yurt dışında satılan tüm led oled,uled amoled,tvler için konu başlıkları ve bizde satılan tv ve kazıkları hakkında.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Tavsiye forum merhaba,
bu yeni başlık Avrupa ülkelerinde vatandaşlarının aldığı tvler nasıl fiyat kalite değerlendirmesi ve bizde satılan tvler ve fiyatları hakkında görüş, değerlendirme ve kıyaslama yapmak açısından bu konuyu açtım sevgili yöneticilerimin görü süsüne istinaden.

ilk olarak gözüme çok ilginç helen bir
Hisense 55 İnç Sınıfı R8 Serisi Dolby Vision ve Atmos 4K ULED Roku Akıllı TV, Alexa Uyumluluğu ve Sesli Uzaktan Kumanda (55R8F, 2020 Modeli) ni Tasfiye forum üzerinde değerlendirmeye alalım istedim. okuduğum kadarı ile tv de yok yok buna karşın fiyatı 399 dolar, bugünkü kur ile yaklaşık 2800 TL ye geliyor,

• Rengi, kontrastı, parlaklığı ve yumuşak hareketi güçlendirmek için özel teknolojilerle desteklenen Hisense r8f serisi ULED akıllı TV'ler, TV deneyiminizi mükemmelden inanılmaz hale getirmek için inanılmaz, ultra parlak 4k ayrıntıyı sezgisel olarak akıllı Roku TV ile birleştirir.
  • Hareket hızı 240 görüntü işleme ile hızlı tempolu spor, film ve oyunlarda tüm önemli anların tadını çıkarın, hareket bulanıklığı olmadan net bir görüntü oluşturmak için görüntü gecikmesini en aza indirin.
  • Roku TV'nin basitleştirilmiş ana ekranı ve aerodinamik uzaktan kumandası, kablo kutunuza veya HDTV anteninize kolay erişim, favori kanallara ve akış hizmetlerine tek dokunuşla erişim ve 5.000'den fazla akış kanalına ve 500.000 film ve TV bölümüne erişim sağlar.
  • TV'yi kullanımı kolay Roku TV uzaktan kumanda uygulamasıyla iOS veya android cihazınızla kontrol edin veya Alexa özellikli bir cihaz (satılır) aracılığıyla TV'nizi açıp kapatmak, kanalları değiştirmek, şovları aramak ve daha fazlası için sesinizi kullanın ayrı ayrı).
  • Bu TV'nin vesa ölçüleri duvara montaj amacıyla 300 x 200 mm'dir. Duvar montajı ayrı satılır.

Amazon product ASIN B084BMTJ5C

1.5.png
1b5d0498c8eda4887.png
2f6a57daa7102ef80.png
3c09af73f2fabe797.png
41e2c65499889f215.png
5d2d06f38869ad621.png
6e455035a22ab8658.png

çeviri meviri ile dil bu kadar dönüşebildi amazon dan alıntıdır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ilk yorum benden olsun bu paraya herhangi bir firma satışa çıkarsaydı bizim ülkede gidip günlerce firmanın veya satıcını kapısında yatardım alabilmek için

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
En basiti Xiaomi telefonların ülkemizde nasıl fiyatlara satıldığını görüyorsan eğer, meseleyi anladın demektir. :hihi
Aynısı bu TV'ler için de geçerli olacaktır, hiç endişen olmasın. :bilmiyom

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Düzeltme belirli bir süre geçerli üye grubuna, öyle hatırlıyorum.
doğrudur sevgili yöneticim, 2 veya 3 kez sanırım, lakin bu bizim Tavsiye foruma yakışan bir kısıtlama değil, insanız imla hataları yapabiliyoruz hepimiz bu anlaşılabilir bir şey, lakin bu hataları düzeltmek için kısıtlama konulması yalnış diye düşünüyorum, yetkine veras düzeltmeni rica ederim sevgili umut.

Her üye grubun günlük belirli sayida mesaj düzenleme yetkisi bulunmakta.
Az idareli kullanın :hihi
yapma paşam lütfen bu kısıtlamayı kaldır ? ? ? ? ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
doğrudur sevgili yöneticim, 2 veya 3 kez sanırım, lakin bu bizim Tavsiye foruma yakışan bir kısıtlama değil, insanız imla hataları yapabiliyoruz hepimiz bu anlaşılabilir bir şey, lakin bu hataları düzeltmek için kısıtlama konulması yalnış diye düşünüyorum, yetkine veras düzeltmeni rica ederim sevgili umut.

Bazen düzeltiyorum hem anlaşılması için hem de SEO'ya uygun hale getirmek için.
Süre 1 saat veya daha azdı sanırım. Yayınladıktan hemen sonra veya yayınlamadan önce bakmanızda yarar var.

Niye kısıtlı, iki üye arası tartışma vs çıktığında ya da üye mesajı değiştirip gitmek istediğinde engellemek için var.
Adam foruma kızıyor diyelim, ürettiği içerikleri silip gitmeye çalışıyor, bu da bizi zora sokar.
Zaten düzenleme geçmişini görebiliyoruz onda sıkıntı yok ama asıl amaç bu birazcık.
Bir de iletişimde kopukluğu önlemek.
Adam hayır ben öyle demedim demesin diye. :hihi

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Bazen düzeltiyorum hem anlaşılması için hem de SEO'ya uygun hale getirmek için.
Süre 1 saat veya daha azdı sanırım. Yayınladıktan hemen sonra veya yayınlamadan önce bakmanızda yarar var.

Niye kısıtlı, iki üye arası tartışma vs çıktığında ya da üye mesajı değiştirip gitmek istediğinde engellemek için var.
Adam foruma kızıyor diyelim, ürettiği içerikleri silip gitmeye çalışıyor, bu da bizi zora sokar.
Zaten düzenleme geçmişini görebiliyoruz onda sıkıntı yok ama asıl amaç bu birazcık.
Bir de iletişimde kopukluğu önlemek.
Adam hayır ben öyle demedim demesin diye. :hihi
:bilmiyom ne diyim sevgili umut bir çözümleme olursa iyi olurdu. ee bizdeki yaşlılık hali de işin içine girince bazen yazdıklarımızın üzerinden geçsek de beyindeki algılama omega yı moega olarak algılıyor:slap

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
:bilmiyom ne diyim sevgili umut bir çözümleme olursa iyi olurdu. ee bizdeki yaşlılık hali de işin içine girince bazen yazdıklarımızın üzerinden geçsek de beyindeki algılama omega yı moega olarak algılıyor:slap

Forumdaki mesaj sayınız ve aldığınız tepkiye (beğenme, beğenmeme) göre üye grubunuz değişiyor zaten.
Ona göre de özellikler gelir. :bilmiyom
En kötü düzeltmek istediğiniz içerik için rapor atarsınız, oradan bakarım yani. :kiskis

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Yurt dışında ki fiyatlar ile karşılaştırmak epey üzücü. 300 euro gibi bir fiyata araba da alınır televizyon da ?
sevgili akigo35 üzücü olan nedir? bizim ülke ahalisi olarak diğer dünya toplumlarından ne farkımız var, var mı? size göre? ben dandirik bir tv alabilmek için 500 tl lik a101 de satılan bir tv için aylarca ekmeğimden suyumdan aşım dan kısacağım aldığım tv nin ruhu beş para etmeyecek, buna karşılık elin oğlu bizim memlekette 20 bin tl ye satılan bir tv yi 3000 tl bandında evinde yıllarca kullanacak, hangisi üzücü? bilemedim şimdi?

pardon Akigo35 Akigo35 sevgiler demeyi unuttum affola:slap

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
sevgili akigo35 üzücü olan nedir? bizim ülke ahalisi olarak diğer dünya toplumlarından ne farkımız var, var mı? size göre? ben dandirik bir tv alabilmek için 500 tl lik a101 de satılan bir tv için aylarca ekmeğimden suyumdan aşım dan kısacağım aldığım tv nin ruhu beş para etmeyecek, buna karşılık elin oğlu bizim memlekette 20 bin tl ye satılan bir tv yi 3000 tl bandında evinde yıllarca kullanacak, hangisi üzücü? bilemedim şimdi?

O da o anlamda söylemiş zaten, alım gücünden bahsetmiş. :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt