Zarar ziyan talebine cevap

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Adem Helvacı Adem Helvacı abi,daha önce vestel 55ud9360 ve modemimin elektrik kaynaklı yandığını belirten konum vardı yardımcı olmustunuz. Dicle elektrik tebliğ gönderdi Red cevaplarına istinaden.

IMG202211051546422.jpg

Benden başka şikayetçinin olmamasını baz aldıklarını anladım. Böyle bir mantık olabilir mi?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bugün maalesef herkes her konuda kendi tedbirini almak zorunda. Yoksa işin var. Hele de normal vatandaşsan ayvayı yedin.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
O konuda sizden başka kişilerinde zarar gördüğünü yazmıştınız diye hatırlıyorum. Onlar da şikayette bulundu mu acaba? Eğer bulunmuşlar ise ve buna rağmen böyle bir tebliğ göndermişlerse işin şekli değişeceğini düşünüyorum.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler. Sizi yıldıracak söylemlere asla kulak asmayın. Sizin dava açma hakkınız geçerli elde duruyor. Gelen cevap sizi bir adım öteye taşıyor. Siz arızanın yıldırımla alakalı olduğu ve sizin yakın çevrenize zarar verdiği üzerine durunuz. Elbette talebinize karşı cevap verirler, sorulan dışına konuyu taşımazlar. Doğru talepte bulunup yerine getirilmesini istemek yapılaması gerekendir. Zarar görenlerle irtibata geçip cihazlarını tamir ettirseler bile o gün arızalandığını beyan ettikleri yazıları alın yada örnek şikayet dilekçeleri ile topluca şikayet edin, şikayeti düzeltmenizle tekrar edin. Yıldırımın sistemlerinde yeterli tedbiri almadıklarından sizlerin evlerinize ve şebekeye o gece bağlı olan cihazlarda elektronik aksamların şebeke hattıyla yakın temas bölgelerinde olduğundan bahsedin.

Hiç olmazsa önümüz kış tedbir almalarını sağlarsınız, olayın tekrarını önlemiş olursunuz. Belli ki işletmede çalışanlar arasında işletme körlüğü oluşmuş, hatalarını göremiyorlar, birileri oluşan zarar sonunda ortaya çıkıp gözlerine sokunca olayı saptırmaya çalışıyorlar.

Başkasında olmamış şikayet gelmedi ne demek çocuk mu (kimsenin kandırılmasını tasvip etmem) kandırıyorlar. Kayıtlarımız da gerilim yükselmesi oluşmadı diyemiyorlar.

Dernek Başkanı izlenecek doğru yolu gösterecektir.

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Apartmanımda benle aynı sorunu yaşayan var, ama şikayet konusu olumsuz. Kimse peşine düşmüyor. 2.sikayetimin de reddini bekleyip, adem hocamın dediği gibi log kayıtları talepli dilekçemi thh vereceğim.

Geri
Üst Alt