Xiaomi Mi Box S 4k vs Botech Wezone vs Mecool KM2

T Çevrimdışı

Thx1138

Yeni Üye
24 Ağu 2019
12
34
Merhaba arkadaşlar 1000 TL civarı lisanslı tv box almayı düşünüyorum. Zaten ederinden fazla verdiğimiz için uzun süre kullanabileceğim sorunsuz bir cihaz arıyorum. Uluslararası bir marka olduğu için Mibox a daha yakın duruyorum. Mi box hakkında şikayetvar.com da çok şikayet gördüm. Özellikle garanti bitimi sonrası cihaz bozulumu ve sonrasında teknik servis problemlerinden şikayet edilmiş. Mecool da 1 tane teknik servis şikayeti var. Botech te wzone şikayeti görmedim ama marka çok şikayet edilmiş puanı düşük. Kağıt üstünde wzone ve Mecool iyi gözüküyor. Bu arada wzone SEI Robotics adlı bir firmanın ürünüymüş. Açıkçası teknosa dan mi box ı 1200 TL ye alıp online alışveriş probleriyle falan uğraşmak istemiyorum. Ayrıca mi box HDMI 2.0a standartını destekliyormuş. Diğer TV boxlar HDMI 2.1 destekliyor. Televizyonum Grundig 32VLE5730 BN sanırım HDMI 2.0 destekliyor araştırdım ama bulamadım. Sizin fikirleriniz nelerdir, şimdiden teşekkür ederim.

Televizyonum 1080p çözünürlüğü sahip. Usb film izleme, youtube,netflix vb için kulllanacam

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,136
Şimdi bu cihazlar içerisinden Mi Box S i eleyelim, daha öncede dediğim gibi miladını doldurdu. Çok eski bir işlemci ve ekran kartına sahip. Yazdığın diğer iki cihaz Botech S905X3 işlemcili Mecool KM2 S905X2 işlemcili, ekran kartları aynı Mali G31, Botech 2gb ddr3 ram kullanırken Mecool 2gb ddr4 ram kullanıyor. İki cihazında hafızası 8gb bu arada. Hangisi daha uygun ise onu alabilirsin, yapmak isteklerini karşılayacaklardır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mi Box S'in donanımı eskidi diyelim.
Açıkçası bozulma konusu genelde ya beslemeden ya da BGA lehimden vs kaynaklanıyor.
İşlemcilerin üzerindeki pasif soğutma bloğu aşırı ucuz olduğu için işlemciler aslında olması gerekenden biraz daha sıcak çalışıyor diyebiliriz.
Özellikle Stick ürünlerde daha sık rastlanabiliyor.
İşlemci çöp olmadıktan sonra, BGA lehim arızasına düşmedikten sonra, diğer pasif bileşenlerin arızaları halledilebilir. (Diyot, kapasitör vs.)

Aşağıdaki linke bakarsanız SEI Robotics'ten birçok firmanın kendi markası ile ürün temin ettiğini görebilirsiniz;

Özel bir UI ile çalıştırılmadıkları müddetçe, Android TV veya Google TV yazılımı ile işletildikleri müddetçe sorun yok.
L1 lisansı en kapsamlı lisanstı sanırım.
HDMI protokolü geriye dönük uyumludur, yani siz 2.0 TV'ye 2.1 cihaz taktığınızda da çalışır.
Sadece 2.1'e ait olan yeni özellikleri çalıştıramazsınız. Onlar da sizin kullanacağınız özellikler değil zaten.

USB disk bağlarım, kablolu internete bağlarım derseniz USB ve Ethernet portu olan L1 lisanslı güncel işlemcili bir cihaz bakın derim.

Mi Box S alınmaz demem ama daha güçlü işlemciler varken ona da bakmam ben olsam.
Zaten EMMC depolama ile çalışıyorlar, bari işlemcisi bir tık daha güçlü olsun.
Xiaomi olmasının size çok bir katkısı olmaz açıkçası. Onu belirteyim.
Çünkü Xiaomi aslında birçok model çıkarmış durumda ama Global'e sürmedi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt