Xiaomi Redmi 5 Plus Cep Telefonu "şarjda iken yamuldu" YARDIM!

Xiaomi cep telefonu alınır mı?

• Evet

Oy: 15 88.2%
  • Hayır

Oy: 2 11.8%
  • Belki

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Buradaki asıl sorun, batarya arızası nedeniyle ekranın kırılmış olması... Servis; sorunun kaynağını bilse de, bilmese de "ısrarla" kullanıcı hatası olduğunu iddia edecektir... Servis raporu ile başvurulan Tüketici Hakem Heyetindeki "bilirkişi" konumundaki görevli, bu durumun batarya kaynaklı olduğunu anlayabilirse ne âlâ, değilse yandı gülüm keten helva...

Umarım, her şey olması gerektiği gibi gelişir de, telefon fiyatı çöpe gitmez.

İşte, tam ikilemlik bir durum. :kiskis
Denemeden bilinmez maalesef.:bilmiyom

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bende Xiaomi kullanciisiyim ilk defa böyle birşeyi sizden duydum. Servis konusunda evo dan internette biraz şikayet var. Benim telefonum da Evo dan garantili. Yakın çevremde aldirirken

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bende Xiaomi kullanciisiyim ilk defa böyle birşeyi sizden duydum. Servis konusunda evo dan internette biraz şikayet var. Benim telefonum da Evo dan garantili. Yakın çevremde aldirirken
Xiaomi Türkiye forumuna bir göz gezdirin, garanti ve servislerden ne tür şikayetler var, telefonlar nasıl kullanıcı hatası veya sıvı teması bahaneleri ile garanti dışında bırakılıyor onlarca konu var...

Misalen;

*Telefonda yazılımsal sorun var ve garantiye gönderiliyor, servisin cevabı; "telefonun arka kapağında küçük çizik var, kullanıcı hatası garanti dışı"
*Telefonda hayalet ekran var ve garantiye gönderiliyor, servisin cevabı; "telefonda sıvı teması oluşmuş, garanti dışı, ücreti karşılığında ekran değişimi yapılabilir"
*Telefonda fabrikasyon hata var ve garantiye gönderiliyor, servisin cevabı; "ekranın üst kısmında hafif çatlak/çizik var kullanıcı hatasıdır ve telefon garanti dışıdır"

Gibi gibi gibi... :cigara

* * *

Xiaomi iyidir, hoştur ama garanti denildiğinde, servis denildiğinde sahibini inim inim inletir... Xiaomi iyidir hoştur ama ucuz etin yahnisidir, tercih edilirken bir çok şey iyi araştırılıp, sağlam hesap yapılmalıdır.

* * *

Bütün bunları 5 tane Xiaomi telefona sahip olan birisi, ve 4 kez ekran, iki kez batarya değişimi yaptırmış birisi olarak yazıyorum... Pişman mıyım? Hayır... 3-4 yılda çöpe atacağım telefona fazla para vermemek adına, şu haliyle fayda fiyat telefonu olan Xiaomi'yi tavsiye ederim...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt