Yardım edebilir misiniz? Problem ciddi! 55 UHL 960

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Merhabalar hocalarım... A Adem Helvacı F fikoloji teraspy teraspy rfve rfve Sota Sota TEKNOwest TEKNOWEST

18 haziranda A101'den 55UHL960 aldım fakat ciddi hareketli sahne problemleri var. Problem sadece yazılarda değil, tüm kanallarda ve videolarda netflixte ps4 te, kısacası heryerde var. Panel ve anakartla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20200713_104640.jpg
IMG_20200713_104634.jpg

IMG_20200713_0625541086790893cc6e89.jpg
IMG_20200713_0551355fa622bc4e826fbc.jpg

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
selam B burakalp054 ,50 Hz donanıma sahip ancak titreme ve bulanıklık giderme yeteneği olmayan bir tv için normal,bu yüzden tv alırken mağaza vs.. gibi bir yerde bakarak almak en uygunu,diğer arkadaşlarda yorum yapsınlar ama arızaya benzemiyor,ne kadar ekmek okadar köfte olayı.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Satin alali ne kadar oldu bilmiyorum ama iade secenegini düşünün derim

Pek anlamam ama fabrika ayarlarina getirin belki birsey yapmisinizdir yanlislikla

Benim pc monitorunde benzer sorun vardi bastan hic acilmiyordu anakartta kondansatör lerin bazilarini degistirdim acildi ama titriyordu komple sonra kalan hepsini degistirdim duzeldi sizi yanlis yonlendirmek istemiyorum cunku tv den pek anlamam

Bende forumda arastirarak yaptim ustatlarim yardimci oldu sizede yardimci olacaklardir

selam B burakalp054 ,50 Hz donanıma sahip ancak titreme ve bulanıklık giderme yeteneği olmayan bir tv için normal,bu yüzden tv alırken mağaza vs.. gibi bir yerde bakarak almak en uygunu,diğer arkadaşlarda yorum yapsınlar ama arızaya benzemiyor,ne kadar ekmek okadar köfte olayı.
Bole bi tv uretmek cok sacma değilmi?

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Ben bu tv yi Adem Abi'nin sevdiği anakart (mb130e) ve samsung panel diye aldım. Hareketli sahne sorunu yoktur dedim. Fakat sonuç bu... Teşekkürler cevaplar için...

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Ben bu tv yi Adem Abi'nin sevdiği anakart (mb130e) ve samsung panel diye aldım. Hareketli sahne sorunu yoktur dedim. Fakat sonuç bu... Teşekkürler cevaplar için...
modlama filan yapıyorlar,bişilerini açıp kapıyorlar belki vardır bi nebze çözüm diğer arkadaşlarda yorum yapsınlar,tam netleşir,bende buna benzer bir konu yüzünden vestel tv almıştım,araştırmaktan kafayı sıyırıyordum artık bu forumla öle tanışmıştım,baktım çözümü yok,yarı fiyatına satmıştım ürünü :) diğer arkadaşlarıda etiketleyelim,bir yorumlarını alalım, F fikoloji EXcomZkko EXcomZkko TEKNOwest TEKNOWEST

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Satin alali ne kadar oldu bilmiyorum ama iade secenegini düşünün derim

Pek anlamam ama fabrika ayarlarina getirin belki birsey yapmisinizdir yanlislikla

Benim pc monitorunde benzer sorun vardi bastan hic acilmiyordu anakartta kondansatör lerin bazilarini degistirdim acildi ama titriyordu komple sonra kalan hepsini degistirdim duzeldi sizi yanlis yonlendirmek istemiyorum cunku tv den pek anlamam

Bende forumda arastirarak yaptim ustatlarim yardimci oldu sizede yardimci olacaklardir

Bole bi tv uretmek cok sacma değilmi?
E Ertanpel eee fiyatına göre ürün,ürüne göre mühendislik,televizyon üretebiliyoruz ne mutlu,bu markalarıda yermiyorum ama beklentiye göre ürün almak lazım,bizim yerli üreticilerin ürettikleri gözü çok hassas olmayan insanlar için yeterli gibi ama biraz takıntılıysanız daha önce yabancı büyük popüler markalardan kullandıysanız Mercedes den inip Tofaşa binmiş gibi oluyor insan :)

Aynı yolun yolcusuyuz desene CnB1981 CnB1981 :) Bu arada modlama ile alakalı herşey "ama herşey" denenmiştir... Maaalesef...
daha önce hangi marka tv kullandın merak ettim,diğer arkadaşlar da yine yorumda bulunsunlar daha garantiye alalım durumu,eğer bu durum düzelmez ise kullanıcı profili olarak ta sanırım benim gibi hassassın sende,ya iade ya da iade olmuyorsa 2 ci el olarak satıp kurtulacaksın, B burakalp054

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
E Ertanpel eee fiyatına göre ürün,ürüne göre mühendislik,televizyon üretebiliyoruz ne mutlu,bu markalarıda yermiyorum ama beklentiye göre ürün almak lazım,bizim yerli üreticilerin ürettikleri gözü çok hassas olmayan insanlar için yeterli gibi ama biraz takıntılıysanız daha önce yabancı büyük popüler markalardan kullandıysanız Mercedes den inip Tofaşa binmiş gibi oluyor insan :)

daha önce hangi marka tv kullandın merak ettim,diğer arkadaşlar da yine yorumda bulunsunlar daha garantiye alalım durumu,eğer bu durum düzelmez ise kullanıcı profili olarak ta sanırım benim gibi hassassın sende,ya iade ya da iade olmuyorsa 2 ci el olarak satıp kurtulacaksın, B burakalp054

42" lik bir samsung plazma ile büyüdüm dostum. 100 hz den fazlaydı sanırım. modeli ve paneli tam bilmiyorum. daha yeni köye götürdüler tv yi. ben bunu alınca.. ama tekrar buraya getirecem sanırım... :S

daha 1 ay öncesine kadar hep onunla film izlemişimdir kendimi bildim bileli

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
42" lik bir samsung plazma ile büyüdüm dostum. 100 hz den fazlaydı sanırım. modeli ve paneli tam bilmiyorum. daha yeni köye götürdüler tv yi. ben bunu alınca.. ama tekrar buraya getirecem sanırım... :S

daha 1 ay öncesine kadar hep onunla film izlemişimdir kendimi bildim bileli
B burakalp054 ,aynı yolun yolcusu demiştin ya tam da nokta atışı demişsin :) bende evlendikten sonra samsung 100HZ tv mi baba evinde bıraktım,babam seviyor netflix filan film izlemeyi ,bende bu sebeple almadım,sınırlı bütçeyle vesteli aldığımda aynı duruma ben düşmüştüm :) Samsung LG filan bu markalara alışıp 3D ler 100 - 200 HZ ler havalarda uçuşuyor bimnemne sonra bu tvlere geçince yok dostum imkanı yok memnuniyetin :)

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
@ CnB1981 CnB1981 kardeşim sana bişey diyim mi ben.. Ben de evlenince aldım bunu :) Diğer tv babamın.. Babam makine mühendisi, milli savaş tankımız Altay'ın 40 tasarımcısından biri benim babam. Her konuda işi biliyormuş adam :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
modlama yaptınız mı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
full yazılım talep konusu F fikoloji hocam yazılım versin yükleyin öyle deneyin olmazsa servis çağırın

vestel bu tv,ler için düzgün anakart üretemedi gitti ekran büyük güzel anakartlar sorunlu donanım yetersiz ram grafik işlemci hafıza yetersiz kalıyor samsung va panel ama verim alamadıktan sonra samsung va panel olsa kaç yazar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt