Yeni priz aldım aklımda bir soru aradaki fark nedir ve önemli midir

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Trendyol'dan bir satıcıdan priz aldım Viko marka 5 metre prizin tarih bilgilerine baktığımda 2015 yılında üretilmiş 8 yıllık bir ürün yakın zamanda tekrar internetten yine Viko marka priz aldım yine üçlü 5 metre kablolara baktığımda 2015 üretimi olan kablo biraz daha ince ve sert ve priz başlığı içinde delik yok resim 1 deki ürün.

Resim 2'deki ürün de şu an yine marketlerde satılan yakın zamanda yeni aldığım ürünün başlığında ise delik var delikli mi olması gerekiyor olmaması bir sorun mu iade edip delikli olandan mı alayım yardımınızı rica ederim 8 yıllık bir ürün olması düşündürdü beni bu kadar yıl poşetin içinde beklemesi bir sorun oluşturur mu 100 liraya geldi bana.

Resim 1

IMG_20230806_201004_9cc2b908253eb1bd5.jpg

Resim 2

IMG_20230806_200933_201e0f564cbfd1fac3a.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Elektrik alanında bazı ürünler uzun süre stokta bekleyebilir. Markalar dönemlere göre tasarım değişikliği de yapabilirler. İki ürün arasında fonksiyonel olarak hiçbir fark yok. Sadece delikli olan bazı özel toprak bağlantısı olan (Yanlardaki pinler haricinde toprak için giriş pini içerir.) prizlere de uygundur. Kullanımı çok yaygın olmadığı için şu anda piyasada zaten bulunmuyor.

İşlevi toprak bağlantısı olduğu için hiçbir farklılığı yoktur. Rahatlıkla kullanılabilir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Fark eden birşey yok topraklı priz kablo kesitleri değişir incelik ondan.
1.5 yada 2.5 civarı olması birde mümkünse full bakır kablo olursa sağlam ve uzun ömürlü olur.
Onun içinde kendi kablonuzu alıp yapmanız lazım.
0.75 üçlü priz diye satanlar bile var viko iyidir genelde.

Geri
Üst Alt