Yanlış yüklenen yazılım sorunu

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Selamlar

seg tv model 48snb6240
sn 7168653 400221

Full yazılım isteğinde bulundum ve beklerken başka yazılımlar denedim en son yüklediğim yazılım televizyonu çalıştırdı ama uyumsuzluklar oldu şuanda bu yazılım tv den silinmiyor ve başka yazılım atmama izin vermiyor fişi takıp+kumandadan ok bastığımda ne kadar beklesemde stand-by ışığı yanmıyor kurtarma yazılımı denedim 1505 ile yükledim tv kapandı ama açılmadı stand-by yavaş hızda yanıp sönüyor fiş+ok yöntemi ile sadece son yüklemiş olduğum yazılımı yükleme moduna geçip yüklüyor diğerlerinde ışık bir süre yanmıyor eğer son yazılım yüklü şekilde ise ışık birsüre sonra sabit duruyor ama yazılım çökmüşse fiş+ok yapınca ışık hiç yanmıyor bu sorunumu nasıl çözebilirim son yüklediğim silinmeyen yazılım ekte şimdiden teşekkürler...

IMG_20190523_2026595902af4336d4d7d5.jpg

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Maalesef işe yaramadı yüklemeye geçmiyor biraz bekledikten sonra ışık düz yanıyor sadece gösterdiğim yazılımda yüklemeye geçiyor bu son yazılımı yüklemeden önce başka yazılımları rahat yüklüyordu

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Bu yazılımı ilk yüklediğim de uydu çalışıyordu ertesi gün uydu çalışmadı en küçük sinyal belirtisi bile yok anten kablosu vs. sorunsuz uyduyu bozmuşmudur yada yazılımdan kaynaklı sorunmudur orjinal yazılımı yükleme imkanı yoksa şuanki yazılımda uyduyu çalıştırabilirsem böyle bırakayım ben bu problemi nasıl çözebilirim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bu yazılımı ilk yüklediğim de uydu çalışıyordu ertesi gün uydu çalışmadı en küçük sinyal belirtisi bile yok anten kablosu vs. sorunsuz uyduyu bozmuşmudur yada yazılımdan kaynaklı sorunmudur orjinal yazılımı yükleme imkanı yoksa şuanki yazılımda uyduyu çalıştırabilirsem böyle bırakayım ben bu problemi nasıl çözebilirim

Anten kablonuzu farklı uydu alıcı ile test edin.
Sinyal varsa kabloda sorun yok denilebilir.
Olmadı yeni bir anakart bakın veya Vestel servisine danışın.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Anten kablosunda sorun yok test ettim yeni anakart almaktan başka çare yok galiba nerede bulabilirim üst model anakart alsam uyarmı artısı olurmu acaba fiyatları ne kadardır vestel servisine verirsem baya tuzlu olur o yüzden kendim halledebilirim diye düşünüyorum A Ado usta çok yoğun galiba

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Anten kablosunda sorun yok test ettim yeni anakart almaktan başka çare yok galiba nerede bulabilirim üst model anakart alsam uyarmı artısı olurmu acaba fiyatları ne kadardır vestel servisine verirsem baya tuzlu olur o yüzden kendim halledebilirim diye düşünüyorum A Ado usta çok yoğun galiba
Stokta varsa 250 ile 450 arasında değişiyor. Uyabilecek bütün yazılımları verdim üzgünüm

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Anladım yardım ve desteklerinizden dolayı teşekkür ederim televizyon eski olduğu için biraz daha ekonomik ikinci el anakart elinizde varmı ilk fırsatta yeni tv almayı düşünüyorum o yüzden geçici çözüm olarak ikinci el anakart daha iyi olur

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Sw profil ayarlarında tkgs gibi bazı özellikleri açınca tv nin uydusu çalışmaya başladı tek sorun hd kanallarda video yok hatası veriyor bunun için vestelden çekirdek yazılım talebinde bulundum ama elimizde yok servisi yönlendirelim dediler kabul etmedim full yazılım vermezsiniz anlarım ama çekirdek yazılım vermemeleri yanlış illaki servise mecbur bırakıyorlar çekirdek yazılımı burada bulabilirmiyim yüklersem belki orjinal yazılımına döner hatalar gider

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri