Yazılım atamıyorum

C Çevrimdışı

cesaret244

Yeni Üye
11 Eki 2019
31
35
Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarımda, sunplus tools uygulaması ile taplin ve starbox premium hd cihazıma yazılım yüklerken aşağıdaki hatayı alıyorum.

Program Sürümü: Suplus Loader 1.5.0.8

Select DDR Type : DDR2
Start Uartisp!>>>>>

Enter thread UartISP_Thread
Open COM7 for Connection... Success!

Please Turn On the Power....

[SPHE1506/1505B/C/1508/1509/1506F/1516]Connect to platform successfully!!
Step 0. start read chip stamp...
No Such Stamp ID

No Such Stamp ID

No Such Stamp ID

Step 0. Read IC Stamp fail,Unknown IC !!!
IC Detected Error, Please Turn Off The Power
[Err:-13]exit uartisp Thread!!

Kullandığım ekipmanlar,

S-link SL-32T Usb To RS232 Çevirici
RS232 To 3.5mm Jack

Nerede hata yapıyorum?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
DDR3 seçip denendimi acaba ?
Bağlantıar tamam ama flash okunmamış ve algılanmamış, acaba cihazların sunplus mı

C Çevrimdışı

cesaret244

Yeni Üye
11 Eki 2019
31
35
DDR3 seçip denendimi acaba ?
Bağlantıar tamam ama flash okunmamış ve algılanmamış, acaba cihazların sunplus mı
evet 3 tane cihazım var, yumatu wifi HD 1506g 4mb, wodex 1506g 8mb ve kamasonic 1507g olan modeller var, 2 farklı USB rs232 çevirici ve 2 farklı rs232 3.5mm Jack kablosu mevcut, 3 cihazdada aynı hata var
bu kadar farklı deneme sonrasında kablolar, USB çeviri aparatları ve uydu cihazları hatalı olamaz bence

işletim sistemi ile alakalı mı acaba çözemedim, bendeki bilgisayarın tüm USB özelikleri 3.0

sorunun kaynağını bir türlü bulamadım

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Flash yazılımı algılamadıgında flash bozuk hatası anlamında veriyor ancak flash sök dışarıda yaz tekrar yerine tak sonra Rs232 ile tekrar yaz düzelir eğer dışardada yazmaz ise anlaki flash yanmıştıe

C Çevrimdışı

cesaret244

Yeni Üye
11 Eki 2019
31
35
Flash yazılımı algılamadıgında flash bozuk hatası anlamında veriyor ancak flash sök dışarıda yaz tekrar yerine tak sonra Rs232 ile tekrar yaz düzelir eğer dışardada yazmaz ise anlaki flash yanmıştıe
bugün xp bilgisayarda da denedim, aynı sorun devam ediyor, fakat cihazı televizyona kurup açıp kullanabiliyorum, 3 farklı cihaz var bende 3 ünde de aynı sorun var, 3 nünde flası bozulmamıştır herhalde, usb ile kendi orginal yazılımlarını update yapabiliyorum ayrıca ftp ile de orjinal yazılımlarını update yapabiliyorum, fakat dönüştürme yazılımlarına gelince bir yerde hata var ama nerede hala bulamadım,

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Aaa,aklıma geldi,acaba 3.5 jak boyuyla alakalı olmasın bu olay,ben mesela bendeki karttaki girişi ölçü aletiyle ölçerek eğeleyip de yapmıştım,öyle atıyorum yazılımı,hatta fotolarda ondan hep kutusunun dışında görünüyor,çünkü kutuyu kapattığımda yazılım almıyor ,birde bunu denesen :)
Aşağıdaki fotoda göreceksin,eğeleyip, boyunun kısaldığını :)
HT2.jpg

C Çevrimdışı

cesaret244

Yeni Üye
11 Eki 2019
31
35
çok ilginç bir durum gerçekten,

3 tane cihazım var,

starbox premium hd,
wodex
kamasonic ks10507

3 cihazıda alternatifli Slink USB TO RS232 ve DIGITUS TO RS232 çeviriciler ile Windows 10 ve Windows XP bilgisayarlarda denedim, yazılımı bir türlü atamıyorum. USB üzerinden cihazların resmi derlemelerini yükleyebiliiyorum. Fakat dönüştürme yazılımlarını bir türlü RS232 ile yükleyemedim. 3.5mm JACK erkek girişinin uç kısmı, orta kısmı ve son kısmınını dişi rs232 nin 2,3 ve 5 numaralı girişileri karlılaştırıp üzerinden akım geçirip kontrol ediyorum. Kablolarda da sorun yok hatta kendimde bir tane oluşturdum. 3 cihazda da aynı anda sorun olması muhtemel olabilir mi? Yoksa farklı bir bilgisayar mı kullanmak gerekiyor? Hatta virtuabox ile sanallaştırma yapıp o şekilde de denedim. 3 farklı sürümde olan sunplus loaderda denemeler yapıyorum. Hata yı bir türlü bulamadım.

bknz buda benim starbox premium hd, jack taktıktan sonra işaret ettiğim 3 yerden de ölçüm yaptım hiçbir sorun yok, kapak açık şekilde denedim sonuç yok, ya power tuşunu açında bekliyor yada ilk mesajdaki hatayı veriyor,

ZmXD9ojERu6dS1xvqZyzXg.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
403 hatası verdi atılan foto :)
Ben bağlantı fotosu yayınlamıştım burada,ama sanki dediğim gibi bence eğe ile girişi eğele biraz,yani ben eğelemiştim :) yoksa olmuyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Hımm,bu fotodaki girişi eğelemeye gerek yok,uyuyor kulaklık jakına,(eğelemek = zımpara gibi törpülemek)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Bendeki cihaz aşağıdaki :
usb-to-rs232-erkek-cevirici-adaptor-driver-cd__0917007942864022.jpg

Sendeki kabloluysa sorun yaratabiliyor diyorlar kablolu yükleyicinin .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt