Yemek Sepeti Hacklendik diye açıklama

• Konbuyu başlatan TC Yıldırım
  • Başlangıç tarihi
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
en riskli işlem küçük işletmelere kapıda k.kartı ile ödeme işlemi k.kartı kopyalama vs olayı kötü niyetli işletme ise

Temassız ödeme dışında ödeme yapmıyorum , sipariş verirken devamlı temassız ödeme seçeneğini şeçerim. Kartı makineye takma ya da kenarından şak diye kaydırarak yapıyorlar hani , en tehlikelisi o zaten , asıl kopyalama o kaydırarak olanda yapılıyor zaten. Temassız ödeme özelliği olan pos cihazı getirmezlerse de geri gönderiyorum. Çünkü siparişi verirken belirtiyorum temassız diye , zaten çoğu işletme temassız ödeme alıyor artık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Temassız ödeme dışında ödeme yapmıyorum , sipariş verirken devamlı temassız ödeme seçeneğini şeçerim. Kartı makineye takma ya da kenarından şak diye kaydırarak yapıyorlar hani , en tehlikelisi o zaten , asıl kopyalama o kaydırarak olanda yapılıyor zaten. Temassız ödeme özelliği olan pos cihazı getirmezlerse de geri gönderiyorum. Çünkü siparişi verirken belirtiyorum temassız diye , zaten çoğu işletme temassız ödeme alıyor artık.
Temassız da dilediği tutarı girip arazi olma ihtimali var.
Kartımı kaydetmeden ödeme yapıyorum ben, zaten limiti düşük, yüksek olsa sanal kart kullanır çözerdim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Temassız da dilediği tutarı girip arazi olma ihtimali var.
Kartımı kaydetmeden ödeme yapıyorum ben, zaten limiti düşük, yüksek olsa sanal kart kullanır çözerdim.
Dilediği tutarı nasıl girecek , pos ekranında kartı okutmadan girilen tutar yazıyor , oda yetmiyor sana verdiği fişte çekilen tutar yazıyor ? bunlara rağmen dolandırılan varsa sorun ondadır yani ?

Bu arada temassız ödemelerde 250 tl sınırı var zaten , en fazla 250 tl çekilebiliyor. Bunu isteğe göre düşürebilirsiniz mesela 100 tl ye çekersiniz , 100 tl den fazla çekim yapılamaz.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Restoranlarda bir ara oldukça meşhur bir yöntemdi.

Bu sınır daha önceleri yoktu bildiğim kadarıyla.
Tam olarak bilmiyorum ama sınır hep vardı diye hatırlıyorum, hatta daha düşüktü limit. Pandemi çıktıktan sonra pos cihazlarına temas olmasın diye 250 tl ye çıkarıldı. Sınır kesinlikle olmalı hocam temassız özellikte , sınırsız bırakmamalılar yoksa büyük sıkıntı.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Çalınan bilgilerle ne yapacaklar gecenin bir yarısı arayıp evde internet size özel diye başlarken.... kapatılan telefonlara maruz bırakacaklar. :fiskos

Geri
Üst Alt