YurtDışı Alışveriş

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Arkadaşlar Bazı Araç Gerekleri Yurtdışından Oldukça Ucuza Temın Edebılıyoruz Yıllar Bu Sekılde Sayısız Urun Aldım

Ozellıkle Profosyonel Uzaktan Kumandalı Arac Merakım Oldugu ıcın Bınler Dolarlık Alısverısım Oldu

Cok Sukur Hıcbır Sıkıntı Cekmeden Ne Aldıysam Elıme Ulastı

Ha Problem Olmadımı Elıme Ulasmayan Urunler Oldu ama Anlasmazlık Acıp Para mı Gerı Aldım

Aldığım Ürünlerden Birkaçı

@Şenol Özaydın Arkadasım Wattmetreyı Nerden Almıstın Dıye Sorunca Yerı Geldı Konu Acayım Dedım

Genellıkle Aliexpress , Dealextreme, Banggood Sitelerini Tercih Ediyorum Aliexpress Alısverıs Yaparken GerıBıldırımı Fazla Olan Satıcılarından Urun Almaya Calısın

2wf63gi.jpg

517j9i.jpg

300z7k2.jpg

29fva61.jpg

2u6jsly.jpg

23t59qw.jpg

wgyog5.jpg

4jbcbn.jpg

2v3q6hv.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Cvp: YurtDışı Alışveriş

hocam bu konuda bir sorum olcaktı. şimdi şuanki kanuna göre 30 euro , 32 dolar üstü ürünlerde vergi alınıyor ama aklıma takılan vergi değil 30 euro dolar altı birkaç ürün aldım elime ulaştı ama üst limiti geçen ürünler aldığımız zaman durum nasıl oluyor vergiyi bizden nasıl alıyorlar ürün gümrükte kalıyor mu süreç nasıl oluyor biliyorsanız aydınlatırsanız sevinirim.

S Çevrimdışı

sertace

Yeni Üye
2 Eki 2017
20

Bu tip ürünlere çok itibar etmemek lazım, hem hassasiyetleri düşük hem de kalibrasyonlari hatalı olabiliyorlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

clearidas' Alıntı:
hocam bu konuda bir sorum olcaktı. şimdi şuanki kanuna göre 30 euro , 32 dolar üstü ürünlerde vergi alınıyor ama aklıma takılan vergi değil 30 euro dolar altı birkaç ürün aldım elime ulaştı ama üst limiti geçen ürünler aldığımız zaman durum nasıl oluyor vergiyi bizden nasıl alıyorlar ürün gümrükte kalıyor mu süreç nasıl oluyor biliyorsanız aydınlatırsanız sevinirim.

Mesala cep telefonu gibi gecisi yasakli urun degilse

Limiti gecmisseniz

Sizden aldiginiz urunun faturasini yada hesap dokumunu isterler

Ibraz edersenizi tutat uzerine

%20 gumruk vergisi eklenir ve urunu teslim alirsiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253

sertace' Alıntı:
Bu tip ürünlere çok itibar etmemek lazım, hem hassasiyetleri düşük hem de kalibrasyonlari hatalı olabiliyorlar.

Kullandigim urunler biribir tutuyordu

Sabit tuketim yapan cihazlar uzerinde test yaparak
Dogru olcum yaptigini
Teyit ettim

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135

Limit 22 euro yapıldı diye biliyorum , ama siz limit üstü bir ürün aldığınızda satıcıya paketin üzerine 5 dolar yada 10 dolar felan yazmasını rica edin yardımcı oluyorlar. Böylelikle bir sorun yaşamazsınız.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
"Düşük gösterilmiş faturayı" artık yemiyorlar! onlar da uyandı gari! ancak şansınız yaver gitmişse belki geçer yine de!
Uzakdoğu için %20 G.Vergisi vardır(AB için %18) ancak AB den alırsanız herifleri uyandırın kendi dahili VAT larını
düşsünler çifte vergi yememeniz için!

AliExpress en büyüğü veya çaplısı ama Geekbuying ile Gearbest son bir kaç yıldır biraz daha ucuz hale gelmiştir!
Netice de Çin liler de ciddi rekabete girdiler,Banggood da iyi sayılır

Ali ile fazla bir "muhabbete" girerseniz hesabınızı geçici(veya tamamen) keserler;örneğin beni geçen sene böyle yaptılar!hesabım hala aktif değildir ama kimin umurunda,başka yerlerden alıyorum üstelik biraz daha ucuz olarak!

Heriflerin hepsi sağlam,benim bazı mallarım kayboldu hepsinin de ücretlerini geri almıştım,Ali den de aldım ama fazla laf ettiğim için
BAN ladılar!

Parayı hesabınız dan şak diye 5 saniye de çekerler ama geri ödeme söz konusu olunca 7-15gün bir süre beklersiniz!!!!
ama mutlaka ödüyorlar

NOT;Ancak bazı ürünler pahalı veya ciddi pahalıdır,dalgaya düşmeyin sakın! Çin li bu adamı ayakta "yer"!

Alacağınız ürünün fiyat farkı TR ile az olursa hiç uğraşmayın verin biraz daha fazla para buradan alın!

Gördüğüm kadarıyla Geekbuying en hızlı gönderiye sahip!

İşi bilmiyorsanız,gelin buradan sorun,normal de 60gün teslim süresi olabiliyor! baen 45gün v.s
dolayısıyla anında görüntü yapmıyor herifler!

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Amazon Türkiye' yi beklemelerini tavsiye ederim üyelerin, aceleniz ve aciliyetiniz yok ise. Bu yıl bomba kampanyalarla açılacak. Tahminim Temmuz ayı. Sonrasında ise malum Dolar ve Euro kurlarından dolayı yine ülkemizde aynı fiyatlar olacaktır. Fakat özelikle yılbaşı ve Black Friday indirimleri oldukça cazip olacaktır. Üstelik Amazon'un mükemmel müşteri hizmetleri faktörü, aynı fiyatlarda olan diğer sitelerden alışveriş etmektense, Amazon'dan ürün almak için başlıbaşına bir nedendir.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Kdv boşuna indi devlette kayıp . ( zarar )
Adı indirim ( psikolojik politika ? )
Kimi satıcılar fırsat bildi kdv indirimi yapmadı ürün pahalandı ( zamlandı ) oyunu kdv satıcının karı oldu
Kimi satıclar fırsat bildi bindirim yaptı ( zamlandı ) kdvli indirim olmadan zamanın fiyatının üzerine yine zam koydu sonra kdv indirimim yaptı kdvli eski satış üzerinde satışa devam etti .
Kimi satıcı dürüst çalıştı ( ? )

Ürünün üzerinde satış fiyatı uyğulama ile satış olmalı denetlemeler getirilmeli tekel oluşturacak durumlar kaldırılmalı .
Tekel oluşturma yapılacaksa devlet tekelinde olması gerekli .

Gerçi yazdıklarım hikayesi diyelim .
GERÇEK ( inanç ve ahlak )

Düşüncelerim yanlış olabilir .

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Dolma Kalemlere ve mürekkeplere çok fazla ilgim var,bu ürünler özelinde yazacak olursam yurt dışından almak çok ama çok daha pahalı oluyor.
Gümrük ve kargo ücretleri cebi yakmıyor kurutuyor.Avrupa'da yaşayıp bu alanlarda harcama yapmak evet Türkiye'ye göre gerçekten çok ucuz ama iş Avrupadaki bir ürünü Türkiye'den almaksa alacağınız kalem veya mürekkebin yarısı kadar bir fiyat daha ödüyorsunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri