Yüksek ışık veren Led ampül

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Evimde Şu marka ampül kullanıyorum ama elektrik faturasına çok fazla etki ettiğini düşünüyorüm. Belki de 10 tane tasarruf ampülü kadar elektrik harcıyor. ampül çalışırken 2 metre mesafeden ampül sıcaklığı bile geliyor . Bu ampülün sevdiğim yanı çok iyi şekilde aydınlatıyor . Philips 140W olarak geçiyor 140w >190w yazıyor kutusunda

Tasarruf Ampüllerde Lümen olarak geçtiği için durum biraz farklı . 2840 Lümen Bu güç değerinde iyi aydınlatma yapan tasarruf ampül var mı bildiğiniz ?

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Oda aydinlatmasi ihtiyacinizi odanin eni, boyu ve yüksekligi ve kac aydinlatma kaynagi kullanacaginiza göre bulmaniz mümkün (online hesaplatabilirsiniz).
Alttaki örnekte 20 m2 lik alan ve 1 adet aydinlatma kaynagi icin ihtiyaci karsilayacak cesitli aydinlatma ürünlerinin listesi
Odanın alanı 20 m2
Gerekli oda aydınlatma 3200 lümen (lm)
Bir lambanın ışık akısı 3200 lümen (lm)

Güç lambaları
LED Işık Ampüller 1 adet. üzerinde 32 vat = 32 vat
veya
Floresan lambalar 1 adet. üzerinde 80 vat = 80 vat
veya
Lambalar akkor 1 adet. üzerinde 320 vat = 320 vat

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bu ampülün yorumlarına baktım gerçek değeri vermiyor diyorlar. 10 tane alacağım fiyatı pahalı geliyor
evet ben baktım 35 watt çekiyor ama Alayı böyle gerçek watt değerini veren bulur musun bilmiyorum.Ben birkaç marka denedim yine en iyisi garantisi fiyatı horoz çıktı.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Şarjlı ampul geli verdi bian aklıma iyi oldu konuya denk geldiğim.

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
yüksek ışık veren led ampülün en iyisi voltaj değeri yüksek ve janjanlı olandır. uzaktan kumandalı yüksek ışık veren led ampüller favorimdir. daima yüksek ışık veren led ampül kullanırım. herkese yüksek ışık veren led ampül kullanmasını şiddetle tavsiye ederim. iyi akşamlar çok kurumsalım bu akşam :clap :haha

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Evdeki ve köy evindeki tüm lambaları a101den alınma vestel 9w ledlerle değiştirdik,hatta market market gezip vestel led topladık,yanarsa değiştiririz diyerek :) ,köy evine kışın ortalama 42-48 tl gelen fatura uzun zamandır 28-32tl gelliyor,hatta gediz elektrik az elektrik geldiğinden saatın bozuk olduğunu sanıp,saatimi değiştirmişti Eve yakın direk olmadığından karanlıkta kalıyoruz,bu nedenle dışarıda hergün sabaha kadar yanan ledler var,toplamda 14w yapıyor,içeride salonda 2*9w bizim işimizi görüyor,salon yaklaşık 18 m2.
Şehirdeki evdeki salon 22m2,orada da 2*9w vestel led işimizi görüyor,bazen lahim falan yapacaksam diğer 2*9wtı da yakıyoruz,ama 18 w çok yetiyor bize.
Bu arada küçük kayınbiraderime de toplattım bu vesteellerde,onun evi 3 kat,3 katıda led ile değiştirdi,hem benden hemde kayınbiraderimden çıkan "tasarruflu ampul"leri bir kutuya koyup köyde dağıttığımı da belirteyim :)

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Evdeki ve köy evindeki tüm lambaları a101den alınma vestel 9w ledlerle değiştirdik,hatta market market gezip vestel led topladık,yanarsa değiştiririz diyerek :) ,köy evine kışın ortalama 42-48 tl gelen fatura uzun zamandır 28-32tl gelliyor,hatta gediz elektrik az elektrik geldiğinden saatın bozuk olduğunu sanıp,saatimi değiştirmişti Eve yakın direk olmadığından karanlıkta kalıyoruz,bu nedenle dışarıda hergün sabaha kadar yanan ledler var,toplamda 14w yapıyor,içeride salonda 2*9w bizim işimizi görüyor,salon yaklaşık 18 m2.
Şehirdeki evdeki salon 22m2,orada da 2*9w vestel led işimizi görüyor,bazen lahim falan yapacaksam diğer 2*9wtı da yakıyoruz,ama 18 w çok yetiyor bize.
Bu arada küçük kayınbiraderime de toplattım bu vesteellerde,onun evi 3 kat,3 katıda led ile değiştirdi,hem benden hemde kayınbiraderimden çıkan "tasarruflu ampul"leri bir kutuya koyup köyde dağıttığımı da belirteyim :)

düşük ışık olunca ben karanlıkta oturuyormuşum hissi veriyor hemen uykum geliyor :hihi

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
sanırım led lambalar normal eski tip ampüller kadar yüksek ışık veremiyor genel olarak . En yüksek bulduğum 60w o da normal avizeye sığmayabiliyor ebat olarak biraz daha büyük

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt