Xiaomi ve Redmi Telefonlarda Adımsayar Pedometre Özelliğini Açma- Aktif Etme, Xiaomi ,redmi pedometre adımsayar var mı?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Merhabalar bildiğiniz gibi Xiaomi ve Redmi marka telefonlarda varsayılı adımsayar özelliği bulunmamakta.
Aslında cihazlarda var fakat patent veya yasal izin olayından deaktif edilmiş.
Özelliği açtığınızda geçmişe dönük adımsayar kayıtlarının tutulduğunu göreceksiniz.

Özelliği açmak için ise bölgeyi Endonezya yapmanız yeterli.

İlk Hindistan yaptım ancak gelen mesajlarda numara rehbere kayıtlı olsa bile sadece numara çıkıyordu.Takvim ingilizce oldu yabancıların özel günleri etkinliklerde görünmeye başladı.Endenozya seçtiğimde ise hiç bir şey değişmedi.Takvim Türkçe diğer her şey aynı.

Sadece bölge değişiyor romunuz ne ise ona göre güncelleme gelmeye devam ediyor .

304d4e15fecefde3a364d5522d65edac.jpg
2c8df49728518217a.jpg

Sadece bölge değişiyor rom unuz ne ise ona göre güncelleme gelmeye devam ediyor .
Birçok modelde aktif oldu , çıkan ekranda mi sağlık uygulamasının kurulumunu kabul etmeniz lazım.

Bölge değişikliği yaptıktan sonra bölgelere göre yerel uygulamalar aktif olup otomatik yüklenebilir.

Bu program ile neredeyse hepsi siliniyor;

Şu ana kadar aktif olan cihazlar.

Xiaomi Mi 9 Lite
Redmi Note 6 Pro
Redmi Note 8
REdmi Note 8 Pro

Uyarı : Aktif ettikten sonra bölgeyi Türkiye yapınca adımsayar tekrar kaybolur.
Bölge Endonezya olarak kalmalıdır.Kullanımda bir değişiklik yaratmıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Redmi Note 8'de denerim akşam. Bu Redmi System Manager cihazı garanti dışı bırakmaz herhalde?
Uygulamaları siliyor mu yoksa devre dışı mı bırakıyor? Silmiyorsa hiç yüklemeyeyim. :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Redmi Note 8'de denerim akşam. Bu Redmi System Manager cihazı garanti dışı bırakmaz herhalde?
Uygulamaları siliyor mu yoksa devre dışı mı bırakıyor? Silmiyorsa hiç yüklemeyeyim. :hihi
xiaomi değişik bir firma hocam biliyorsunuz.Malasef silmiyor devredışı bırakıyor ama bu bile yeterli.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
henüz root yapmadan tam anlamıyla silmeyi bulamadım.Kaldırılan uygulamalar zaten direk kaldırılabilir.

Geliştrici seçeneklerini açıp . telefonu usbden bağlayıp adb server üzerinden ms dos ile adb shell pm uninstall -k --user 0 xxxxxx şeklinde kalıcı olarak silebilirsiniz. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde orjinal dosya geri gelir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Geliştrici seçeneklerini açıp . telefonu usbden bağlayıp adb server üzerinden ms dos ile adb shell pm uninstall -k --user 0 xxxxxx şeklinde kalıcı olarak silebilirsiniz. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde orjinal dosya geri gelir.

User yerine kullanıcı ismi mi yazacağız? Peki uygulama adını ekranda ne görüyorsak o şekilde mi yazacağız?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
User yerine kullanıcı ismi mi yazacağız? Peki uygulama adını ekranda ne görüyorsak o şekilde mi yazacağız?

Her uygulamanın bir paket adı vardır. Örneğin facebook uygulamasının com.facebook.katana

adb driver yükledikten sonra msdos ekranında

adb devices

enter

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.facebook.katana

enter yaparsanız telefondan silinir.

Yüklü uygulamaların paket adını programların kurulu olduğu uygulamalar bölümünde görebilirsiniz

adb driver

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
umut denedin mi aktif oldu mu?
GetApps, Lazada, BABE, Wesing gibi uygulamalar geldi.
Uygulama kasasına baktım, adımlar gelmiş. Mi Sağlık uygulamasını GetApps ile yükledi, girdim çalıştı.

Güncelleme : Uygulama önceki sayılmış adımları da gösterdi.
Pedometer uygulaması yüklemiştim, oradan mı aldı verileri yoksa sistemin kendisi de istatistik tutuyor muydu bilemem.
Bunun Türkiye'de kapalı olması cidden saçma. İnsanların sevdiği bir özellik bu.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt