Yerel grup ilkesi düzenleyici

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
57
Merhaba Arkadaşlar,

Google chrome ayarlarını kontrol edebilmek için, "yerel grup ilkesi düzenleyici"de, "chrome.adm" eklemesi yapak istedim.. Yönetim şablonları altında, "ekle" deyip,"chrome.adm" yi seçtikten sonra, kapat deyince, " [strings] bölümünde aşağıdaki giriş çok uzun olup kesilmiştir..." şeklinde başlayan uyarı çıkıyor ve ekleme kabul edilmiyor.

Çözümü bilen arkadaşlar iletebilirse sevinirim.

Ekran-Goruntusu-4937.png

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
57
Kullandığınız bilgisayar tam erişim yetkiniz var mi.? (Kurum bilgisayarı mı)
Hayır şahsi bilgisayarım. Tam erişim yetkim olması gerek... Ama, windows ara sıra, olmadığım hakkında uyarılar veriyor.
Aydınlatırsanız sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Hayır şahsi bilgisayarım. Tam erişim yetkim olması gerek... Ama, windows ara sıra, olmadığım hakkında uyarılar veriyor.
Aydınlatırsanız sevinirim.
Microsoft topluluk bölümüne yazan siz misiniz.?

windows verdiği uyarı tam olarak nedir.

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
57
Microsoft topluluk bölümüne yazan siz misiniz.?

windows verdiği uyarı tam olarak nedir.
Sorunu az önce çözdüm. Yerel grup ilkesi düzenleyicisine girerek değil, " windows/policy definitions " klasörü içine, ilgili dosyaları kopyalayınca, "google", "yerel grup ilkesi düzenleyicisi" nde gözüktü.
Ama yeri gelmişken, bu konu ile neden uğraştığımı ve varsa fikrinizi iletmenizi isterim.
Sitelere üye olduğunuzda, kullanıcı adı olarak, kimi siteler e posta adresinizi (ya da normal kullanıcı adınızı) ve tabii şifrenizi soruyor. İlgili sitelerin bu bilgilerini silmek, yani her girişte mouse sol tuşa tıkladığınızda, e posta adresi ya da kullanıcı adınızın görünmemesini sağlamak için, "glary utilities" kullanıyorum.. İlgili ayar seçli olduğu halde, glary bu görevi yerine getirmiyor. " Bleachbit" programını kullanıyorum, o da etkili olmuyor.. "Advanced system repair" programı siliyor ama, o da ilgili ayarı aktif hâle getirdiğimde, chrome tarayıcıdaki çubuktaki sabit site simgelerini de siliyor.. Dolayısıyla o da kullanışsız. "Cleaner" hakkında iyi şeyler söylenmediği için, onu zaten kaldırdım. Chrome'un kendi "geçmişi sil" ayarları işe yarıyor... Ama malum, o da uğraştırıcı.
Ben de, "Yerel grup ilkesi düzenleyicisi" nde google ayarlarını oluşturarak, ordan girip sorunu kökten çözmek istedim.
Şimdi deneyeceğim ama denemeden sorayım, bu kullanıcı adı ve şifreleri, crome çubuğundaki, kayıtlı site simgelerini yok etmeden (!) silebilecek program var mı ? Eğer böyle bir program tavsiyeniz varsa, "yerel grup ilkesi düzenleyisi " ile uğraşmama gerek kalmaz. Her ne kadar, oluşturmak için o kadar uğraşmış olsam da.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Kayıtlı şifrelerinizden bahsetmiyorsunuz sanırım. Zira onları kaydetmemeyi seçebiliyorsunuz.

HTML'nin autocomplete özelliğini pasifize etmek istediğinizi varsayıyorum ve maalesef bir önerim yok. Ama belki bakış açınızı değiştirerek faydam olabilir.

Bu konuyu araştırırken kullanacağınız keywordlar; "autocomplete, autofill, spesific website" olabilir.

Eminim birileri bu konuda eklenti yapmıştır. Bu eklentide de muhtemelen url seçeneği bölümüne sadece * koyulması ile tüm websiteleri kapsatabiliyorsunuzdur.

Bir de chatgpt'ye falan sorarak bu autocomplete verilerinin nerede depolandığı öğrenilebilir. Cookie olarak falansa tüm siteler için ortak olmalı ve yine eminim eklenti ile çözülür. Direkt chrome verilerinde sabit bir dosya ise task scheduler ile bir shell emrine bakar. Dakikada bir sildirilir.

Bunlar belki sizin farklı bir yol çizmenize yardımcı olabilir.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Kayıtlı şifrelerinizden bahsetmiyorsunuz sanırım. Zira onları kaydetmemeyi seçebiliyorsunuz.

HTML'nin autocomplete özelliğini pasifize etmek istediğinizi varsayıyorum ve maalesef bir önerim yok. Ama belki bakış açınızı değiştirerek faydam olabilir.

Bu konuyu araştırırken kullanacağınız keywordlar; "autocomplete, autofill, spesific website" olabilir.

Eminim birileri bu konuda eklenti yapmıştır. Bu eklentide de muhtemelen url seçeneği bölümüne sadece * koyulması ile tüm websiteleri kapsatabiliyorsunuzdur.

Bir de chatgpt'ye falan sorarak bu autocomplete verilerinin nerede depolandığı öğrenilebilir. Cookie olarak falansa tüm siteler için ortak olmalı ve yine eminim eklenti ile çözülür. Direkt chrome verilerinde sabit bir dosya ise task scheduler ile bir shell emrine bakar. Dakikada bir sildirilir.

Bunlar belki sizin farklı bir yol çizmenize yardımcı olabilir.
chrome gizli pencere 'de hiç bir şey kayıt edilmiyor diye biliyorum. doğru mudur?

Geri
Üst Alt