Xiaomi mi9, Samsung s10e, Samsung s9 plus Destek Lütfen..

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Herkese merhaba, başlıkta belirttiğim üzere telefonlar arasında kararsız kaldım. Aslında düşüncem temiz 2.el birşeydi ama bazı modellerin 2. el durumu sıkıntılı o yüzden sizden yardım almak istedim.
2. El 3500 yada 4000 liraya sıfır s9 plus mı?

Sıfıra yakın 3900 liraya s10e mi?

Pasaport kayıtlı olup garantisiz 3000 liraya mi9 mu? Açıkcası garantiyi çok aramıyorum o yüzden mi9 u düşündüm bu tür cihazlarda bir sorun sıkıntı yaşar mıyım? Bilen duyan fikir sahibi olan varsa belirtirse sevinirim..

B Çevrimdışı

B-ROY7

Yeni Üye
1 May 2018
19
38
mi9 sıfırsa mi9 u tercih ederdim. sorun yaşasanız bile xiaomi meizu gibi ürünlerde muhatap bulabiliyorsunuz artık. yaşadığınız yer de önemli tabi. s10e diğer alternariflere göre çok daha kompakt ama ikinci el ürün almaya çok elim varmıyor benim şahsen ciddi bir fiyat avantajı olmadığı müddetçe. 400 tl daha verip sıfır alırdım.

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
mi9 sıfırsa mi9 u tercih ederdim. sorun yaşasanız bile xiaomi meizu gibi ürünlerde muhatap bulabiliyorsunuz artık. yaşadığınız yer de önemli tabi. s10e diğer alternariflere göre çok daha kompakt ama ikinci el ürün almaya çok elim varmıyor benim şahsen ciddi bir fiyat avantajı olmadığı müddetçe. 400 tl daha verip sıfır alırdım.
Açıkcası fiyat avantajı ve donanım artısından dolayı mi9 cazip duruyor. Sadece bir sorun olur mu diye düşünüyorum telefoncu satıyor hemde şehir dışından s10e ise 1 aylık cihaz o yüzden dahil ettim.

B Çevrimdışı

B-ROY7

Yeni Üye
1 May 2018
19
38
Açıkcası fiyat avantajı ve donanım artısından dolayı mi9 cazip duruyor. Sadece bir sorun olur mu diye düşünüyorum telefoncu satıyor hemde şehir dışından s10e ise 1 aylık cihaz o yüzden dahil ettim.
bir kaç arkadaşım facebook üzerinden satış yapan satıcılardan xiaomi telefon satın aldılar ve kullanıyorlar halen. ben de meizu telefon satın alıp kendim kaydedip kullanmıştım. elektronik şans işi tabi ben alırdım o riski. ikinci el olayı şahsi tercih ama benim açımdan 4000 tl bandındaki bir ürün için %10 fiyat avantajı yeterli değil.

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Mi9 için Satıcıdan bir dönüş almadım henüz olmazsa arayacağım. Burdan bir arkadaş vasıtasıyla yine 1 aylık s10e modeli için 3600 fiyat aldık makul seviyeye geliyor mi9 dan ümit kesilirse alabilirim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Telefonun markası, donanımı, ıvırı zıvırı ne olursa olsun 1500-2000 lira bandından fazla verilmemesi taraftarı olduğum için çok çok iyi bildiğim bu piyasa hakkında tavsiyede bulunmak istemiyorum... Ben, tavsiyede bulunmadığım için belki sen o fiyatlara telefon almaktan vazgeçmeyeceksin ama en azından çorbada benim tuzum olmayacak... :saskin

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Telefonun markası, donanımı, ıvırı zıvırı ne olursa olsun 1500-2000 lira bandından fazla verilmemesi taraftarı olduğun için çok çok iyi bildiğim bu piyasa hakkında tavsiyede bulunmak istemiyorum... Ben, tavsiyede bulunmadığım için belki sen o fiyatlara telefon almaktan vazgeçmeyeceksin ama en azından çorbada benim tuzum olmayacak... :saskin

Niye abi, donanımı güçlü telefon alıp ileride güncelleme kesilirse ROM atar fena mı olur? :sirit
1500-2000 liraya satılan telefonlardaki işlemciler belli. :bilmiyom

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Niye abi, donanımı güçlü telefon alıp ileride güncelleme kesilirse ROM atar fena mı olur? :sirit
1500-2000 liraya satılan telefonlardaki işlemciler belli. :bilmiyom
Bu bakış açısına saygı duyuyorum, ama genel olarak 4500 liraya satılan telefon ile yaptığın işlemleri, 1500 liraya satılan telefon ile de, yapabiliyorsun... Ayrıca; günümüzde satılan bütün telefonların yazılımsal (güncelleme ile planlı eskitme yapılıyor, çoğu kimsenin haberi yok) ve fiziksel ömrü en fazla 2-3 yıl... Hal böyle iken, maksimum 2-3 yıl içinde çöpe atacağım bir şeye neden çok fazla para vereyim? Bu konudaki felsefem budur.

Not; işinin büyük bir kısmını güçlü işlemci ve ekran kartına ihtiyaç duyarak yapan, çöpe atacağı telefonun parasını fazlasıyla amorti eden iş sahiplerini tenzih ediyorum... Masanın üzerine bırakmak için telefona para verenlerin telefonları da, tez vakitte o masadan aşağı düşsün diyorum... :alsana

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Telefonun markası, donanımı, ıvırı zıvırı ne olursa olsun 1500-2000 lira bandından fazla verilmemesi taraftarı olduğum için çok çok iyi bildiğim bu piyasa hakkında tavsiyede bulunmak istemiyorum... Ben, tavsiyede bulunmadığım için belki sen o fiyatlara telefon almaktan vazgeçmeyeceksin ama en azından çorbada benim tuzum olmayacak... :saskin
Şu piyasa hakkında bizi bilinçlendirseniz hocam inanın masa üstü kullanan hava atmak isteyen bir insan değilim. Ortalama 3-4 yıl donanımsal sorun yaşamazsam kullanırım. Biraz oyun merakım var oda ister istemez fiyatı etkiliyor tabi ki almışken biraz şundan bundan olsun diyorsun fiyat top gibi oynuyor. Yardımcı olmak isterseniz memnun olurum.
Paraya kıyar sıfır Mi9 alırım. :hihi
Mi9 için görüştüm yurt dışı cihaz 2600 civarına gelecek dedi birisi 1 hafta sonraya kesin mi bilmiyorum olursa güzel olur :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Üçü de güzel telefon hangisi alırsanız alın pişman olmazsiniz . Benim tavsiyem butcenizi en az zorlicak telefonu almanız 2. El bende tercih etmezdim telefonda.

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
İyi bir fiyat olmazsa 2. El çok düşünmüyorum. Aslında forumda telefon işi yapan güveneceğimiz birisi yok mu :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri