Yalama Olmuş Kilit Göbeği (Barel) Vidası Sökme Çözüldü

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
kilit_gobe__i_barel_nas__l_de__i__tirilir-2.jpg

Fotoğraf temsilidir. Çelik kapının barel vidası sıkışmış durumda sökemiyorum. Neredeyse yalama oldu diyebilirim. Çözemezsem ters paso alıp denemeyi düşünüyorum ama en basit şekilde nasıl sökeceğim konusunda tecrübeli ustaların tavsiyelerini alabilirim.

teraspy teraspy anlar sanki bu işlerden :)

ÇÖZÜLDÜ: Vida başına çentik açıp saat yönü tersine düz tornavidayı dayayıp çekiçle hafif hafif vurarak sökebildim. Tavsiyeler için teşekkürler.

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Yumuşak kafalı bir vida ise düz tornavida çakarak çıkarabilirsiniz

Hemşire lastiği varsa vidayla tornavida arasına sokup deneyebilirsiniz

Alyan veya t ağız vida ise bir kenarından düz tornavida yada çivi sokarak sıkıştırabilirsiniz bir sürü yöntem var

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
spral ile vida üzerinde düz ince bir çizgi yap düz tornavida ile sökebilirsin hafif spral izi kalır zararı olmaz ama...

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Yumuşak kafalı bir vida ise düz tornavida çakarak çıkarabilirsiniz

Hemşire lastiği varsa vidayla tornavida arasına sokup deneyebilirsiniz

Alyan veya t ağız vida ise bir kenarından düz tornavida yada çivi sokarak sıkıştırabilirsiniz bir sürü yöntem var
yıldız vida lateks eldivenle denedim ama olmadı

spral ile vida üzerinde düz ince bir çizgi yap düz tornavida ile sökebilirsin hafif spral izi kalır zararı olmaz ama...
spiralim yok :)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Aynısı başıma gelmişti. Vida başına saatçi tornavidası ile açılı şekilde çakarak çentik açıp saat yönü tersinde darbelerle sökmüştüm. Bunu da YouTube ta aratırsanız bulabilirsiniz,kesin çözdümdür.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
İyi bir matkap ucu ile vidanın içine ince kanal açın. Kanalı bir boy büyük uçla büyütün. Bunu vidanın çapına ulaşana kadar yapın. Sonunda kilide çekici yerleştirince çıkıyor. Anlatınca nasıl görünüyor size bilemiyorum da kolay sökülüyor uygulamada. ?

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Yıllar önce çinden getirtmiştim. Başarılı bir ürün, şu an ülkemizde de bulunuyor. Servis bir arkadaşınız varsa emanet için sorun. İşinizi görecektir. Bir ucuyla havşalanıyor, diğer ucuyla klavuzlanarak sökülüyor.
Bilgi ve resimler için link.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri