Yılbaşı ışıklandırmasının ısınması normal mi?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Işık yandığı zaman ampulleri ısınıyor 3-5 dk lık kullanım ısıyı fark etmenizi sağlıyor. Kopan bir tarafını ek yaptım acaba bununla alakalı olabilir mi? Topraklamasız olarak piyasaya sürülmüş.

IMG_20201206_184018.jpg

IMG_20201206_184438.jpg
IMG_20201206_184047.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunlar aslında 12 Volt neon
Flaman mantığı ile çalışır yani Akkor söz konusu o nedenle ısınması gayet normal

Bunlardan 20 tane seri bağlanır

220/20=11Volt düşer ampul başına ki 12 olan çalışma voltajının altında olması akkorun erken devre dışı kalmaına da engel olduğu için iyi olur.

bazen ampullerin yani neonların birisi bozulduğunda sistem tamamen yanmaz halen gelir, hangisi olduğunu bulup bypass ederseniz ampuller yine yanar ancak bu sefer 220/19 mantığına göre çalışır.

Bir tık daha parlak yanar, bir tık daha erken ölürler :))

Tabi şebekenin 230 veya 210 olduğu yerlerde hesaplamanın sonucu değişir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Flaman mantığı ile çalışır yani Akkor söz konusu o nedenle ısınması gayet normal

220/20=11Volt düşer ampul başına ki 12 olan çalışma voltajının altında olması akkorun erken devre dışı kalmaına da engel olduğu için iyi olur.

bazen ampullerin yani neonların birisi bozulduğunda sistem tamamen yanmaz halen gelir, hangisi olduğunu bulup bypass ederseniz ampuller yine yanar ancak bu sefer 220/19 mantığına göre çalışır.

Ben zamanında bunların kontrolcüsündeki arızayı gidereyim derken kısa devre yapmıştım ve muhteşem bir sesle kumanda patlamıştı. :kiskis

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Ben 12v priz adaptoru
Rgb devresi
Rgb serit led

Bunlar ileilekullanıyorum en sagliklisi
diye dusunuyorum 12v ile calistigi icin
sizin kullandiginizin benzeti vardi fise taktigin kutunun icerisini actim bomba yapmislar resmen kullanmadım birdaha kipadan almistim zamaninda

Sizdekinin isinmasi normal gerekli seyler yazilmis zaten

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben 12v priz adaptoru
Rgb devresi
Rgb serit led

Bunlar ileilekullanıyorum en sagliklisi
diye dusunuyorum 12v ile calistigi icin
sizin kullandiginizin benzeti vardi fise taktigin kutunun icerisini actim bomba yapmislar resmen kullanmadım birdaha kipadan almistim zamaninda

Sizdekinin isinmasi normal gerekli seyler yazilmis zaten
Led ,renk, ışık işini çocukluğumdan beri oldum olası çok sevmişimdir o nedenle hem uzaktan kumandalı 3 chipli disco mod 5 metre olanı, hem de bluetooth üzerinden telefondan uygulama kontrollü ve adreslenebilir özellikli 2 metre olanını halen kullanıyorum ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Led ,renk, ışık işini çocukluğumdan beri oldum olası çok sevmişimdir o nedenle hem uzaktan kumandalı 3 chipli disco mod 5 metre olanı, hem de bluetooth üzerinden telefondan uygulama kontrollü ve adreslenebilir özellikli 2 metre olanını halen kullanıyorum ?

Abi senin lamba baya iyiymiş marka vs yazma imkanın olur mu

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531

Dediğin çok doğru adem usta ben zamanında bir tanesi kırıp üstüne bastım bir taraf çalışmaz oldu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt