YENİ TEKNOLOJİYİ TAKİP EDEBİLME VE BUNLARA ERİŞEBİLME ŞANSINA SAHİP OLABİLECEK MİYİZ?

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Biz ne zaman takım tutar gibi partileri tutmayı bırakıp, yöneticileri ilah gibi görmeyip, ötekileştirmeleri bırakıp teknolojiyi takip edip bunlar hakkında birbirimizle tartışabileceğiz ve ne zaman bu tür teknolojilere sahip olabilecek güce erişebileceğiz?
Bir gün biz de kısır döngüden kurtulup, gelecek kaygısı yaşamadan, sadece bu tür teknolojik gelişmeleri tartışabileceğimiz bir ortama sahip olabilecek miyiz acaba?

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
eskiden isteyenin taksitle falan rahatça alabildiği oyun konsolu için

"Herkesin alabileceği bir şey değil "

dediler. artık çok paran yoksa, teknolojinin takibini bırak, eskisini bile görmek çok zor.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Benim hiç ümidim yok.Ülke düzelmeden,insanlar ekonomik yönden rahat olmadan yeni teknolojileri konuşacak,tartışacak zamanı hiç bulamayacak gibiyiz :ok .

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Yerli "tankımız göklerde"
Hahahaha.

Boşver Ruhi Baba önümüz yılbaşı güzel bir sofra hazırla kendine.

Düşünmeye değmez. Yıl 2022 tren dönmemek üzere kaçtı.

Bulunduğumuz duruma en yakın örnek ;

1930 lar da nüfusunun yarısından fazlası Doktora sahibi olan Alman Halkı bir hata yaptı dersini aldı ve şuan huzur içinde yaşamakta...

Turkiyeye bakalım bir de ;

Başına her türlü kötülük gelmiş bir tek atom bombası yemediği kalmış ama hala ders alınmamış ve alınmamaya devam ediyor.

Bu saatten sonra da bir halt olmaz.

Haydi şerefe şerefe...

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Şuanki teknoloji bile gereksiz. Sadece sağlık konusunda ilerlese kafi. Şuan teknoloji yüzünden insanlar birbirinden koptu, herseyi alet, araçlar vs yapıyorlar diye eklem sorunları yaşıyorlar mesela. Bence ilerlemesin artık, teknolojiyi yakalama uğraşım hiç yok. Minimalist yaşıyorum mutluyum

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Şuanki teknoloji bile gereksiz. Sadece sağlık konusunda ilerlese kafi. Şuan teknoloji yüzünden insanlar birbirinden koptu, herseyi alet, araçlar vs yapıyorlar diye eklem sorunları yaşıyorlar mesela. Bence ilerlemesin artık, teknolojiyi yakalama uğraşım hiç yok. Minimalist yaşıyorum mutluyum
Sorun insanoğlunun aptal olması.
Teknolojinin hic suçu yok.

Bugün YouTube üzerinden matematik dersi alarak Boğaziçi'nde bir bölüm bile kazanabilirsiniz.

Kişilerin nasil kullandığına bağlı.

Ha tabii Dünyanın en büyük sorunu bana göre vasıfsız ve lüzumsuzca artan doğum oranı.

Birazcik az olsak hiç fena olmaz.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Sorun insanoğlunun aptal olması.
Teknolojinin hic suçu yok.

Bugün YouTube üzerinden matematik dersi alarak Boğaziçi'nde bir bölüm bile kazanabilirsiniz.

Kişilerin nasil kullandığına bağlı.

Ha tabii Dünyanın en büyük sorunu bana göre vasıfsız ve lüzumsuzca artan doğum oranı.

Birazcik az olsak hiç fena olmaz.

Türk toplum yapısına uygun değil diyerek
internetin fişini çekerler. Bırak teknolojiyi teknoloji izlemeye bile hasret kalırsın. Adamlar zaten youtuba filan diş biliyor okuyup bilinçlensin yüksek aydın bir insan olsan ne olacak.

Son düzenleme:
RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Yerli "tankımız göklerde"
Hahahaha.

Boşver Ruhi Baba önümüz yılbaşı güzel bir sofra hazırla kendine.

Düşünmeye değmez. Yıl 2022 tren dönmemek üzere kaçtı.

Bulunduğumuz duruma en yakın örnek ;

1930 lar da nüfusunun yarısından fazlası Doktora sahibi olan Alman Halkı bir hata yaptı dersini aldı ve şuan huzur içinde yaşamakta...

Turkiyeye bakalım bir de ;

Başına her türlü kötülük gelmiş bir tek atom bombası yemediği kalmış ama hala ders alınmamış ve alınmamaya devam ediyor.

Bu saatten sonra da bir halt olmaz.

Haydi şerefe şerefe...
Keşke haksızsın diyebilseydim ama yerden göğe kadar haklısın. Biz böyle şeyleri yaşayamayacağız bu belli oldu da inşallah torunlarımız yaşar...

Ben çok katılamıyorum. Bence teknoloji her zaman gerekli. Nasıl kullandığın ile ilgili. Bundan 50 yıl önce renkli televizyon olur mu diye tartışıyorduk. Oysa şimdi hangi panel, kaç milyon renk diye tartışıyoruz. Ona kalırsa düzgün kullanmazsan elektrik öldüren bir teknoloji ama o olmadan hayatımız olmuyor artık. Düşünsenize, cep telefonları bir zamanlar hayatımızda yoktu. Şimdi olmadan yaşayabilir miyiz?

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Türk toplum yapısına uygun değil diyerek
internetin fişini çekerler. Bırak teknolojiyi teknoloji izlemeye bile hasret kalırsın. Adamlar zaten youtuba filan diş biliyor okuyup bilinçlensin yüksek aydın bir insan olsan ne olacak.
O kadar ileri gidemezler.

Kaldi ki O noktaya gelene kadar da millet izin vermesin degil mi, verirlerse de ben tontona şükürler olsun cifte vatandasligim var kendimi kurtaririm.

Peki ya bu olanağa sahip olmayanlar ? O zamanda hakkını arayabilir mi. Ararsa başlarına böyle bir şey gelmez.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37

Kaldi ki O noktaya gelene kadar da millet izin vermesin degil mi, verirlerse de ben tontona şükürler olsun cifte vatandasligim var kendimi kurtaririm.

Peki ya bu olanağa sahip olmayanlar ? O zamanda hakkını arayabilir mi. Ararsa başlarına böyle bir şey gelmez.
20 sene okul okudum hayatımda ilk defa Beyaz Türk diye bir şey duydum. kızıl türk sarı türk zenci türk beklerim yani

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64

Bizim halkta bu mantık olduğu sürece her şeyi yapabilirler dostum. Sen şanslısın ama...

20 sene okul okudum hayatımda ilk defa Beyaz Türk diye bir şey duydum. kızıl türk sarı türk zenci türk beklerim yani
20 yıldır neler duyduk ve gördük. Hatta "Hiçbir şey olmamışsa bile, mutlaka bir şeyler olmuştur..." diye bir cümleyi dünya literatürüne geçirdik. Daha duyacaklarımız da cabası...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt