Yeni seri mi geliyor acaba UN9900

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,240
ülen yıllardır özellikle VESTEL bir alay marka v.s TV üretiyor,ilaç için bir tane "Butik" ürün tarzı
TV si yok,hatta hiç olmadı yaw?

böyle bir aç ve bilgisiz ve de bilinçsiz bir de pazarı olduğu için sanırım;ülen neyi üretsem gazlarım
mantığıyla işi yaptıkları belli! hadi hepsini geçtim yaw bir tane de HiEnd bir seri yap onu da meraklısına
sat,zaten satmak sorun olmaz!

ama ben şimdi bu Vestelin TV işindeki fiyatlarına bakınca,iyisimi diyorum,hiç HiEnd işine girmesinler tam gebertirler
o fiyatlarıyla insanları

halbuki özellikle Vestel istese bu işi süper yapabilir! herkese de nal toplattırır.......
sanırım herifler "dengeler" ve de düzen v.s değişmesini istemiyorlar!

Not;maliyetler;her bir şey Çin malı olduğu için dolayısıyla "Dolar" da böyle olursa dandik malları bile
pahalı veya çok pahalı alacak bu millet!
slogan güzel de "Türk malı" veya %100 de %100 Türk malı v.s demek güzel de,aslında TÜRK malı
olan sadece o işçiler ile bizleriz yaw

Arçelik için ayrı bir parantez açıyorum,bunların TV leri daha iyi veya bayağı iyi(çok az serisi böyle!)
ancak bence al birini çal ötekine misali,bir cacık olmaz bunlardan:hayir

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,240
Andro filan hikaye bunun parası söz konusu bile olmaz!
asıl ana sıkıntı,bu işleri bu gördüğünüz adamlar yapmıyor,genel de Samsung şunu yapmış
vay be Sony bilmem neyi becermiş filan lafları da küllüm yalnış(""software"" işinden bahsediyorum)
bunların hiç bir bok bildikleri yok özellikle "caponların" özellikle bu atraksiyonlu işler için!
Çin li de bilmiyor hiçbir bok,üstelik öğrenmek de istemiyorlar,bunlar paso mal üretirler 3-otuz paraya

sonra bu dandik mallara Samsung/Sony MARKA basar absürt rakamlara satar

"Yazılım" hem atraksiyon işleri ki çoğu da illegal dir ama kimse ses çıkarmıyor şimdilik(çoğu durumlarına)
hem de normal yazılımlar olsa bile,bunların en başta RUS lar ve çevre bazı ülkeler hallediyor!

Benim bildiğim özellikle "TV" işinde A dan Z ye bir tek Pio ve Tosh var onlar beceriyorlar her bir şeyini
hatta ana TFT-LCD teknoloji üreticisi(daha doğrusu "bulucusu" SHARP bile özellikle bazı yazılım işlerini
yine yapamıyor(bunları ona Pio veriyor!!)

kısaca demem o ki her ne kadar sahaya ya çıkmasalar bile bu üçlü de her bir şey var ama TV üretimi yok yaw
anlamak işten değil,herifler sanırım kendileri tatmin için bunları yapıyorlar:hihi

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Beklentilerimi karşılayan TV'yi Xiaomi yapmaya başladı.

Xiaomi Mi TV 5 ve 5 Pro özellikleri:
  • 55/65/75 inç (3840 x 2160 piksel), 178 derecelik görüntüleme açısına sahip Quantum Dot 4K QLED ekran, %108 NTSC Renk Gamı, HDR 10+
    1.9 GHz Amlogic Cortex Dört Çekirdekli Cortex Mali-G31 MP2 GPU ve A55 T972 12nm işlemci
  • 4 GB RAM, 64 GB depolama (Mi TV 5 Pro)
  • PatchWall arayüzü
  • WiFi 802.11 ac (2.4 GHz/5 GHz), Bluetooth, 3 x HDMI (1 ARC içerir), 2 x USB, S / PDIF, Ethernet
  • 8K video oynatma, H.264, MPEG1/2/4 vb.
  • 2 x 8w Stereo hoparlörler, DTS ses, Dolby Ses

Geri
Üst Alt