Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Fiyat coh eyi yaaa :ok

Türkcell tv+ dahil Superonline fiber 85 lira bende.

Moderatör tarafında düzenlendi:
baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
Bu wan a dönüştürme iyi birşey mi kötü birşey mi .. neden ekstra kutuya ihtiyaç duyuyor ? Yetersiz olduğu için mi ? Sormanın sebebi İstanbul basaksehirde de eniştede aynı olay var 4 yıldır ? TV plus ev paketi de izliyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu wan a dönüştürme iyi birşey mi kötü birşey mi .. neden ekstra kutuya ihtiyaç duyuyor ? Yetersiz olduğu için mi ? Sormanın sebebi İstanbul basaksehirde de eniştede aynı olay var 4 yıldır ? TV plus ev paketi de izliyor

Modemde fiber kablonun girebileceği yer yok çünkü. :kiskis
Dönüştürücü işlevi görüyor.
O da modem gibi elektronik bir cihaz tabi, sadece kablo kabloya dönüşmüyor yani.
ONT cihazı diye geçiyor adı sanırım.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba, kardeşim servisin interneti bağladığını söyledi. İnternetin şu an için gayet güzel çektiğini söylüyor. Aynı anda 2 cep ve bir laptop açık takılma olmadığını söyledi.

Verilen modemin aşağıda linki var ?

IMG-20200429-WA0001.jpg
IMG-20200429-WA0003.jpg

IMG_20200429_164953.jpg

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kaage

Yeni Üye
30 May 2020
1
22
Kisuke Urahara Kisuke Urahara hocam bende alanya mahmutlarda yasiyorum hatlari yeni dosediler fiyatlar makul gelince bende dusunmeye basladim tarifenizdeki interneti bire bir saglayabiliyorlar mi acaba

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Kisuke Urahara Kisuke Urahara hocam bende alanya mahmutlarda yasiyorum hatlari yeni dosediler fiyatlar makul gelince bende dusunmeye basladim tarifenizdeki interneti bire bir saglayabiliyorlar mi acaba

Merhaba K Kaage, bir aya yakındır bağlılar .kardeşimle arada konuşuyorum. şu an için sorun yaşamıyorlar.
İlk bağladıklarinda net 2.gün gitti. Müşteri Hizmetleri aradılar aynı gün gelip düzelttiler. 10 Mbps hız 42 TL modem dahil. Müşteri hizmetleri anında ulaşabiliyorlar. Modem evin her yerinde rahatlıkla çekiyor .Aynı anda 2 cep ve bir tablet bağlı. Günlük işlemeleri rahat yapıyorlar. Cepten hız testi yaptıklarında 9 Mbps gibi çıkıyor. YouTube vs. şu anda takılma yok gibi. Ama daha sonra servis internet hızlariyla oynar mı yavalaslatir mi bilemem. Şimdilik sorun yok şükür.?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Köydeki eve internet lazım oldu. Ne randıman alacağıma emin olamadığımdan taahhütsüz, makul fiyatlı bir çözüm aradım ilk başta. Sonuç olarak Netspeed 16mbit adsl aldım. 16 mbiti tam olarak alabildim, hat değerleri mükemmel çıktı.

Hızdan falan memnunum da, ip işi kafama takıldı. modeme gelen ip ile dış dünyaya açılan ip farklı. CGN diyorlar bu naneye. Gerçek ip alamıyorsunuz. Kaç sefer denediysem bir türlü olmadı. Araştırdım ve gördüm ki firmanın hepi topu 3bin küsür ip hakkı varmış. 10binlerce abonemiz var diyorlar. Paylaştıra paylaştıra veriyorlar. Gerçek ip gereken işler bu iss ile mümkün değil.

Evimde Vodafone fiber var. Onlar da CGN kullanıyor ama neredeyse hiç denk gelmedim. Diyeceğim o ki, bu tip yeni yerel firmaların yeterince ip bloğuna sahip olmaları pek mümkün görünmüyor. 3 büyükler milyonları kapatmış durumda. Onnline oyun, torrent, dışardan yerel ağa bağlanma, no-ip vb hizmet kullanımı, güvenlik kamerası takibi gibi işler yapacaksanız CGN'den uzak durmak lazım mümkünse.

İşin bir de güvenlik yönü var. Paylaşılan ip kayıtlarını düzgün tutmadıklarından bir çok kişinin canı yandı terör örgütüden. Aynı ipyi belki 50 kişi ile ortak kullandırıyorlar. Biraz ürkmüyorum değil :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Köydeki eve internet lazım oldu. Ne randıman alacağıma emin olamadığımdan taahhütsüz, makul fiyatlı bir çözüm aradım ilk başta. Sonuç olarak Netspeed 16mbit adsl aldım. 16 mbiti tam olarak alabildim, hat değerleri mükemmel çıktı.

Hızdan falan memnunum da, ip işi kafama takıldı. modeme gelen ip ile dış dünyaya açılan ip farklı. CGN diyorlar bu naneye. Gerçek ip alamıyorsunuz. Kaç sefer denediysem bir türlü olmadı. Araştırdım ve gördüm ki firmanın hepi topu 3bin küsür ip hakkı varmış. 10binlerce abonemiz var diyorlar. Paylaştıra paylaştıra veriyorlar. Gerçek ip gereken işler bu iss ile mümkün değil.

Evimde Vodafone fiber var. Onlar da CGN kullanıyor ama neredeyse hiç denk gelmedim. Diyeceğim o ki, bu tip yeni yerel firmaların yeterince ip bloğuna sahip olmaları pek mümkün görünmüyor. 3 büyükler milyonları kapatmış durumda. Onnline oyun, torrent, dışardan yerel ağa bağlanma, no-ip vb hizmet kullanımı, güvenlik kamerası takibi gibi işler yapacaksanız CGN'den uzak durmak lazım mümkünse.

İşin bir de güvenlik yönü var. Paylaşılan ip kayıtlarını düzgün tutmadıklarından bir çok kişinin canı yandı terör örgütüden. Aynı ipyi belki 50 kişi ile ortak kullandırıyorlar. Biraz ürkmüyorum değil :)

IPV6'ya geçilse böyle olmaz muhtemelen. :alala

B Çevrimdışı

bilalagrali

Yeni Üye
9 Tem 2020
1
27
Merhabalar şuan cikcilli'ye altyapı çekiyorlar 100/10 iş yeri için paket var biraz pahalı geldi bana Türknet VDSL kullanıyorum 75 mbps 85 tl şimdilik Türknet daha mantıklı ama o da gpon vdsl ile illaki fark olur ama o kadar fark için 60-70 lira verilir mi tartışılır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt