Deneyim Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko Ücreti

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Sigortacı arkadaşım bugün beni aradı. Trafik sigortası ve Kasko poliçesini yenilenmesi üzerine kısa bir görüşme yaptık.
Abi su sene senin canını biraz yanacak dediğin de eyvallah 30.000tl gitti dedim, çünkü geçen yıl %100 ve %0 kusurlu olduğum 2 kazaya karışmıştım.

Yıllardır standart sigorta + sınırsız imm , genişletilmiş kasko paketi + 500bintl maddi manevi davalar için hukuki olarak yaptırıyordum.
Ak sigorta sadece kaskoya 20bin tl çıkardı.

Sigortacı arkadaşım olunca ne alternatif var mı dediğim de sağolsun Hepiyi Sigorta üzerinde neredeyse aynı paket oluşturarak fiyatı 10.659tl kadar çekti.
Daha düşük fiyat teklifi veren firmalar var ama kaza sonrası başımızı ağrıtmaması adına onları tercih etmedik.

teminat.png

Zorun Trafik Sigortam 4703tl çıktı. Karşı tarafa verilen zarar 120.000tl sınırlı olması nedeniyle, Allah korusun büyük bir kazada suç sizde çıkarsa, sigorta sirketi 120.000tl kadar ödemeyi yapar ve üzeri sizden rucü ettirilir, Bu konuda dikkatli olmanızı öneririm.

sigorta.png

840tl karşılığın sigorta poliçesine ek olarak İHTİYARİ MALİ SORUMLULUK SİGORTA POLİÇESİ eklettim. Karşı tarafa verilen zararı sınırsız olarak karşılanması için.

ihtiyari.png

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Başkan siyaset yapma! Mesajını silerler... Olmadı uzun adamı bırakıp seni eleştirirler. :hih

Zaten bizim kazandığımızın neredeeyse tamamını ilk başta (poliçelerle) sigortacılar, ardından (kredi faizleri) bankalar ve kalanını da zincir (keyfi fiyat - serbest piyasaymış sanki rakip kalmış) marketler üzerinden iade ediyoruz. Diğer bir ifadeyle bizden aldığını (sermayeyi) bizim adımıza iş yapıp karını kendi cebine koyan ilk ikisi oluyor sonuncusu da kalanı kendine mecbur edip istediği karı uygulayıp bireysel yaşama kalitemize karar veriyorlar.

Bu üçüne karşı koyacak alternatifi yada gücü olmayan hiç kimse (yönetici) bunların alanı olan ekonomi üzerine ahkam kesmesin, sözünde durabilmesi kendi elinden çok diğerlerinin elindeydi, elindedir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Başkan siyaset yapma! Mesajını silerler... Olmadı uzun adamı bırakıp seni eleştirirler. :hih
Özel hayatta siyaset üzerine konuşma yapmayı çok sevsemde, sanal ortam keskin, dik yorumlar yapmamaya çalışırım.
Çünkü Verdiğim mesaj yanlış anlaşılırsa düzeltme sansı pek olmuyor.

Bir konuda yapılan eylemler, söylemler istenilen,beklenen olmadığı için hiç sanmıyorum demek siyaset olmasa gerek.!

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Başkan siyaset yapma! Mesajını silerler...

Bu üçüne karşı koyacak alternatifi yada gücü olmayan hiç kimse (yönetici) bunların alanı olan ekonomi üzerine ahkam kesmesin, sözünde durabilmesi kendi elinden çok diğerlerinin elindeydi, elindedir.

En nihayetinde, döndük dolaştık günün sonunda, yapılacak bir şey yoktu, yoktur; kimse ekonomi konusunda ahkam kesmesin, eleştiri yapmasına mı geldik.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Özel hayatta siyaset üzerine konuşma yapmayı çok sevsemde, sanal ortam keskin, dik yorumlar yapmamaya çalışırım.
Çünkü Verdiğim mesaj yanlış anlaşılırsa düzeltme sansı pek olmuyor.

Bir konuda yapılan eylemler, söylemler istenilen,beklenen olmadığı için hiç sanmıyorum demek siyaset olmasa gerek.!
"Konuşmak siyasettir." der Hz. Ali (R.A)
Zaten ağzımızdan çıkan her kelime hatta hece bir siyasettir. Kelimenin söyleniş amacı, tonlanması, volümü, dinleyenlerin anladığı miktar veya anlam bile siyaset olduğunun ta kendisidir.
İnsanlar konuşa konuşa anlaşır demek te siyaseti tanımlar bir şekilde. Çünkü nerelerde fikirlerinin birleştiğini nerelerde ayrıldığını anlayıp fikri seçeneklerini çoğaltırlar. Keskin dil siyasette olmazsa olmaz bence çünkü ifadenin açık bir şekilde söylenişidir. Ha keskinlikten kırıcı sözlerle ifadeyi kast ediyorsan, zaten kabul görmez. Her şey çift yaratılmıştır, siyasetin doğasıda budur, zıtlıkların olması varlığının ta kendisidir.

Fikir beyan etmek siyaset değilmidir? Evet basıyoruz siyaset hayır basıyoruz siyaset çekimser kalıyoruz yine siyaset...

En nihayetinde, döndük dolaştık günün sonunda, yapılacak bir şey yoktu, yoktur; kimse ekonomi konusunda ahkam kesmesin, eleştiri yapmasına mı geldik.
Yapılması bana okuyacaklarımla zenginlik katar. Yapanın yapılmasına da izin vermesi tahammül etmesi yerinde olur. Aksi halde tek taraflı olan propaganda oluyor, okurken hep aynı pencereden bakmak sıkıyor. Güzel bile olsa bal yemeye bıkmak gibi bir şeye dönüşüyor sonunda.

Başkan biliyordur, ben ona başka bir konudan takılıp sitem etmek istemiştim o da anlamış ki bir şekilde cevapladı.

--------------------

Başkan benim mesajları okunduktan sonra silip devam edebilirsiniz!

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
"Konuşmak siyasettir." der Hz. Ali (R.A)
Zaten ağzımızdan çıkan her kelime hatta hece bir siyasettir. Kelimenin söyleniş amacı, tonlanması, volümü, dinleyenlerin anladığı miktar veya anlam bile siyaset olduğunun ta kendisidir.
İnsanlar konuşa konuşa anlaşır demek te siyaseti tanımlar bir şekilde. Çünkü nerelerde fikirlerinin birleştiğini nerelerde ayrıldığını anlayıp fikri seçeneklerini çoğaltırlar. Keskin dil siyasette olmazsa olmaz bence çünkü ifadenin açık bir şekilde söylenişidir. Ha keskinlikten kırıcı sözlerle ifadeyi kast ediyorsan, zaten kabul görmez. Her şey çift yaratılmıştır, siyasetin doğasıda budur, zıtlıkların olması varlığının ta kendisidir.

Fikir beyan etmek siyaset değilmidir? Evet basıyoruz siyaset hayır basıyoruz siyaset çekimser kalıyoruz yine siyaset...

Yapılması bana okuyacaklarımla zenginlik katar. Yapanın yapılmasına da izin vermesi tahammül etmesi yerinde olur. Aksi halde tek taraflı olan propaganda oluyor, okurken hep aynı pencereden bakmak sıkıyor. Güzel bile olsa bal yemeye bıkmak gibi bir şeye dönüşüyor sonunda.

Başkan biliyordur, ben ona başka bir konudan takılıp sitem etmek istemiştim o da anlamış ki bir şekilde cevapladı.

--------------------

Başkan benim mesajları okunduktan sonra silip devam edebilirsiniz!

Benim sizinle hiçbir sorunum yok. Bundan emin olabilirsiniz. Herkes aynı görüşte olacak da değil. Siz kendi yaşayıp gördüklerinizle yön alıyorsunuz ben kendi yaşadıklarımla, görüp, şahid olduklarımla. Benim bünyem sözle eylem başka olunca, bunu da bizzat deneyimleyince hata veriyor. Bendeki sıkıntı bu. Ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün misali. Net ol aslanım diyor yani.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Benim sizinle hiçbir sorunum yok. Bundan emin olabilirsiniz. Herkes aynı görüşte olacak da değil. Siz kendi yaşayıp gördüklerinizle yön alıyorsunuz ben kendi yaşadıklarımla, görüp, şahid olduklarımla. Benim bünyem sözle eylem başka olunca, bunu da bizzat deneyimleyince hata veriyor. Bendeki sıkıntı bu. Ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün misali. Net ol aslanım diyor yani.
Oy veren istediğinde net olabiliyor. Oy isteyenler ise asla net olamıyor, ilk kural müşteri her zaman haklıdır kuralı işliyor malesef, iş nabza göre şerbet vermeye dönüyor. Benim durduğum yerden gördğüm adamlar net diyorsan aksini duymaya kendini hazırlaman gerekir. Adama işinde kesin yalanı olan iki kişi getir demişler, düşünmüş, düşünmüş, sonunda iki siyasetçiyi kolundan tutup getirmiş. İşveren yani oy veren farklımı menfaati (gördürmesi gereken bir işi) varsa o bile net olmuyor. Adam aday oluyor, seçmenlerine yediriyor içiriyor onca masraf sandıktan 1 oy çıkıyor, ailesi bile vermemiş. 12 Eylül öncesi net olanları biliyorduk, ayrışmıştık, şimdi ara ki net adam çok bulasın. O zamanın milleti de net olduğuna bin pişman oldu sonradan, çünkü karşılıklı tek kelime etmediği karşısında duran da hayatında aynı şeyleri istiyordu...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
2800 ₺ trafik 8200 kaskoya verdim ocak ayında, hanım yaptırma kasko dedi ama yukarda yazdığınız gibi yüreğim yemedi. :)
Daha once bir konuda bahsetmiştim.
Arkadaşa aracına çarptılar.!
Çarpan sürücü suriyeli, Araç başkasının üzerine kayıtlı, Aracın sigorta ve kaskosu yok.

Hadi zararını tanzim et.!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
öyle bir millet ki ne yapsan gıkı çıkmıyor!
"elin gavuru" dedikleri milletlerin bazılarına özellikle bakın sonra ve bir de bizim memlekete bakın
yaw bu bizim demek ki "fıtratımız" da olan bir şey
ulan hiç bir şeye adam gibi tepki veren halimiz yok!

Siyasetçilerin bence hiç bir suçu yok!
yaw bir memleket düşünün,şu anda ve son iki yıldır geldiğimiz hallere bakın ve malum parti
oyların neredeyse yarısını alabiliyor durum da iken bizlerin konuşmaya hakkımız bile kalmamış
veya bir tane AKP yalakaları gelip hala bazı mekanlar da bir şeyler yazabiliyorsa(edebiyat yapıp)
ortada acaba bir gariplik sizce yokmudur????

yoksa bu da "fıtratmı" dır!

Konu başlığına gelirsem,valla ben bu sene 2014 model aracıma Kasko yaptırmayı düşünmüyorum!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt