Yolcu Uçağı Takla Atabilir mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,556
Göruntüleri Haberlerde bende izledim.
Bukadar dusuk irtifa, hizda
Bu aksiyonu yaparken görünce yerimden firladim.

Pilota 10 Maaş Ikramiye Dedim :haha

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İrtifa olduğunu bilecek kadar Türkçem var çok şükür, otomatik tamamla kurbanı olduk, eleştirim size ya da Umut Barış'a değil, videoyu çekeneydi hala da videonun eksik olduğunu düşünüyorum
İrtifayı neden yanlış yazdın? Demedim
İrtifa böyle yazılır, Demedim
Türkçen yok mu senin? Demedim

Sadece yanlış olan bir şeyi düzelttim... :saskin

İncir çekirdeği kadar basitti ya neyse. :uyku Sen haklısın...:cool

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
İrtifayı neden yanlış yazdın? Demedim
İrtifa böyle yazılır, Demedim
Türkçen yok mu senin? Demedim

Sadece yanlış olan bir şeyi düzelttim... :saskin

İncir çekirdeği kadar basitti ya neyse. :uyku Sen haklısın...:cool
Sevgili domestos bu kadar gerilecek bir şey yok, ben yanlış anlamışım diyelim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Youtube da ''Beni aptal yerine koyuyor'' düşüncesi uyandıran hiç bir içeriği tıklamıyorum kişisel olarak.
Bu videoyu görmüş, tıklamadan geçmiştim. (Halen de tıklamadım sizin yorumlarını okudum) Havacılık ile ilgili bilgi edinmek istediğimde ise seve seve ve de büyük keif alarak KErm Gök Kardeşimizin kanalındaki videoları izler ve kaçırmamaya çalışarak (Az önce bir DC9 düşüşünü inceleyen) Uçak Kazası Raporu programını izlemeyi tercih ediyorum.

Yolcu uçaklarını ters de uçurdular, Takla da attırdılar, ama hangi yolcu uçağı? :kiskis

Mesela Airbus A380 e takla attıtrabilecek pilot varsa gelsin :kiskis

Veya McDonell Douglas MD-11 ie takla attırsın buyursun bakalım :kiskis

Ama bir Boing 737-800 tipi yolcu uçağına bunu yapı8şlarıd haklarını yememek lazım.

Gençliğimde (Sanırım babamın hava kuvvetlerinde olmasının verdiği etki ile) inanılmaz bir savaş uçağı merakım vardı ki motor üreticilerinden yakıt sistemlerine ve after burner sistemlerinden HOBART ve M32 gibi cihazlara kadar bir çok detayı araştırmışlığım vardır, E tabi elimin altında o zamanlar sağlam bilgi kaynağı da vardı, TOMCAT dediler mi (O dönem vardı bir Amerikan hayranlığım yalan değil) içim ürperirdi.

Sonra ne mi oldu?

Hiiiç, hayatın yükü omuzlara bindi sanırım :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt