YATIRIMLIK 22 AYAR BİLEZIK

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Arkadaslar merabalar. bi tavsiye istiyorum sizden.simdi yatirim icin 22 ayar bilezik mantiklımıdır. Bugun bi kuyimcudan 22 ayar 20 gr bilezik icin 5000 fiyat verdiler dedim satmak istesem kaca satarim 40 lira eksigine satarsin dediler. Taksit felan nasil olur dedim 5500 e gelir dediler. Simdi hepsiburada da 5200 e 3 taksit alma sansim var. Sorum su aslinda bu 22 ayar bilezik satarken zarar ettirir mi cok

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
40 lira eksiğine satma kısmı sanki biraz hikaye gibi geldi bana.onun yerine çeyrek+tam+yarım almak daha mantıklı.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Bence de 40 lira eksiğine satarsın lafı yalan.Eğer doğrusunu öğrenmek istiyorsan başka bir kuyumcuya git 22 ayar 20 gram bilezik satmak istiyorum kaç lira eder de sana verecekleri rakamı öğrenirsin.Ayrıca internet üzerinden altın almayı tavsiye etmem,çünkü düşük ayar gönderiyorlarmış diye okumuştum bir yerlerde.Sonra çok uğraşırsın.En iyisi gözünle görüp kuyumcudan almak.İyi günler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Saklama imkanı olan bankalardan gram altın almanı tavsiye ederim. Saklama hizmeti yoksa dinen uygun değil.

P Çevrimdışı

power1478

Yeni Üye
1 Eki 2019
13
39
bilezik taki gibi seylerden uzak dur iscilik ucreti vardir icinde herzaman. gram altin cerek yarim tam ne buluyosan yap dolar euro petrol yukselirse altin otomatik yukselir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Oğlum bankada altın hesabı açtı,yükseldiğinde satıyor,indiğinde alıyor,kuyumcu kuyumcu gezmiyor,ayrıca şu kadar lira düşük denmesini tepkiyle karşıladım,kesinlikle zarar bilezik v.s.
Bir ek daha yapayım,kayınbiraderim düğün yapacaktı,elindeki altınları tek kuyumcuya bozduramadı,almadı kuyumcular,bir kısmını ben,bir kısmını kendi bir kısmnıda hanımı bozdurduk,yani toptan bozmadı hiç birisi.Yani acil durumda kuyumcu kuyumcu gezersin,ama bankada olsa anında satarsın(altın hesabından bahsediyorum) :ok

P Çevrimdışı

power1478

Yeni Üye
1 Eki 2019
13
39
bankalarda cok sorun yasiyorum bilmiyorum sizde dikkat etinizmi bilmem ama
banka websitesinde dolar ALIŞ: 5,7144 SATIŞ: 5,7208 bu diyo neyse hesabima giris yapiyorum kur farki var ALIŞ: 5,58 SATIŞ: 5,82 banka musteri hizmelerini aradim anlik degistigi icin websitesi yavas kaliyomus. :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
bankalarda cok sorun yasiyorum bilmiyorum sizde dikkat etinizmi bilmem ama
banka websitesinde dolar ALIŞ: 5,7144 SATIŞ: 5,7208 bu diyo neyse hesabima giris yapiyorum kur farki var ALIŞ: 5,58 SATIŞ: 5,82 banka musteri hizmelerini aradim anlik degistigi icin websitesi yavas kaliyomus. :)
Anlık değişimlerin sık olduğu, piyasaların kapalı olduğu dönemlerde alım satım makası açık olur. Onların da ekmek kapısı bu maalesef.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Kardeş alacaksan gram altın al. Ama kuyumcular üç Kagitci oluyor ( işini doğru yapanlar hariç ) . İstanbul'daysan hele resmen şebeke. En az maliyet ve işçilik gram altında .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri