Xiaomi Mi BOX 4K Global - %34 İndirimde / Ücretsiz Kargo - Son 5 Gün / Son 73 Adet

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Düşük fatura artık "yenmiyor" gümrükte!!!

Ama şansı olan arada yırtıyor! mesaide ki adma arada ya atlıyor ya da sıkılıyor v.s bazı paketler direk
elemeden geçip normal vergisiz işlemle çıkıyor,ancak işin burası şans dır!

Gümrükte ki adamlar da hem uyandı hemde kendileri de bir alay mal getiriyorlar bu Çin liler den yaw:mutlu
adamın insafına veya o an ki durumuna bağlı olarak gümrüğe taklır veya takılmaz

Gümrük Vergisi AB çıkışlı ürünler de standart %18 dir;AB harici %20 dir

yaw aldığınız zaten üç-kuruşluk bir ürün gümrük verseniz ne olur vermeseniz ne olur:clap2

Posta Gümrük İşlemin den sonra vergi tahakkuk etmişse size paket gönderilir ve gelen görevli
kapıda bu bedeli tahsil eder,edemezse geri götürür siz yerlerine gidip ödemeyi yaptıktan sonra
paketi alabilirsiniz+posta ücreti/işlem v.s diye de sanırım 3/5 kağıt bir şey daha alırlar.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Düşük fatura artık "yenmiyor" gümrükte!!!

Ama şansı olan arada yırtıyor! mesaide ki adma arada ya atlıyor ya da sıkılıyor v.s bazı paketler direk
elemeden geçip normal vergisiz işlemle çıkıyor,ancak işin burası şans dır!

Gümrükte ki adamlar da hem uyandı hemde kendileri de bir alay mal getiriyorlar bu Çin liler den yaw:mutlu
adamın insafına veya o an ki durumuna bağlı olarak gümrüğe taklır veya takılmaz

Gümrük Vergisi AB çıkışlı ürünler de standart %18 dir;AB harici %20 dir

yaw aldığınız zaten üç-kuruşluk bir ürün gümrük verseniz ne olur vermeseniz ne olur:clap2

Posta Gümrük İşlemin den sonra vergi tahakkuk etmişse size paket gönderilir ve gelen görevli
kapıda bu bedeli tahsil eder,edemezse geri götürür siz yerlerine gidip ödemeyi yaptıktan sonra
paketi alabilirsiniz+posta ücreti/işlem v.s diye de sanırım 3/5 kağıt bir şey daha alırlar.
Teşekkürler, parasında değilim ben, oldum olası teferruattan, bürokrasi den sıkılmışımdır, neyse yazdığınız beni rahatlattı. Anlaşılan kargoyu getiren kişiye ödenecek para, sorun yok :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Peki hocam vergisi gelen kuryeyemi ödeniyor, yoksa başka bir yeremi, kafam karıştı şimdi Ali Expressden ürün çok aldım ama hepsi düşük meblağ olduğu için sıkıntı olmadan geldi.
Kapıya gelen Ptt görevlisine ödüyorsun , vergiyi almadan paketi vermez zaten :mutlu

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Ancak ben arada "DHL" ile de mal alıyorum(şayet o anda indirimli bir DHL posta ücreti varsa,haybaye 50/60gün
veya 10/20gün beklememek adına+kaybolma/çalınma riski de hiç olmadan!) getirdim bir kaç defa ancak DHL
kesinlikle düşük fat.filan yemiyor,bilesiniz!!! yani ürünü almak için kalkıp gitmez! Kredi Kartı ektresi/Fatura
ürünü satan yerin bazı bilgileri veya internet sitesi v.s bilgileri)bunlar tetkik eder ve aklı yatarsa işleme başlar v.s
Bu şekilde örneğin İstanbul da iseniz en geç 4.gün malı elinizde olur/olabilir başka şehirler de ise en fazla
4/5/6gün de elinizde kesin olur!

>>Ben en son Gerbest den TVBox almıştım,herifler bizim gibi klasik bazı ülkeler için kafa dan "$20" lık fatura koyuyorlar yaw!
aldığım ürün ise $ 79 idi ve DHL ile de getirteceğim için,kazmalara düşük fatura keisnlikle koymayın normal fat. olan
$ 79 yazın dedim ama herifler yine $ 20 yazmışlar ve DHL de kiler "yemediler" tabiki! sitenin sayfasını gönderdim
oradan bazı bilgilerim vardı siparişle ilgili onu da gönderdim neyse hallettiler bunlarla! ama bu işlem 2 gün sürdü!
1 günde İst-Ant. sürdü etti 3gün,Çin den gelmesi ise 3 gün sürmüştü=6 günde mal elime geçti

yaw herifler Çin den ertsi gün yollamışlar,akşama Singapura inmiş,sabah Frankfurta inmiş öğlen de Düselldorfa inmiş!!
akşama da Yeşilköye inmiş:saskin ülen kaç defa inmiş binmiş 2 gün bile sürmeden Yeşilköye indi!

Bir kaç kere böyle ucuz yollu DHL kargosu yakalamıştım örneğin bu ürünü de ücret $ 5,5 kağıt idi;şaka gibi geldi bana
hemen mail attım sordum ve teyit alınca DHL seçeneğiyle değiştirmiştim siparişimi!

Normal de DHL çok alıyor snaırım $25/35 veya biraz da daha pahalı oluyor ama arada $ 5/10 gibi olunca hiç sektirmeden
direk DHL ile alıyorum ama 1,5 senedir bir daha kampanyaya denk gelemedim!

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu arada biz limit 22 euro diyoruz ama resmileştimi bilmiyorum , hala 30 euro olabilir.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Şimdi siteye girdim fiyat olarak 241.87 tl yazmakta , 241.87 tl ile alınırsa %20 vergi ile 48 tl'de vergi ödenecek bu ürüne ve ürünü 290 tl'ye almış olacaksınız. Türkiye'de 319 tl'ye satılıyormuş 29 tl için bu kadar beklemek anlamsız bence :bilmiyom

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Şimdi siteye girdim fiyat olarak 241.87 tl yazmakta , 241.87 tl ile alınırsa %20 vergi ile 48 tl'de vergi ödenecek bu ürüne ve ürünü 290 tl'ye almış olacaksınız. Türkiye'de 319 tl'ye satılıyormuş 29 tl için bu kadar beklemek anlamsız bence :bilmiyom
Zamanım var hocam, acelesi yok :) Birtek bu ürünü almadım, başka ürünlerde aldım. Kaldıki elimde Apple TV 4 var, o gelene kadar boşta değilim. Yine de uyarın için teşekkürler, başka arkadaşlara faydası olur ;)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Zamanım var hocam, acelesi yok :) Birtek bu ürünü almadım, başka ürünlerde aldım. Kaldıki elimde Apple TV 4 var, o gelene kadar boşta değilim. Yine de uyarın için teşekkürler, başka arkadaşlara faydası olur ;)
Satıcıya söyle 22 dolar yazsın üstüne hocam boşuna 48 tl ödeme aldığına değsin. Korkma geçer gümrükten , çok büyük çok ağır bir paket olmadıktan sonra önemsemezler. 22 dolar 25 dolar bu fiyatlarada Android box tv ürünler olduğu için rahatlıkla geçecektir :ok

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Satıcıya söyle 22 dolar yazsın üstüne hocam boşuna 48 tl ödeme aldığına değsin. Korkma geçer gümrükten , çok büyük çok ağır bir paket olmadıktan sonra önemsemezler. 22 dolar 25 dolar bu fiyatlarada Android box tv ürünler olduğu için rahatlıkla geçecektir :ok
Teşekkürler Hocam :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Mantıklı.
Mi BOX hafif zaten.
Kutuyu açmadan anlayamazlar. Onu da ilgili birime göndermeden yapamazlar kendi başlarına. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt