Yeni bir BlockChain, SİKKE %50 Ön satış indirimi ile 4 NİSAN da sunuluyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Selam;

Bu konular hakkında pek bilgim yoktur.

Hayatımda bir kere bitcoin alışverişi yapayım dedim o da sistem bir türlü onay sürecini tamamlayamadığı için (Hani şu bir kağıda evet tüm işlemleri onaylıyorum, yazıp yanında kimliğiniz ile selfie çekip yolladığınız süreç) hiç alım satım yapamamıştım. kaldı ki sadece işlerin nasıl döndüğünü anlamak istiyordum, şöyle 1-2 bin TL lik bir şeyler alacaktım o kadar.
Sonra baktım zaten BTC göçtü gitti bir daha da ilgilenmedim.

Az önce WP den bir kardeşim bana linki yollamış ve ''Abi ne dersin sağlam firmamıdır?'' diye bana sormuş sanki ben Mahfi Eğilmez'im :)

Size zahmet olmaz ise, anlayan arkadaşlar inceleyip yorumlayabilir mi rica etsem?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
SCAM diyorlar bu coin için de.
Manifestosunda çelişkiler varmış sanırım.
Ekşi'de başlığını görünce araştırayım demiştim zamanında.

Bu sanal para işine girecekseniz, sistemi ve işleyişi öğrenin.
Borsalardan nasıl para alınır, nasıl başka borsaya aktarılıp nakite dönüştürülür falan onu öğrenin.
Çünkü ülkemizle çalışan borsalarda her sanal para türüne destek yok bildiğim kadarıyla.

(Herkes için söylüyorum.)

Ben genç halimle cebimdeki minik parayla girişeyim demiştim zamanında bir borsaya, ama öğrendim ki o borsa da 1 hafta önce hack'e maruz kalmış falan filan.

Bu borsa işini düzenli takip ederek (saatlik hatta bazen dakikalık), gir-çık yaparak anca birşeyler kazanabilirsiniz.
Benim bu sistemden anladığım bu.

Açıkçası hangi borsaya baksam bir hack saldırısı gerçekleşmiş oluyor eninde sonunda.
Hevesim kaçtığı için girmedim. :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
SCAM diyorlar bu coin için de.
Manifestosunda çelişkiler varmış sanırım.
Ekşi'de başlığını görünce araştırayım demiştim zamanında.

Bu sanal para işine girecekseniz, sistemi ve işleyişi öğrenin.
Borsalardan nasıl para alınır, nasıl başka borsaya aktarılıp nakite dönüştürülür falan onu öğrenin.
Çünkü ülkemizle çalışan borsalarda her sanal para türüne destek yok bildiğim kadarıyla.

(Herkes için söylüyorum.)

Ben genç halimle cebimdeki minik parayla girişeyim demiştim zamanında bir borsaya, ama öğrendim ki o borsa da 1 hafta önce hack'e maruz kalmış falan filan.

Bu borsa işini düzenli takip ederek (saatlik hatta bazen dakikalık), gir-çık yaparak anca birşeyler kazanabilirsiniz.
Benim bu sistemden anladığım bu.

Açıkçası hangi borsaya baksam bir hack saldırısı gerçekleşmiş oluyor eninde sonunda.
Hevesim kaçtığı için girmedim. :)

Riski biliniyor olsa da, Etrafımda bazı tanıdıklarımın şu alım satım şekli ile apartman yaptırıyor olması sinirimi bozuyor mu desem, kıskandırıyor mu desem, gıpta ediyorum mu desem bilemedim.

Gerçek düşüncem, şu çiftlikbank sütbank vs gibi bu coin işindekilerin de aslında ticaretin belini büktüğü, ticari alışverişlere sekte vurduğu gerekçesi ile, parası batanlara BETER OLSUNLAR diyesim geliyor. Herkes totosunun üstünde oturup ekranda iki tık tık bir fık fık yapıp araba dolusu para götürme derdinde.

Artık kimse arpa alayım buğday satayım demiyor, Herkeste akıllı telefon, herkeste tablet, herkesin bir coin hesabı, herkeste bir bank üyeliği vs vs

Pardon da kim bakkallık yapacak, Manav kim olacak? Arabaları kim tamir edecek?

Kafada bir ton düşünce işte. Ben de bu nedenle sizlerin fikrini öğrenmek istedim.

Jeopol Jeopol Erdem kardeşim sen ne düşünüyorsun?
Sota Sota başkan sen bir dönem ilgilenmiştin sanırım bu işler ile.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Riski biliniyor olsa da, Etrafımda bazı tanıdıklarımın şu alım satım şekli ile apartman yaptırıyor olması sinirimi bozuyor mu desem, kıskandırıyor mu desem, gıpta ediyorum mu desem bilemedim.

Gerçek düşüncem, şu çiftlikbank sütbank vs gibi bu coin işindekilerin de aslında ticaretin belini büktüğü, ticari alışverişlere sekte vurduğu gerekçesi ile, parası batanlara BETER OLSUNLAR diyesim geliyor. Herkes totosunun üstünde oturup ekranda iki tık tık bir fık fık yapıp araba dolusu para götürme derdinde.

Artık kimse arpa alayım buğday satayım demiyor, Herkeste akıllı telefon, herkeste tablet, herkesin bir coin hesabı, herkeste bir bank üyeliği vs vs

Pardon da kim bakkallık yapacak, Manav kim olacak? Arabaları kim tamir edecek?

Kafada bir ton düşünce işte. Ben de bu nedenle sizlerin fikrini öğrenmek istedim.

Jeopol Jeopol Erdem kardeşim sen ne düşünüyorsun?
Sota Sota başkan sen bir dönem ilgilenmiştin sanırım bu işler ile.

Abi ben sadece sanal para sistemi hakkında kendi düşüncelerimi söyledim.
Söylediklerinin çoğunda haklısın.
Ama bu sanal para işinin ülkemizde ticareti etkilediğini zannetmiyorum.
Büyük bir vurgun yaptı birileri işte.

Ama bilgisayar donanımı arayanlara büyük dert oldu. Ekran kartı stoğu yok.
Fiyatlar uçtu. 1000 liraya satılan tepe model AMD ekran kartı 2700 liradan satılıyor.
O fiyata Nvidia'da 1070Ti vardı. Fersah fersah ileride bir kart.
Sonra madencilik Nvidia cephesine de kaymaya başladı.
Bu sefer Nvidia ürünlerinde de stok sorunu baş gösterdi.
1080Ti 4500-5000 TL civarına çıktı.
1060'ın fiyatı piyasaya çıktığı fiyatlara geri döndü resmen.

Adam gibi sistem 5000/6000 liradan aşağı toplanmıyor artık.
Sıkıntı büyük o tarafta.
Bilgisayarı düşük olup, iş için bilgisayar almak isteyen adamlara oldu en büyük sıkıntı.

Ben 2014'de 4. nesil i5 işlemcili cihazı 1400 liraya alabilmişken, bugün o fiyata i3 anca bulunuyor.

Üretim konusuna gelecek olursak abi, toplum tüketime alışır ve rekabet korunmazsa, insanlar üretimi terk eder / etmek zorunda kalır.
Türkiye'de köy sayısı 18.000'lere kadar düşmüş.
Daha çok şey anlatabiliriz ama başımız belaya girer sonra. :)

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Su sanal paraya anlayamadigim bir uzakligim var.

Nedeni sanal olmasi midir, karsiliginin olmamasi midir bilemedim. Ama pek sicak baktigim soylenemez.

Girecek olsam belki venuzuelanin petrocoinine girerim sanirim. Adamlar her petrocoin bir varil petrol diyor:)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi ben sadece sanal para sistemi hakkında kendi düşüncelerimi söyledim.
Söylediklerinin çoğunda haklısın.
Ama bu sanal para işinin ülkemizde ticareti etkilediğini zannetmiyorum.
Büyük bir vurgun yaptı birileri işte.

Ama bilgisayar donanımı arayanlara büyük dert oldu. Ekran kartı stoğu yok.
Fiyatlar uçtu. 1000 liraya satılan tepe model AMD ekran kartı 2700 liradan satılıyor.
O fiyata Nvidia'da 1070Ti vardı. Fersah fersah ileride bir kart.
Sonra madencilik Nvidia cephesine de kaymaya başladı.
Bu sefer Nvidia ürünlerinde de stok sorunu baş gösterdi.
1080Ti 4500-5000 TL civarına çıktı.
1060'ın fiyatı piyasaya çıktığı fiyatlara geri döndü resmen.

Adam gibi sistem 5000/6000 liradan aşağı toplanmıyor artık.
Sıkıntı büyük o tarafta.
Bilgisayarı düşük olup, iş için bilgisayar almak isteyen adamlara oldu en büyük sıkıntı.

Ben 2014'de 4. nesil i5 işlemcili cihazı 1400 liraya alabilmişken, bugün o fiyata i3 anca bulunuyor.

Üretim konusuna gelecek olursak abi, toplum tüketime alışır ve rekabet korunmazsa, insanlar üretimi terk eder / etmek zorunda kalır.
Türkiye'de köy sayısı 18.000'lere kadar düşmüş.
Daha çok şey anlatabiliriz ama başımız belaya girer sonra. :)

Sus Umut Sus :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam ilk depozito mu alıyoruz bende alayim az buçuk bişeler :)
Yok be abi, Banka hesabımdan 100TL koineks hesabına geçtim, İlk gözüme çarpan stellar değerleri oldu zira 1TL=1 birim idi, Yani 1 birim=1.0000

Ben de 100 Tane aldım
Şu an 1 birim= 1.4149

Ben hayatımda ilk defa bu alım satım işi ile uğraştığım için denemek için bir kaç kere alıp sattım, tabi firmanın komisyon oranlarını hesaba katmadığım için o DENEME için yaptığım birbirine yakın rakamlardaki alım satımlardan kesilen komisyonlar nedeniyle birim kaybettim, 100 birim ile başlamıştım, para kazandım ama yanlışlıkla birim kaybettim, şu an 96 birimim var, karşılığında da 121TL çünkü ben 1.3200 de satış emri vermiştim, gün içerisinde ben işte iken 1 birim =1.4500 seviyelerine kadar çıkmış, eğer sistemin başında olsaydım bu hareketleri takip eder ve 1.3200 satış emrimi iptal eder ve yeni satış emri değeri olarak 1.4000 girerdim bu da kazanç oranımı yükseltirdi vs vs

Yani depozito ve hiç bir şey yok, gir yatır kazan veya kaybet :kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Güncel hali bu

111-jpg.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri