Xioami redmi 9 pro mu redmi 9s mi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Aralarında pek fark yok gibi.. 9s 128 avantajı var. Proda ise en belirgin kamera pikseli yüksek. Ne kadar kaliteli yada fark atar bilmiyorum.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Donanım olarak aynı seviyede oldukları için Realme 7 derdim. İllaki SD CPU olsun derseniz Poco X3 NFC.

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
telefonu günlük kullanım için alacağım. oyun oynamam. sadece whatsap, facebook, instagram gibi uygulamalar kullanıcam birde fotoğraf çekme kalitesi orta düzey olsun. Batarya performansı 4000 ve üzeri olsun. telefon uzun ömürlü olsun. önereceğiniz başka telefon markaları varsa sevinirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bu iki model arasından Redmi 9S derim.
Alternatif olarak Oppo Reno 3 veya Reno 4 Lite düşünebilirsiniz.
Veya Poco X3 NFC ya da Mi 9T de olabilir.
Tavsiyem AMOLED ekranlı bir cihaz almanız.
Karanlık modda ciddi pil tasarrufu yapar.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
İşlemci olarak snapdragon ve ekran olarak mümkünse amoled ekran tercih etmeniz iyi olacaktır. Model olarak son kullanıcı olan biri yorumlarsa daha iyi olur.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Poco X3 olabilir yeni aldım 3 gün oldu

Benim tercih etme sebebim işlemci ve ekran oldu en büyük artıları bunlar diyebiliriz

Eksi tarafı gerçekten ağır bir telefon elinizde hissediyorsunuz ağırlığı kutudan çıkan kılıf ile baya da bir kalın oluyor :)

Şimdilik gayet stabil ve hızlı şarj durumu iyi

Gerisi bilindik Xiaomi

Alt ürün olduğu için 2. elde nasıldır bilmiyorum ama 1 2 ay kullanayım sonra satarım telefonu olmadığı kanaatindeyim

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Poco X3 olabilir yeni aldım 3 gün oldu

Benim tercih etme sebebim işlemci ve ekran oldu en büyük artıları bunlar diyebiliriz

Eksi tarafı gerçekten ağır bir telefon elinizde hissediyorsunuz ağırlığı kutudan çıkan kılıf ile baya da bir kalın oluyor :)

Şimdilik gayet stabil ve hızlı şarj durumu iyi

Gerisi bilindik Xiaomi

Alt ürün olduğu için 2. elde nasıldır bilmiyorum ama 1 2 ay kullanayım sonra satarım telefonu olmadığı kanaatindeyim
X3 için ağırlık mevzusunu başka bir forumda dile getirdim diye linç edilecektim :)

telefonu eline almadan kağıt üzerinde sadece yorum yapanlar insanları bu konuda yanlış yönlendiriyorlar

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
X3 için ağırlık mevzusunu başka bir forumda dile getirdim diye linç edilecektim :)

telefonu eline almadan kağıt üzerinde sadece yorum yapanlar insanları bu konuda yanlış yönlendiriyorlar

Forum sitelerinde olabilecek bir durum

Deneyimlemeden sadece okudukları üzerinden yorum yapan çok kişi var ha bu bazen iyi bir şey bazen kötü o yüzden dengelemek de fayda var

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
bütcem 2500 ile 3000 tl arasında ben redmi 9pro 64 ve redmi 9s 64 gb arasında kaldım. birisi 4 gb biri 6gb rame sahip bir telefon. Batarya beni 1 gün rahat götürsün istiyorum günlük işlerde telefonumu kullanıcam. oyun oynamam. oynarsamda küçük mb oyunlar oynarım. Kamera konusundada 48 ile 64 megapiksel arasında cok fark var mıdır?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Ram,Kamera,hızlı şarj 30w ve Nfc gibi özellikleri ile redmi 9pro ön plana çıkıyor. Ram farkını hissedersiniz.Kamera da illaki fark olacak ama çıplak gözle ahım şahım bir fark göremezsiniz.

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Redmi 9s de ahize problemleri var diyorlar. Wifi sorunları varmış bu doğrumu acaba? aradaki 400 tl fark verip acaba redmi 9 promu alsam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri