Yerel Aga Bagli Kalarak Interneti Engellemek

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
baslik yeterince acik oldu sanirim ama biraz daha acalim
ag baglantisindan ( dosya paylasimi) mahrum kalmadan bilgisayarin tamamen internet baglantisini devre disi birakmak icin fikri olan varmi
windows upate,tarayici vs "0" internet le bilgisayari izole ederken ayni zamanda agda olusturulmus x klasörüne eriserek proje dosyalarini ayni bilgisayarda acabilmek icin bi fikir lazim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Nasıl olacak ki bu sevgili Bratan :)
Hem internete bağlanacaksın hemde bir kısmını engelliyeceksin ,olmaz sanırım,özellikle ana bağdaştırıcılar nasıl engellenecek :)
Herhalde bu bir devrim olur (belkide o devrimi yapmışlardır da ben görememişimdir :) )

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
router/modemlerde yapabiliyorsun ama arkadasin cihaz desteklemiyor mesela benim kullandigim router da böyle bir özellik var

Unbenannt1321eb9d0b45d3accb5.png

arkdasin kullandigi cihazda olmadigi icin pc den yapmayi düsündüm

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hımm,profil ayarlayıp öyle oluyor sanırım sendeki ,dedim ya "(belkide o devrimi yapmışlardır da ben görememişimdir :) )" diye,ama o "interneti engellemek" olmamalı sanki,bir profil düzenleyip "şu,şu,şu olmasın ama bu olsun"gibi sanırım ,hadi sustum yine, belki farklı fikri olan vardır :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Windows Güvenlik Duvarı üzerinden uygulamalar engellenerek yapılabilir belki. Aklıma şu anlık başka bir şey gelmedi.
Cihazın komple internete girmesini engelleme desek, o MAC filtreleme ile yapılırdı ama bu farklı bir istek.
Sadece dosya aktarımı yapılacaksa cross kablo ile iki bilgisayar birbirine bağlanarak da yapılabilir. Ben beceremedim ama, belki siz yapabilirsiniz.
Ethernet kablosunu kesip bağlantıların yerini değiştirince cross kablo oluyormuş. Ama nedense paylaşım yapamadım iki cihaz arasında.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Windows uzerinde yapilabilinir mi emin degilim.

Modem,router wan bacağını kapatma fonksiyonu varsa mumkundur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Windows Güvenlik Duvarı üzerinden uygulamalar engellenerek yapılabilir belki. Aklıma şu anlık başka bir şey gelmedi.
Cihazın komple internete girmesini engelleme desek, o MAC filtreleme ile yapılırdı ama bu farklı bir istek.
Sadece dosya aktarımı yapılacaksa cross kablo ile iki bilgisayar birbirine bağlanarak da yapılabilir. Ben beceremedim ama, belki siz yapabilirsiniz.
Ethernet kablosunu kesip bağlantıların yerini değiştirince cross kablo oluyormuş. Ama nedense paylaşım yapamadım iki cihaz arasında.
guvenlik duvarina mac adresi eklenirse
modeme giden tum istekler reddedilir.
diger cihazlarida goremez.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
dandik router denk gelmissin. :hihi

Mikrotik Routerboard :rock

Sadece yazılımla USB engellemişti adamlar. Ama hatırı sayılır büyüklükte arşivleri vardı, dizileri oradan alıp alıp gidiyordum. :kop
Şimdilerde donanımlarını güncellemedikleri için kötü durumdalar tabi. :bilmiyom

C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
141
38
ucuz yolu, her pc ye statik ip verip, ağ geçici bölümünü boş bırakıp, admin hesabı ile ağ ayarlarının değiştirilmesini engellemek.
pahalı yolu, websense kurmak.

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Manuel ip ve ağ geçidi atamanız gerekiyor. Ben yapmıştım zamanında.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt