Yine Apple Yine Ben - Yine Bir Değişim Süreci :)

SeyitAliDogan Çevrimdışı

SeyitAliDogan

Yeni Üye
21 May 2022
8
25
Belki bir önceki değişim süreci konumu okumuş olanlarınız vardır;

Bugün değişimden gelen iPhone 13 cihazımı satıp ikinci el bir hatasız iPhone 13 Pro 256GB Türkiye cihazı aldım. Cihaz 03.03.2022 tarihli bir garantiye sahip. Üründe bu akşam yaklaşık 1 saat önce karanlık bir odada otururken parlaklığı düşürdüğümde Ghost Screen sorunu ile karşılaştım :) Instagram uygulamasının logosu, alttaki menüleri ekranda kala kaldı :) Yine Apple yine ekran yine benim şanssızlığım :)

WhatsApp-Image-2022-08-03-at-20.06.49.jpg

Saatin mesai saatleri dışında olması sebebi ile Apple Destek ile görüşemedim. Ürünü servise bırakıp tekrar DOA raporu alarak ayıplı mal statüsünde olduğu için yenisini talep edeceğim. Hakkımızda hayırlısı.

Forum üzerinden gelişmeleri aktaracağım. Kalın sağlıcakla

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hocam çok değiştiriyorsun diye kara listeye gireceksin :)))

Şaka bir yana geçmiş olsun. Bu ghost screen olayı kalıcımıydı yoksa anlık oldu ve düzeldi mi?

Bir diğer sorum 13 ten 13 Pro ya geçince ne farkları hissettiniz. Bende yakında başka ülkede yaşayacağım ve 13Pro ve 13ProMax almak arasındayım. 13Pro ile 13 arasında hissedilebilir çok farklar yok derseniz bende 13ü radara alacağım.

SeyitAliDogan Çevrimdışı

SeyitAliDogan

Yeni Üye
21 May 2022
8
25
Hocam çok değiştiriyorsun diye kara listeye gireceksin :)))

Şaka bir yana geçmiş olsun. Bu ghost screen olayı kalıcımıydı yoksa anlık oldu ve düzeldi mi?

Bir diğer sorum 13 ten 13 Pro ya geçince ne farkları hissettiniz. Bende yakında başka ülkede yaşayacağım ve 13Pro ve 13ProMax almak arasındayım. 13Pro ile 13 arasında hissedilebilir çok farklar yok derseniz bende 13ü radara alacağım.
Selamlar,

Ghost Screen kalıcı oldu, telefonu kapatıp açtım defalarca kez fakat düzelmedi.

Daha öncede 13 pro kullanıyordum maddi zorunluluktan satıp 13 kullanmıştım. Aralarındaki en büyük fark ekran tazeleme oranı (120hz 13 pro) optik zoom lens, ve hissiyattan başka birşey değil benim gözümde :)

Eğer benim için 120hz çok önemli değil derseniz 13 alın. Optik zoom çok önemliyse zaten bu işi Apple değil Samsung güzel yürütüyor. Tavsiyem düz 13 yönünde olur.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Selamlar,

Ghost Screen kalıcı oldu, telefonu kapatıp açtım defalarca kez fakat düzelmedi.

Daha öncede 13 pro kullanıyordum maddi zorunluluktan satıp 13 kullanmıştım. Aralarındaki en büyük fark ekran tazeleme oranı (120hz 13 pro) optik zoom lens, ve hissiyattan başka birşey değil benim gözümde :)

Eğer benim için 120hz çok önemli değil derseniz 13 alın. Optik zoom çok önemliyse zaten bu işi Apple değil Samsung güzel yürütüyor. Tavsiyem düz 13 yönünde olur.
Ekran tazelemesini gözünüz hissetti yani doğru mu anlıyorum? Optik zoom ile hayatta işim olmaz :) Telefonlarda sadece super geniş açıdan zevk alıyorum bu özellikte 11de bile var :) Pil ve uygulama hızları konusunda çok farkta hissetmediniz anladığım kadarıyla. Benim için en önemli şey ön kamera kalitesi, super geniş açı lens ve hızlı tepki (oyun oynamıyorum ama uygulama açılışları), birde batarya kapasitesi.

SeyitAliDogan Çevrimdışı

SeyitAliDogan

Yeni Üye
21 May 2022
8
25
Ekran tazelemesini gözünüz hissetti yani doğru mu anlıyorum? Optik zoom ile hayatta işim olmaz :) Telefonlarda sadece super geniş açıdan zevk alıyorum bu özellikte 11de bile var :) Pil ve uygulama hızları konusunda çok farkta hissetmediniz anladığım kadarıyla. Benim için en önemli şey ön kamera kalitesi, super geniş açı lens ve hızlı tepki (oyun oynamıyorum ama uygulama açılışları), birde batarya kapasitesi.
iPhone 13 iPhone 13 Pro'dan yaklaşık 150mAh daha büyük bataryaya sahip. Batarya ve şarj süresi konusunda hiçbir fark göremedim. Batarya önemliyse Pro Max son noktası adama şarj makinesinin yerini unutturuyor :) Ekran olarak tabiki farkediyor fakat Android telefonlardaki kadar aman aman değil. Çünkü Android ve Apple animasyonları dağlar kadar farklı. Apple biraz daha yavaş animasyonlara sahip olmasına rağmen ekran 60hz hızı ile dengeli oluyor. Fakat Androidler daha akıcı animasyon hızlarında olduklarından o kasıntıyı size hissettiriyor :)

Tavsiyem aceleniz yoksa 14 serisini bekleyin ama ben almak istiyorum diyorsanız düz 13 alın cebinize para kalsın.

SeyitAliDogan Çevrimdışı

SeyitAliDogan

Yeni Üye
21 May 2022
8
25
Cihaz 2 kez servise gitti, ilk serviste cihaza yazılım güncelleyip verdiler. Sorun giderilmediği için kıdemli birim ile görüşüp görüntüleri attım o da sorunu gördü, servisteki elemana da gösterdim o da gördü cihaz apple onarım merkezine gönderildi. Onarım merkezinden dönüş bekliyorum. Duruma göre güncelleme yapacağım

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
"Iphone al, ölümsüz makine tarzı" yorum yapan fanatik marka sevicilerin forumumuzda da olmamasından dolayı ayrıca mutlu olmakla beraber çok geçmiş olsun diyorum.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
"Iphone al, ölümsüz makine tarzı" yorum yapan fanatik marka sevicilerin forumumuzda da olmamasından dolayı ayrıca mutlu olmakla beraber çok geçmiş olsun diyorum.
Iphone 4-6-8plus-11 telefonlarını kullandım, değil bu anlatılan gibi, hiç sorun yaşamadım ama yinede dediğiniz gibi “ölümsüz” yorumu yapanlat abartı ve saçma. Şans işi birazda bu :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Iphone 4-6-8plus-11 telefonlarını kullandım, değil bu anlatılan gibi, hiç sorun yaşamadım ama yinede dediğiniz gibi “ölümsüz” yorumu yapanlat abartı ve saçma. Şans işi birazda bu :)
Hocam senin adına üzüldüm ama arkasındaki satış sonrası desteği ile için rahat olsun.
Ben de Samsung Super AMOLED ekran kullanıyorum şükür henüz yanık olmadı.
Tabi karanlık tema ağırlıklı kullanıyorum, belki ondan olmadı.
Apple paneli yeteri kadar test etmemiş herhalde, bir ara Huawei'nin başı fena ağrımıştı.
LG veya BOE OLED ekran kullanmışlardı, birçok kullanıcı yeşil ekran sorunu ile baş başa kalmıştı.
Bu sefer sorunsuz bir cihaz gelir umarım.
Kara liste muhabbetini bilemem ama her seferinde gık demeden değiştiren Apple'a da helal olsun yani.
Bir de ikinci el alınan üründe bunu yapıyorlar.
PC parçalarında mesela bazı servisler bunu kabul etmiyor.
İlla faturadaki isim gönderecek diyorlar. :slap

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
182
22
Kardeşim de iPhone 11 beyaz var eskiden beyazdı şimdi sarı bir telefon nasıl sararır aklım almıyor ekran da beyaz leke oluştu ölü piksel denemez bildiğiniz leke pili zaten klasik iPhone açıkçası Apple'ın kaliteli olduğuna dair olan inancım yok olma aşamasında

Bu arada zaten 15w gibi inanılmaz yavaş bir şarj hızıyla şarj olan telefon şarj olurken cayır cayır yanıyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kardeşim de iPhone 11 beyaz var eskiden beyazdı şimdi sarı bir telefon nasıl sararır aklım almıyor ekran da beyaz leke oluştu ölü piksel denemez bildiğiniz leke pili zaten klasik iPhone açıkçası Apple'ın kaliteli olduğuna dair olan inancım yok olma aşamasında

Bu arada zaten 15w gibi inanılmaz yavaş bir şarj hızıyla şarj olan telefon şarj olurken cayır cayır yanıyor
Bence pili servise göstersin.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Hocam senin adına üzüldüm ama arkasındaki satış sonrası desteği ile için rahat olsun.
Ben de Samsung Super AMOLED ekran kullanıyorum şükür henüz yanık olmadı.
Tabi karanlık tema ağırlıklı kullanıyorum, belki ondan olmadı.
Apple paneli yeteri kadar test etmemiş herhalde, bir ara Huawei'nin başı fena ağrımıştı.
LG veya BOE OLED ekran kullanmışlardı, birçok kullanıcı yeşil ekran sorunu ile baş başa kalmıştı.
Bu sefer sorunsuz bir cihaz gelir umarım.
Kara liste muhabbetini bilemem ama her seferinde gık demeden değiştiren Apple'a da helal olsun yani.
Bir de ikinci el alınan üründe bunu yapıyorlar.
PC parçalarında mesela bazı servisler bunu kabul etmiyor.
İlla faturadaki isim gönderecek diyorlar. :slap
Alıntı yanlış olmuş sanırım :) Ben şükür problemsiz kullanıyorum hep

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt