Xiaomi ve Redmi Telefonlarda Adımsayar Pedometre Özelliğini Açma- Aktif Etme, Xiaomi ,redmi pedometre adımsayar var mı?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Her uygulamanın bir paket adı vardır. Örneğin facebook uygulamasının com.facebook.katana

adb driver yükledikten sonra msdos ekranında

adb devices

enter

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.facebook.katana

enter yaparsanız telefondan silinir.

Yüklü uygulamaların paket adını programların kurulu olduğu uygulamalar bölümünde görebilirsiniz

adb driver
hocam merhabalar telefona format attım.Bu sefer şu gereksiz uygulamalardan kurtulayım diyorum yardımcı olur musun dün denedim ama yapamadım.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Telefonunuzun cihazım tüm özellikler bölümünden miui sürümğne 7 defa tıklayın . Daha sonra ana menüden ek ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklerine girin. usb hata ayıklama modunu açın . Ardından telefonunuzu bilgisayara bağlayın

Bu dosyanın içindeki start.bat dosyasını çalıştırın. "adb devices" yazıp enter basın

Telefon ekranda izin verin seçeneği çıkacak onaylayın.

Silmek istediğiniz uygulamayı telefonun ayarlar bölümündeki uygulamarı yönet altından silmek istediğiniz uygulamayı seçip üstüne tıklayın sağ üst köşedeki ! ünlem işaretine tıklayın orada uygulamanın adını göreceksiniz.

adb shell pm uninstall -k --user 0 xxxxxxx
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.cleanmaster

vb şeklinde silme işlemi yapabilirsiniz.

Sistem dosyasını silerseniz sisteminiz bootloop olabilir dikkat edin.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Telefonunuzun cihazım tüm özellikler bölümünden miui sürümğne 7 defa tıklayın . Daha sonra ana menüden ek ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklerine girin. usb hata ayıklama modunu açın . Ardından telefonunuzu bilgisayara bağlayın

Bu dosyanın içindeki start.bat dosyasını çalıştırın. "adb devices" yazıp enter basın

Telefon ekranda izin verin seçeneği çıkacak onaylayın.

Silmek istediğiniz uygulamayı telefonun ayarlar bölümündeki uygulamarı yönet altından silmek istediğiniz uygulamayı seçip üstüne tıklayın sağ üst köşedeki ! ünlem işaretine tıklayın orada uygulamanın adını göreceksiniz.

adb shell pm uninstall -k --user 0 xxxxxxx
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.cleanmaster

vb şeklinde silme işlemi yapabilirsiniz.

Sistem dosyasını silerseniz sisteminiz bootloop olabilir dikkat edin.
son silme işlemine kadar geldim geçen gün, önceki yazdıklarınıza birde internetten araştırdığım kadarıyla ancak dos ekranında hep hata verdi silmedi uygulamaları.Yarın tekrar deneyeyim.Bu arada bayramınız mübarek olsun.Tekrar teşekkürler.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
son silme işlemine kadar geldim geçen gün, önceki yazdıklarınıza birde internetten araştırdığım kadarıyla ancak dos ekranında hep hata verdi silmedi uygulamaları.Yarın tekrar deneyeyim.Bu arada bayramınız mübarek olsun.Tekrar teşekkürler.

Dos ekranında hata verdiyse usb hata ayıklama moduna onay vermemişsiniz demektir. Geliştirici seçeneklerinden tekrar kapatıp açın Teşekkürler. Sizin de bayramınız mübarek olsun . Selamlar

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Dos ekranında hata verdiyse usb hata ayıklama moduna onay vermemişsiniz demektir. Geliştirici seçeneklerinden tekrar kapatıp açın Teşekkürler. Sizin de bayramınız mübarek olsun . Selamlar
Denedim birkaç defa ama yarın tekrar deneyeyim ,hata alırsam ekran görüntüsü atarım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
teşekkürler hocam facemoji klavye dışında istediklerimi sildim. Umarım ilerde de sıkıntı çıkmaz.

Dosya isimlerini sanırsam yanlış yazıyormuşum her modelde farklı isimlendirme oluyor sanırsam hatta miui versiyona göre de değişiyor heralde. Hepsi farklı çıktı bende.Ama facemoji klavye niye silinmedi anlamadım hata verdi.

Birde iş yerindeki bilgisaya abd driver kurmak kolay olduysa da evdeki uğraştırdı global adn driver kurdum tanıdı bilgisayar.

Sildiklerim :

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.mipicks(getsmarket)
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.miservice(hizmet geri bildirm)
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.Facemoji Keyboard for Xiaomi (faceomeji klavye)

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.bugreport(geri bildirim)

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.midrop (shareme)

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.mi.globalbrowser ( mi tarayıcı )

Global ADB driver :

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
teşekkürler hocam facemoji klavye dışında istediklerimi sildim. Umarım ilerde de sıkıntı çıkmaz.

Dosya isimlerini sanırsam yanlış yazıyormuşum her modelde farklı isimlendirme oluyor sanırsam hatta miui versiyona göre de değişiyor heralde. Hepsi farklı çıktı bende.Ama facemoji klavye niye silinmedi anlamadım hata verdi.

Birde iş yerindeki bilgisaya abd driver kurmak kolay olduysa da evdeki uğraştırdı global adn driver kurdum tanıdı bilgisayar.

Sildiklerim :

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.mipicks(getsmarket)
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.miservice(hizmet geri bildirm)
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.Facemoji Keyboard for Xiaomi (faceomeji klavye)

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.miui.bugreport(geri bildirim)

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.xiaomi.midrop (shareme)

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.mi.globalbrowser ( mi tarayıcı )

Global ADB driver :
Daha önce global romdayken bir çoğunu bende silmiştim bu özellik güzel gerçekten... Şimdi eu rom olunca çoğu gereksiz miui/Google uygulaması yok çok şükür.

Hatta Drive uygulaması bile yokmuş, geçenlerde lazım olunca fark ettim yokluğunu.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Daha önce global romdayken bir çoğunu bende silmiştim bu özellik güzel gerçekten... Şimdi eu rom olunca çoğu gereksiz miui/Google uygulaması yok çok şükür.

Hatta Drive uygulaması bile yokmuş, geçenlerde lazım olunca fark ettim yokluğunu.
üreticiler halen bu konuda niye diretirler onu anlamıyorum.Kullanıcılar istemiyor işte yani.Ben sadece gereksiz gördüklerimi kaldırdım. Belki ileride birkaç tane daha silerim .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt