Yeni aldığım Beko makine çok sallanıyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Nevresim gibi büyük parça eşyalarda böyle titreşim oluyor ama yerinden oynamıyor. Bu kadar süre gitmesi evet iyi bir süre. 2. yılında rulman ve amortisör bozan Bosch makineler var. Bizim de rulman bozuktu bazen ses yapıyor bazen kayboluyor. Yaptıralım diyorum ama bizimkiler kazan kesileceği için istemedi.
Rulmanın yaptırılması önemli.
Su ve yağ sızar.
Sızan su motoru, elektronik kartları bozabilir.
Yağ da tambur içine sızarsa çamaşırlarınızı pert edebilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende de 8 yıllık Bosch VarioPerfect serie 6 modeli 9 kg 1200 devir çamaşır makinası var.Son zamanlarda bazı çamaşırlarda ilk aldığım zamana göre biraz fazla ses yapıyor hem de sıkarken yukarıdaki arkadaşın makinası gibi titriyor.Artık yavaş yavaş eskiyorum diyor.Şimdilik sorunsuz çalışıyor,ileride ne gösterir bilemeyiz artık.
Süspansiyonları eski kondisyonunda değildir belki.
Amortisör değişimi ile yoluna devam edebilir.
Üstteki yayların da durumuna bakılmalı tabi.

E Çevrimdışı

emregiray67

Yeni Üye
18 Mar 2022
20
30
Arkadaşlar birde bu kauçuk yerde hep şu kaliyor servis buda normal dedi peki normal mi

IMG-20220527-WA0016.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Teşekkürler ne biliyim hocam eski makinem de olmuyirdu anlamadım ben
Hepsinde oluyor kiminde az yada olmuyor körük cama tam yapışırsa boşluk kalmazsa oraya su kaçmaz. olmaz

Üretime göre değişmekle beraber orada az miktarda su kalması normal eski makinenizi aramayı bırakın..

Eski makineniz mazide kaldı ad üstünde eski yeni makineniz ile onu kıyaslamayın..

Makineniz çalışıyor işini yapıyor hoplamıyor zıplamıyor su akıtmıyor hayırlı olsun güle güle kullanın..

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Yeni makine olmasıyla zerre alakası yok bana kalırsa, piyasanın en ucuz çamaşır makinesini yeni aldım gram sarsılma yok inanılmaz stabil makine modeli seg9100

Yanlız 1000 devir benimki sizinki 1400 devir falansa bilemem ama genede fazla bence

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt