Zibro S6534

S Çevrimdışı

spartacus07

Yeni Üye
11 Tem 2016
45
http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-servisten-garantili-montaj-dahil-15000-btu-zibro-inverter-321359926/detay

Arkadaşlar zibro nasıl bir klimadır ? Linke bi gözatıp bana fikir verirmisiniz...satıcı japon malı yazmış ama bu serisi çinli diye okudum internette...bu serisi nasıldır bilen arkadaşlar yorumlayabilir mi

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Zibro S6534

spartacus07' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-servisten-garantili-montaj-dahil-15000-btu-zibro-inverter-321359926/detay

Arkadaşlar zibro nasıl bir klimadır ? Linke bi gözatıp bana fikir verirmisiniz...satıcı japon malı yazmış ama bu serisi çinli diye okudum internette...bu serisi nasıldır bilen arkadaşlar yorumlayabilir mi

japon değil.. linke bakmama gerek yok klimayı biliyorum. gree üretimi. eski model şimdiki seonsallardan iyidir. iş görüyordu yorumlar çok iyi olmasada çokt aolumlu yazanlarda vardı..

ama dikkat ederseniz aynı modeli mbirol kullanıyor. o bile sensörüyle oynamış.

şimdikilerse tamamen sensör sorunlu 20-21 dereceye ayralsan oda 28-29 derece oluyor duramıyor klima. artı yazın kesik kesik üfleme şikayetleri var kışınsa düşük fanda durup arızaya geçiyor. ses sorunlu olanlar kışın delirir.

bu klimaya gelincede kardeşim almayın 2. el klima risktir bizim milletimiz anlamaz bu işlerden ya vakumsuz bağlandıysa. sökerken sahibi cimrilik edip servis çağırmadıysa gazı nasıl topladı bilinmez.. artı kaç yere sök tak yapıldı insanlara güvenmekte zor Allah affetsin çok kötü güvensizlik sorunu ama toplumu bu hale getiren yönetimler desekte toplumda en az okadar suçlu.

geri tarafı size kalmış artık ben fikrimi söyledim.

S Çevrimdışı

spartacus07

Yeni Üye
11 Tem 2016
45

Teşekkür ederim kardeşim yorumun için...bi de bu zibroların japonya üretim olanları var onlar hakkında ne dersin...kompresörü mitsubishi elektrik olan 15XX,17XX,20XX model numarasıyla başlayanlar japon üretim bildiğim kadarıyla...

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

spartacus07' Alıntı:
Teşekkür ederim kardeşim yorumun için...bi de bu zibroların japonya üretim olanları var onlar hakkında ne dersin...kompresörü mitsubishi elektrik olan 15XX,17XX,20XX model numarasıyla başlayanlar japon üretim bildiğim kadarıyla...

rica ederim.

japon zibrolara gelince 15 serisinden bende kullandım klasik seriydi o.. sen sanırım datasını buldun ama hepsinin kompresörü ME değildi ayrıca bir kompresörün me veya daikin olması o klimayı çok kaliteli yapmıyor me ama kaçıncı sınıf kompresörüdür me nin.

15 serisi bendeki klima günah almak istemiyorum ama soğutmada sanırım sorunluydu. günah almak istemein sebebi servis  takarken havşayı fazla sıkmış havşa kırılınca gaz bitmiş ben kışın denemiştim bir kaç kez ısıtması güzeldi. ama yaz geldiğinde çalıştırdım soğutmadı servis geldi gaz verdi vs klimanın kompresörü gitmişti. hem ağız sıcaklığını 10 derece altına düşüremiyordu hemde fazla akım çekiyordu. merkez servis zorluk çıkardı vs. en baba kazık yediğim alışverişti bu. sağolsun resimleri bastıktan sonra Birol yardımcı olsada ondan almadığım halde her türlü şaklabanlığıda yaptı sonrada iytilik yaptıma çıktı adı. adamlar 75 serisi pimapen ısıcam konforlu doğramama kadar parçaladılar. adı benden almadına çıktı yavşak birolca. sen benim bu sölzerime aldırm daha öncede deiğim gibi.. ben klimanın sıfırımı istedim bulamdık kalmadı dediler. bulsak bile bunun ağız ısısı 12-13 ten aşaı düşmez dediler. bu yüzden diyorum belkide güvenemediler ggöndermeye bu yüzden. 

neyse 17 serilerine gelince bakın bu klimalrda zayıf klimalar 20 serisi yüksek performans olanlarda zayıf klimalar.  birolca şişirilsede yüksek cop densede 20 eerisi bile klima 12likse aslında 10binlikti nominali e haliyle cop yüksek çıkıyordu. ama birolun işidir milleti kandırıyordu en sonunda onun itirafını bile yaptı fazla kısan klimayıda sevmem öylşe çok yüksek cop uda dedi vs.

nelerini gördük dh de basit bir odayı soğutamayan bir model vardı gene japonlardan. yani orijinalitesi olmayn toplama bir klimaydı tüm modelleri.... chofu diye bir japon firmasına ürettirlip etiket basılıyordu.. chofu da klim aişini bitirince tamamen oemciliğe fasonculuğa döndüler. zaten pvg pazarlamacı firmadır asıl marka toyotomiydi pvg zibro markasuyla avrupa teşkililatı gibi bir şeydi. bu firma her ülkede farklı markalar satabiliyor. mesela polınyada sanırım panasonic dağıtımıda onlarda.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

spartacus07' Alıntı:
Japon bile olsa alınmaz diyorsunuz anladım

dediğiniz model zaten japon değil.

esas demek istediğim ikinci el klimanın geçmişi biliinmeden alınmaz.

japon konusundada öyle şişirilecek bi teknolojisi yokTU. içinden sanyo çin kompresör bile çıkıyordu. ama illede japn iddiası yapanlar işi bilidği için güzel kıvırıyordu ikna yeteneği olur haliyle işi bilen adamın. ben bile çok yuttum zokayı ama Allah tarafından şüphe duyduğum meselelerde hep haklı çıktım.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

9köy' Alıntı:
spartacus07' Alıntı:
Japon bile olsa alınmaz diyorsunuz anladım

dediğiniz model zaten japon değil.

esas demek istediğim ikinci el klimanın geçmişi biliinmeden alınmaz.

japon konusundada öyle şişirilecek bi teknolojisi yokTU. içinden sanyo çin kompresör bile çıkıyordu. ama illede japn iddiası yapanlar işi bilidği için güzel kıvırıyordu ikna yeteneği olur haliyle işi bilen adamın. ben bile çok yuttum zokayı ama Allah tarafından şüphe duyduğum meselelerde hep haklı çıktım.

@spartacus07  tek kelimeyle uzak dur kardeşim.sağda solda yazılan söylenenlere bakma.köylü üstadımda zaten gerekeni çok güzel yazmış

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri