ZTE Modem Çağrı Merkezi ( Bir dolandiricilik hikayesi )

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Arkadaslar selam öncelikle sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
Turktelekomun modem markası olan zte nin çağrı merkezinin yaptığı hatayı yada dolandırıcılığı kısaca anlatacağım. Dolanricilik diyorum net olarak.
Zte modem 5 GHz bandını açmıyordu. Yazılımsal bir sorun olduğunu anladım. Sorunumu ne yaptıysam 5 GHz bandını TV görmedi. Sonunda çağrı merkezini aradım. Destek almak için. Bir bayan çıktı ve konuyu kısaca anlattim. Bu konuda ttcomdan modem almadigim için. Milenicom dan servis aldığım için yardımcı olamayacağını bana bir telefon numarası vereceğini ve bu numaradan destek almamı söyledi. Bende kabul ettim, verdiği numara 11858 bende şüphelendim. İnterinete yazdım dk si 5₺ olan bir numara. Şikayetvar.com da kıyamet gibi şikayetler dolu. Arayınca ahiret soruları soruyorlar sırf para kazanmak için. Bende tekrar aynı çağrı merkezini arayıp yasal ve insani olarak kızdım.
1) bu modemi tr ye getirip neden iss ayırıyorsunuz sonuçta modemin altında ttcom iss yazıyor.
2) destek vermiyorsaniz neden ücretli bir yere yönlendirme yapıp insanları dolandiriyorsunuz!
3) neden bu numarayı verince insanlara ücretli bir numaradır diye insanlara en başında söylemiyorsunuz?

Bunların hepsini oradaki call center çalışanına söyledim. Resmen dolandırıcılık.
Yazıktır günahtır. Hepsini söyledim. Gerçekten su memlekette kimsede ahlak kalmadı. Süt sağar gibi insanı sağlıyorlar.
Buna dur diyecek kimsede yok. Konu yanlış yere açıldıysa yöneticiler taşıyabilir.
+ Yazının tüm hukuki sorumluluğu şahsıma aittir. Gelsinler de bunları mahkeme de rezil edim.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Öncelikle aleyküm selam küfür etmeye terbiyem el vermiyor ama maalesefki insanlar paradan başka hiçbirşeye önem vermiyorlar bir kaç ay önce benim başımada buna benzer bir olay yaşadım evime internet bağlatmak için googleye türk telekom internet başvurusu yazdım ttnet başvuru diye bir sayfa açıldı meğerse millenicom zımbırtısıymış adamlardaki ukalığa baksen sizleri türk telekomdan arıyoruz internet başvurunuz için evime ekip geldi millenicom dan geliyoruz ttnet değilmi dedim hayır deyince adamlara gitmelerini bir işlem yaparsanız şikayet edeceğimi belirttim ve zar zor başvuruyu geri çektirdim vel hasıl abi

Dürüstlük,Şeref,Vijdan kimsede ama hiç kimsede kalmamış Ülkenin hali ortada gidişat kötü allah sonumuzu hayır etsin gerçekten bıktık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İyi de ücretsiz çağrı merkezi kaldı mı ki?
Ayrıca konunun ısıtma soğutma sistemleri ile olan ilgisi ne? :kiskis

Modemi kendiniz ayrıca satın aldıysanız THH'ye gidin, ücret iadesi isteyin.
Sonuçta ürün 5 GHz işlevine sahip fakat o işlevi çalıştırmıyor.
Bundan emin olmak için başka bir 5 GHz destekli cihazla bağlanmayı denediniz mi? (Telefon, PC gibi? )

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Bundan emin olmak için başka bir 5 GHz destekli cihazla bağlanmayı denediniz mi? (Telefon, PC gibi? )
valla şuana kadar onlarca müşteri hizmetleri aradım 0850 ,444 hiç ücret alınmadı.Burada arkadaş haklı 118 telekomun sattığı ücretli hatlar .Adı üstünde müsteri hizmetleri nasıl ücretli hat alırsın ? İşin kanuni yönü nedir bilmiyorum ama üçkağıtçı lık olduğu bariz.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38

Umut Isıtma soğutmaya açmadım aslında , telefon dondu , bu bölümde takılı kalmış :).
+ 5 GHz bandı yazılımsal hata veriyor. Tüm cihazlarda gözükmedi. Nedeni yazımsal. Takılı kalıyor , modemi. Wifi si ve 5ghz bandı ışığı yandığı halde sinyal göndermiyor.
Çözümü ; modemim içine girin bu bandın ayarları var 811/a/n vs onu karma dan bir üsteki seçeneğe alın. Sonra tekrar karma ya alın ..modem sinyal veriyor. Bunun çözümü de tr de sadece tavsiye forumunda şahsım yazmış oluyor. Google dan gelen hitlerden bu konu ile ilgili komisyonumu alırım:kas:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Isıtma soğutmaya açmadım aslında , telefon dondu , bu bölümde takılı kalmış :).
+ 5 GHz bandı yazılımsal hata veriyor. Tüm cihazlarda gözükmedi. Nedeni yazımsal. Takılı kalıyor , modemi. Wifi si ve 5ghz bandı ışığı yandığı halde sinyal göndermiyor.
Çözümü ; modemim içine girin bu bandın ayarları var 811/a/n vs onu karma dan bir üsteki seçeneğe alın. Sonra tekrar karma ya alın ..modem sinyal veriyor. Bunun çözümü de tr de sadece tavsiye forumunda şahsım yazmış oluyor. Google dan gelen hitlerden bu konu ile ilgili komisyonumu alırım:kas:kiskis

Sota Sota bakıyor kasaya. :kas

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt