşlerin neler?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
samsung için 20 yıl kompresör garantisi mevcut. Her iki dolap için de "EK Garanti" talebim olacak.

Samsung ile ilgili olarak şuan elimde samsung RL4323RBASP modeli var. 7 yıl sonunda maalesef dolap dökülüyor. kapak köşeleri pas içinde, buzluk kısmı lastikler yırtık durumda servisi arıyorum, modeli söyleyip lastik alacağım diyorum. önce bizim gelip (300 TL) bakmamız lazım diyor. Tahminen 1500-2000 civarı lastik fiyatı var. bunları düşününce, bakkalda bile yedek parçası olan grundig, arçelik vb ürünler artı garanti ile daha makul geliyor.

Grundig ve Arçelik kullanan tanıdığım olmadığı için de markadan emin olamıyorum. Şikayet var ve forumlarda hangi markayı yazarsak yazalım illaki sorunlu ürünleri karşımıza çıktığı için de markanın bir önemi olmayıp şans faktörününün önemini anlıyorum :)
beko buzdolabı kullanıyorum tavsiye ederim.

Geri
Üst Alt