Yerli üretim telefonlar geliyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
vatandaşı olmasak çok neşeli bir yer aslında. :gul
Ben T.C+AB Vatandaşıyım çift vatandaşım ama bana hiç neşeli gelmiyor :kiskis dışarda deplasmanda kazanmak yerine kendi ülkemde evimde kazanmaktan yanayım Almanya Belçika Fransa İngiltere Hollanda bu ülkelere gittim gezdim kimisinde birazda çalıştım para var iyi güzel hoş çok sıkıcı yerler alışamadım döndüm geldim vatan gibisi yok duruma göre bakacağım 2023,den sonra belki avrupaya kesin dönüş yaparım işimi orada kurarım yada yeniden işimi kurup Türkiye,de güzel işler yaparım bakalım zaman ne gösterecek ...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben T.C+AB Vatandaşıyım çift vatandaşım ama bana hiç neşeli gelmiyor :kiskis dışarda deplasmanda kazanmak yerine kendi ülkemde evimde kazanmaktan yanayım Almanya Belçika Fransa İngiltere Hollanda bu ülkelere gittim gezdim kimisinde birazda çalıştım para var iyi güzel hoş çok sıkıcı yerler alışamadım döndüm geldim vatan gibisi yok duruma göre bakacağım 2023,den sonra belki avrupaya kesin dönüş yaparım işimi orada kurarım yada yeniden işimi kurup Türkiye,de güzel işler yaparım bakalım zaman ne gösterecek ...
Bu vergi oranlarıyla burada birikimini heba etme derim. :kiskis

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ÖTV cambazlığına çözüm için yapıldı. Gözetim belgesi diye bir şey çıkarıldı bu yılın Mayıs ayında.

Konu ile alakalı video ?

Özet;
İthal edilen cihaz 200$'ın altındaysa bu cihazı satabilmek için firmaların her bir model için bu belgeyi devletimizden alması gerekiyor. Eğer belge alınmazsa ithal edilen telefonun ithalat fiyatı 50$ dahi olsa 200$'dan ithal edilmiş gibi vergilendiriliyor. Bu nedenle piyasada 2000 lira altına düzgün telefon bulunamaz oldu. Bu belge de bildiğim kadarıyla yapılan başvurulara rağmen hiçbir firmaya verilmemiş. Son durumunu bilmiyorum. Firmalar bu 2000 lira bandındaki potansiyeli bildikleri için kendilerine arka kapı yaratıyorlar fakat bilmiyorlar ki burası ??????Türkiye ??????
Elbet de buna da bir cevabımız olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt