15 bin civarı Buzdolabı tavsiyesi isteyeceğim

J Çevrimdışı

Janavar

Yeni Üye
3 Haz 2021
8
41
Forumda benzer şekilde bir çok konu var fakat her gün fiyatlar ve görece talepler farklı olduğu için yeni konu açma gereği hissettim.

Talepler;
- 176 cm - 185cm arasında yüksekliğe sahip
- 69 cm- 75cm arasında genişliğe sahip
- Tercihen üssten donduruculu, fakat uygun fiyat olursa alttan da olur tabi ki
- Gri, Koyu gri veya Inox olması önemlidir.
- Hoover tercihim değildir.
- Altus ve seg bana çok kaliteli değilmiş ve 3-4 yıl içinde elimde kalacak gibi geliyor .

Bu bilgiler ışığında görece kaliteli diyebileceğiniz bir marka model var mıdır.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578
15k düzgün buzdolabı kalmadı ki.
Garanti sürelerine göz önünde tutup Arçelik-Beko (kompresör nedeniyle almam)
Vestel olabilir.
Mutlaka garanti uzatımı işlemi yaptırın.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
yerli malı bosh buzdoabı almıştım çok kısa sürede pert oldu bende beko aldım uzun süredir kullanıyorum arçelik-beko grubunun ürünlerini beğenmiyorum (çamaşır makinası grubu-televizyon gurubu vs gibi)fakat buzdolabı-sebil ve klimada tercih ediyorum.beko buzdolabı aldımbeko su sebili aldım lg beko klima aldım hepsinide uzun yıllardır kullandım.

J Çevrimdışı

Janavar

Yeni Üye
3 Haz 2021
8
41
Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu seçeneği 2 ye indirmeyi başarabildim :)

Samsung RT47CG6002S9 (samsung kompresör) 17.800 TL

Grundig GPRND 47731 I 18.000 TL

GPRND-47731-I.png
Samsung123452ace468fc51.png

Düşünceleriniz nelerdir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu seçeneği 2 ye indirmeyi başarabildim :)

Samsung RT47CG6002S9 (samsung kompresör) 17.800 TL

Grundig GPRND 47731 I 18.000 TL

GPRND-47731-I.png
Samsung123452ace468fc51.png

Düşünceleriniz nelerdir.
Samsungun yanlış hatırlamıyorsam ekstra kompresör garantisi vardı. Grundig, Arçelik ve Beko grubunun buzdolapları için bence önümüzdeki sene piyasaya çıkacak ürünleri bekleyin. 😉

J Çevrimdışı

Janavar

Yeni Üye
3 Haz 2021
8
41
Samsungun yanlış hatırlamıyorsam ekstra kompresör garantisi vardı. Grundig, Arçelik ve Beko grubunun buzdolapları için bence önümüzdeki sene piyasaya çıkacak ürünleri bekleyin. 😉
samsung için 20 yıl kompresör garantisi mevcut. Her iki dolap için de "EK Garanti" talebim olacak.

Samsung ile ilgili olarak şuan elimde samsung RL4323RBASP modeli var. 7 yıl sonunda maalesef dolap dökülüyor. kapak köşeleri pas içinde, buzluk kısmı lastikler yırtık durumda servisi arıyorum, modeli söyleyip lastik alacağım diyorum. önce bizim gelip (300 TL) bakmamız lazım diyor. Tahminen 1500-2000 civarı lastik fiyatı var. bunları düşününce, bakkalda bile yedek parçası olan grundig, arçelik vb ürünler artı garanti ile daha makul geliyor.

Grundig ve Arçelik kullanan tanıdığım olmadığı için de markadan emin olamıyorum. Şikayet var ve forumlarda hangi markayı yazarsak yazalım illaki sorunlu ürünleri karşımıza çıktığı için de markanın bir önemi olmayıp şans faktörününün önemini anlıyorum :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
samsung için 20 yıl kompresör garantisi mevcut. Her iki dolap için de "EK Garanti" talebim olacak.

Samsung ile ilgili olarak şuan elimde samsung RL4323RBASP modeli var. 7 yıl sonunda maalesef dolap dökülüyor. kapak köşeleri pas içinde, buzluk kısmı lastikler yırtık durumda servisi arıyorum, modeli söyleyip lastik alacağım diyorum. önce bizim gelip (300 TL) bakmamız lazım diyor. Tahminen 1500-2000 civarı lastik fiyatı var. bunları düşününce, bakkalda bile yedek parçası olan grundig, arçelik vb ürünler artı garanti ile daha makul geliyor.

Grundig ve Arçelik kullanan tanıdığım olmadığı için de markadan emin olamıyorum. Şikayet var ve forumlarda hangi markayı yazarsak yazalım illaki sorunlu ürünleri karşımıza çıktığı için de markanın bir önemi olmayıp şans faktörününün önemini anlıyorum :)
Açıkçası normal koşullarda tavsiye ediyorum. Ancak söz konusu markalarda geçtiğimiz dönemlerde kompresör kaynaklı memnuniyetsizlikler vardı. Bununla ilgili bir çalışma var diyeyim. Ondan dolayı beklemek daha sağlıklı olur diyorum. Ancak bahsettiğim bekleme süresi sizin için mantıklı olmayabilir çünkü ihtiyaç halinde buzdolabı pek fazla beklenerek temin edilebilecek bir şey değil.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Örnek teşkil etmesi için konu bilgisini paylaşıyorum;

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,578

RT serisini 10 yıldır kullanıyorum. Damper valfli olması haricinde bana gore mümkemmel bir makina

hacim olarak yetersiz kalisi nedeniyle 450lt
kendime ayirdim yerine 650+ RS serisi aldim
9. ay olacak makina çok fena.

RB serisinden olduğu gibi RL serisinde çok fazla şikayet okuyoruz.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Şu anki buzdolabım 10 senelik.Bir buzdolabı alıp dolabın kurulumunu yaptırmadan kutuda bekletmem mantıklı olur mu?

Geri
Üst Alt