Yargıtaydan İnternetten alışveriş için kritik karar

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49

İnternetten alışveriş için kritik karar… Artık sorumlu onlar değil​

Yargıtay ciceksepeti.com üzerinden bir pastaneden alınan bir ürünün ayıplı olması sebebiyle, mahkemenin ciceksepeti aleyhine verdiği bedel iadesi kararını, servis sağlayıcının sorumluluğu olmadığı gerekçesiyle bozdu. Resmi Gazete’de yayınlanan kararda, aracı hizmet sağlayıcının malın ayıplı olmasından kaynakla sorumluluğu bulunmadığı gerekçesiyle, mahkemenin bedel iadesi yönündeki kararının bozulduğu kaydedildi.

Bu karar tüketiciler için kötü oldu,
bundan sonra internetten alışveriş yaparken çok daha dikkatli olmak gerekiyor bu kararla dolandırılan tüketici sayısında patlama olur

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Bunun böyle olması lazım zaten, malı gönderenin iade etmesi lazım, aracının suçu ne

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Bunun böyle olması lazım zaten, malı gönderenin iade etmesi lazım, aracının suçu ne
Öyle olması lazım ama olmuyor işte.
Bu tür durumlarda muhatap olucak satıcı genelde bulmak çok zor oluyor , olan satıcıda o kadar rahat ki yasaların yetersiz olmasından dolayı müşteriye posta koyup
git istediğin yere şikayet et diyorlar olan mağdur müşteriye oluyor muhatap bulamıyor, bu durumu bizzat yaşadım

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
45
tedarikçi firma faturayı yazılı yada mail yoluyla göndermesi gerekir.faturada ismi, adres bilgileri, vergi numarası gibi bilgileri bulunur.şikayetde bu bilgilerin eklenmesi gerekir.aksi durumda firma vergi kaçırıyor olabilir

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben mesela TV'yi N11 den bir satıcıdan almıştım. Fakat Awoxu mahkemeye verdim. ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt