Yerel Aga Bagli Kalarak Interneti Engellemek

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Ağ yerine uygulamaları engellersek nasıl olur? Windows update, ie ve ağa bağlanan programları manuel olarak devre dışı bırakmak?

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Atamıştım ama olmamıştı, fazla da önemli olmadığı için uğraşmamıştım. :bilmiyom

Bu şekilde oluyor. Corel Draw 7.0'ın kırık sürümünü kullanan bir abimiz için böyle yaparak, Corel'in kendi sunucularına bağlanarak lisans kontrolü yapmasını engelleyebilmiştik. Ağdaki diğer bilgisayarları, yazıcıları ve ortak klasörleri ise görebiliyordu bilgisayar.

Windows altında yapmak gerekiyor yalnız. Ağ bağdaştırıcı ayarları altında, TCP/IP 4 sekmesinde elle geçerli bir IP adresi ve 127.0.0.1 şeklinde geçersiz bir ağ geçidi adresi girerseniz, bilgisayarın internete çıkışını kapatırsınız.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Cevap biraz basit olacak fakat yine de yazayım. Ağdaki bilgisayarlar bir birine çok çıkışlı modem veya hub yardımı ile bağlı olup paylaşım ayarları da yapılmış ise dosya alış verişi zaten olur. Operatörden gelen internet hat kablosunu modeme girmezseniz internet olmaz. ?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Cevap biraz basit olacak fakat yine de yazayım. Ağdaki bilgisayarlar bir birine çok çıkışlı modem veya hub yardımı ile bağlı olup paylaşım ayarları da yapılmış ise dosya alış verişi zaten olur. Operatörden gelen internet hat kablosunu modeme girmezseniz internet olmaz.
En basit cevap :ok
Ben bu şekilde köydeki tv ile bağlantı kuruyoum,interneti verirsem tvde de internet oluyor bazen sadece smartı test ediyorum,vermezsem sadece telnet veya filezilla ile bağlanıyorum:)
*İnterneti vermek = telefondan laptopa hotspot yapmak

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
ip mac eşleşmesi yapıp ip adresinin UDP 53 portuna çıkmasını engelleyin. Bu sayede dışarı çıkamaz, dışarıdan istek alamaz.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Ben geldim :) Forum değişmiş sanki son yazıların çoğu anasayfada gözükmüyor ya da hep mi böyleydi :hmm Ayrıca hoşbuldum

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bu aralar biraz yogundum pc basinda genelde sizdigim icin yazamadim ilgilenenlere tesekkürler diyerek son durumu bildireyim

ucuz yolu, her pc ye statik ip verip, ağ geçici bölümünü boş bırakıp, admin hesabı ile ağ ayarlarının değiştirilmesini engellemek.
pahalı yolu, websense kurmak.
Manuel ip ve ağ geçidi atamanız gerekiyor. Ben yapmıştım zamanında.
Bu şekilde oluyor. Corel Draw 7.0'ın kırık sürümünü kullanan bir abimiz için böyle yaparak, Corel'in kendi sunucularına bağlanarak lisans kontrolü yapmasını engelleyebilmiştik. Ağdaki diğer bilgisayarları, yazıcıları ve ortak klasörleri ise görebiliyordu bilgisayar.

Windows altında yapmak gerekiyor yalnız. Ağ bağdaştırıcı ayarları altında, TCP/IP 4 sekmesinde elle geçerli bir IP adresi ve 127.0.0.1 şeklinde geçersiz bir ağ geçidi adresi girerseniz, bilgisayarın internete çıkışını kapatırsınız.
genelde yazilan yorumlar ayni yönde oldugu icin internete bagli olan bilgisayarda bir klasörü paylasima actim 2. yani internete girmeden paylasimdaki dosyalara erismesini istedigim bilgisayarda ipv6 yi devre disi birakip ipv4 de statik ip belirleyerek gateway kismina sallama bi ip girdim internet baglantisi kesildi ve paylasimdaki klasöre erisim devam etti :dinle

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt