Ziraat Bankası Kredi Kart Borç Yapılandırma 2019

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında peş peşe müjdeler verdi. En dikkat çeken müjde ise kredi kartı borçları olanları ilgilendiriyordu. Erdoğan yaptığı açıklamada "Kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız için bir imkan sağlıyoruz." dedi.

ZİRAAT BANKASI KREDİ KARTLARI BORÇLARI NASIL YAPILANDIRILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız için bir imkan sağlıyoruz. Ziraat Bankası aracılığıyla güçlük yaşayan vatandaşlarımızın borçları tek bir çatıda borçlanacak. Ziraat Bankası'na 24 ya da 60 ay gelirine göre borcunu ödeyecek."

ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI BELLİ OLDU

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır. 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir. Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ayağını yorganına göre uzatamayan, gelirini planlayıp harcayamayan, borç yükünü ciddi olarak düşünmeyen için bu ve benzeri her türlü uygulama, daha fazla yıkım demektir... Adam, "olması gereken" gibi davranıyor olsa, kredi kartı sarmalına girmez zaten, girdiyse de, bu adamın kendisinde sorun vardır, kredi kartı borcunun miktarında veya ödeyememe halinde değil...

Atıyorum;

Kredi kartı sayısının önemi olmamakla beraber, kartları patlayan veya patlamak üzere olan birisi, yapılandırma yaptığında, tek bir yere taksitli borcu olacak ama kredi kartıyla harcamaya devam edecek... Sonra yeni yeni mağduriyetler tabi buna mağduriyet denirse, ben demiyorum çünkü... Çok uç örnekler haricinde, kredi kartı sarmalına girenlere üzülmüyorum, acımıyorum.

* * *

Tek bir kredi kartı kullanan ve ekstre borcunu gününden önce ödeyen biri olarak, bu uygulamaya tek bir kuruş hakkım geçecekse eğer; herkese haram olsun.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Kredi Kartı ile kalacağa benzemiyor bu durum heralde , yakında yine ihtiyaç kredilerinede yapılandırma söz konusu olabilir. Aslında devletin bu duruma acil çözüm bulması gerekiyor , bankalar peynir ekmek gibi kredi kartı dağıtıyor , kredi vermek için ise hergün defalarca arıyorlar insanları. Süslü sözlerle insanları kandırıyorlar , hele ki sıkışık bir anınıza denk gelirlerse sizi ağlarına düşürüyorlar. Ondan sonrası kısır döngü zaten , borcu devamlı borçla kapatmaya başlıyorsunuz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ayağını yorganına göre uzatamayan, gelirini planlayıp harcayamayan, borç yükünü ciddi olarak düşünmeyen için bu ve benzeri her türlü uygulama, daha fazla yıkım demektir... Adam, "olması gereken" gibi davranıyor olsa, kredi kartı sarmalına girmez zaten, girdiyse de, bu adamın kendisinde sorun vardır, kredi kartı borcunun miktarında veya ödeyememe halinde değil...

Atıyorum;

Kredi kartı sayısının önemi olmamakla beraber, kartları patlayan veya patlamak üzere olan birisi, yapılandırma yaptığında, tek bir yere taksitli borcu olacak ama kredi kartıyla harcamaya devam edecek... Sonra yeni yeni mağduriyetler tabi buna mağduriyet denirse, ben demiyorum çünkü... Çok uç örnekler haricinde, kredi kartı sarmalına girenlere üzülmüyorum, acımıyorum.

* * *

Tek bir kredi kartı kullanan ve ekstre borcunu gününden önce ödeyen biri olarak, bu uygulamaya tek bir kuruş hakkım geçecekse eğer; herkese haram olsun.

Abi bizim cebimizden çıkan ve haram edeceğimiz daha neler neler var bilmediğimiz.
Deli Dumrul Köprülerimiz var mesela. Geçenden 100, Geçmeyenden 200 :kop

Hamdolsun :kiskis

M Çevrimdışı

Mahabbas

Yeni Üye
5 Ocak 2019
6
50
Abi bizim cebimizden çıkan ve haram edeceğimiz daha neler neler var bilmediğimiz.
Deli Dumrul Köprülerimiz var mesela. Geçenden 100, Geçmeyenden 200 :kop

Hamdolsun :kiskis
Uygulama nasıl olacak.her borcum var diyene vereceklerini ekstre mi götürecegiz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kredi Kartı ile kalacağa benzemiyor bu durum heralde , yakında yine ihtiyaç kredilerinede yapılandırma söz konusu olabilir. Aslında devletin bu duruma acil çözüm bulması gerekiyor , bankalar peynir ekmek gibi kredi kartı dağıtıyor , kredi vermek için ise hergün defalarca arıyorlar insanları. Süslü sözlerle insanları kandırıyorlar , hele ki sıkışık bir anınıza denk gelirlerse sizi ağlarına düşürüyorlar. Ondan sonrası kısır döngü zaten , borcu devamlı borçla kapatmaya başlıyorsunuz.

2008 yılında Finansbank'tan kredi kullanarak 2005 model bir araba almıştım. 24 ay taksitin son 3 taksitinde ben patladım. Ne yaptıysam o sarmaldan çıkamadım ve dosya hukuka gitti Yalan olmasın 1650TL lik gecikmiş taksitlerimin toplamı, dosya o şu bu derken 3600TL anapara ile karşıma geldi. Yahu taksitli 1650 yi ödeyemeyen adam peşin 3600 nasıl ödesin :kiskis

Neyse abiler avukat banka şurası burası derken bu para 2011 yılında varlık yönetim şirketlerinden birisine devredildi. Bu çok muhterem(!) varlık şirketleri bana mail atmışlar gelin sulh olalım diye. Dedim ki ''hay hay olalım''. Görüşmeler sonucu kendilerinin bana 12.000TL borç çıkarttıklarını gördüm ve dedim ki ''kesinlikle ödemem'' neticede geçmiş yıllarda da ben bu borcu kapatmak için defalarca girişimde bulundum lakin saçma faiz sistemleri yüzünden dosyayı kapatamamıştım. Hatta bir iyiniyet göstergesi olarak arabayı da kendilerine teslim ettim. mezatta satıldı ve düşe düşe benim borcumdan 2014 yılında 2005 model Opel Corca CDTI araba karşılığında 2500TL düştü :kiskis

Sağ olsun çok muhterem(!) varlık şirketi ile yaptığım 74 görüşmede (Gerçek rakam) kendilerine onlarca hayat dersi verdim ve bu politikalarının para tahsil etmek konusunda başarılı olmaktan çok uzak olduğunu belirttim zira 3600TL ana parası olan borç için 12.000TL ile başlayıp, geçen yıllar içerisinde 60.000TL ye kadar yükseldiler :kopEn son kendilerine ''6.000TL nakit' ile dosyayı kapatmaya hazırım dedim. Görüştüğüm arkadaş 'üst yönetimden onay isteyeceğim'' dedi ve gitti bir daha dönmedi. Her arayan yeni birisiydi ve her arayana bütün gelişmeleri baştan anlatıyordum.

Artık aradıklarında çok afedersini göbeğimi kaşıya kaşıya konuşuyordum zira yaklaşımları ciddiyetten çok uzak dı.

Artık öyle bir hal aldı ki konu, ben adamların peşinde koşuyorum ve diyorum ki ''yahu size bir teklif sunmuştum, beni arayacaktınız, ödeme yapacaktım ne oldu?'' diye :kiskis

Arkadaşlar anlaşamadığımız konu şuydu. Ben kendilerine ''bakın arkadaşlar, beni 3.000 kere de arasanız bir şey değişmez, 3600TL ana borcum vardı, arabayı da size teslim ettim ve mezatta satıldı, buna rağmen beni her aradığınızda 30-40-50-60 bin TL lerden bahsediyorsunuz. yahu ödeme yapamayan adam siz 3600TL karşılığında 160.000TL isteseniz ne olur. Siz daha kendi sisteminizi takip edemiyorsunuz, bakın dosyama görün, ben sizden onay bekliyorum ödeme yapmaya hazırım'' diyorum ve karşımdaki kişi önce özür dileyip kontrole dip doğrulayıp diyor ki ''bunu üst yönetime aktaracağım'' :kiskis

O meşhur üst yönetime ulaşmayı 2018 yılının başında başardım arkadaşlar.

Benim teklifim 6.000TL nakit ile dosya kapatma ve karşılığında feragatname.
Onlar diyor ki ''tama siz parayı yatırın biz size 6.000TL yatırdığınıza dair belge yollayacağız''

Oldu hatta gözlerim dolar dolar doldu :kiskis

Yahu sizin gibi adamlara ben böyle bir beyan ile 6.000TL para mı yatırırım hiç?

Onlar 12.000TL de sırar edince dedim ki ''taksitlendirin o zaman.'' Tamam dediler ve 48.000TL üzerinden taksit yapılandırması hazırladılar :kiskis

Beni en çok şaşırtan şu oldu değerli dostlar. Bu varlık şirketinin üst yönetiminin yaklaşımı şuymuş o beni arayıp duran genç arkadaşlardan en sonunda bunu öğrenmeyi başarmıştım.

''Adem Bey daha genç, bir şekilde bankalardan kredi kullanmak isteyecektir, hayatının her aşamasında bu dsya karşısına çıkacağı için biz dosyayı 6.000TL ile kapatmayalım, şartlarımıza boyun eğecektir''

Samimiyetle yazıyorum ki beni genç gördükleri için çok mutlu oldum :kiskis
ve maalesef artık anladım ki bu adamların dosyası hayatım boyunca ödenmeden benim üzerimde kalacak :kiskis

Kıssadan hisse sevgili kardeşlerim, Güzel ülkemizde devletimiz bazı konularda halkı ve HAKKI kollamayı çoktan unutmuş durumda.

Devletin hiç bir organı bu adamlara, ''Hooop bilader, bu ne yaaa, sen benim vatandaşımı sahipsiz mi sandın? Bu nedir 3600TL için 60.000TL isteme?'' demiyor veya diyemiyor.

Borçlumuyum?

Evet arkadaşlar geçmişten gelen borçlarım var.

Utanıyormuyum?

Allah şahit ki rahatsızım ama utanacak durumda da görmüyorum kendimi zira insan hayatında mutlaka dönem dönem yaşadığı aksaklıklar vardır ve sonra kendisini toparlayarak geçmişindeki o aksaklıkları düzeltir, özrünü diler olur biter.

Ben bu adamların yaklaşımı ile neyin hesabını kapatayım, neyin özrünü dileyeyim ki ?

Utanmıyor ve hatta bu yasal tefecilerin benden para alamamalarını sağladığım için de kendimle gurur duyuyorum nokta net..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yahu ben bu konuya ''Acaba bu uygulama varlık yönetim şirketlerindeki kredi borçlarını da kapsar mı?'' diye sormaya girmiştim, Yukarıda bir sürü şey yazmış bunu sormamışım :kiskis

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet uygulamaya konulan bu iş daha ilk günden patlamış , Ziraat Bankası'na gidenlerin çoğu banka çalışanlarıyla kavga etmişler :sirit Ziraat Bankası kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyenlerin neredeyse %95'i geri çevirmiş. Çoğu kişi kredi puanının düşük olmasından dolayı reddedilmiş , kimileri başka bankada kredisinin olmasından , kimisi daha önce takibe girmiş olmaktan.

Ve bu yapılandırmadan yararlanabilmek için bir takım evraklar hazırlamanız gerekiyor.

Son 6 aydır SGK'lı olarak çalışıyor olmanız mecburi , E devletten SGK hizmet dökümünüzü çıkartıp götürmeniz gerekiyor. Son aya ait maaş bordronuzu götürmeniz gerekiyor. İşveren imza sirküsü , işyeri verfi levhası fotokopisi , 31.12.2018 tarihine kadar olan son kredi kartı hesap ekstresi. Bunları yaptıktan sonra ise değerlendirmeye giriyorsunuz , kredi puanınız düşükse yada daha önce takibe girdiyseniz zaten reddediliyor.

Benim anlamadığım zaten adamın kredi puanı düşük olmasa veya takibe düşmemiş olsa sana ne diye gelsin :hihi kredi puanı yüksek olan , her hangi bi yerde kredisi borcu olmayan adam sana gelip neyi yapılandıracak :hihi

İlk günden cortladı bu mevzu

derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
Borçları borçla kapatırarark insanları dahada batağa sürüklemekten başka hiç bir şey değil allah herkese yardım etsin insanların arasındaki gelir uçurumu git gide büyüyor;25 krş a satılan torbaya isyan ettiği kadar adaletsiz sisteme isyan etmedikçe memleket; ne düzen değişir nede adalet gelir...

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
...Allah'tan sakının ve eğer gerçekten iman etmiş kimselerseniz, faizi bırakın. Şayet böyle yapmazsanız, Allah'a ve Resulü’ne karşı savaş açtığınızı bilin. (Bakara suresi 278. diyanet meali).

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Yukarıdaki mesaja artı olarak:
Bugün bizde bankayla görüştük ve herhangi bir ekstre talebinde bulunmadılar. Zaten Bankalar Birliği sisteminin üzerinden kime ne kadar borcunuz var görüyorlar. Ekstra olarak diğer bankalara ait kredi kartlarını iptal ediyorlar, bu yüzden biz vazgeçtik. Benim o kadar yüklü borcum olmasa da fikir edinmek üzere bankaya gittik ve sorduk. :):)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Screenshot_20190109-193709_Opera212d697b97295ab6.jpg

Alıntı = dh

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt