Xiaomi BOX S 4K Görüntü kalitesini ciddi anlamda düşürüyor

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
Merhaba, Xiaomi Box S 4K aldım arayüz de dolaştıkça kalite farkı olduğunu iliklerime kadar hissettim resmen, aynı videoyu sırasıyla TV'nin kendi YouTube uygulaması ve box ile karşılaştırdım arada uçurum var görüntü ayarlarıyla oynadım her şeyi denedim çözemedim, neden yapar bunu?

1000074125.jpg
1000074124.jpg

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
Mi Box S 4K'da eski ve düşük performanslı Mali 450 gpu var, Tv'nizdeki grafik birimi büyük ihtimalle daha performanslı.

TV de kendi uygulamalari TV kendi yükseltme olceklendirmesini kendi yapar. Haricî cihaz kullanırsan olceklendirmeyi haricî cihaz yapar. Buda görüntüyü artı yada ekşi etkiler. Demekki TV nizin gpu su daha iyi haricî taktiğin cihazdan.

Bu fiyat bantlarinda daha iyisi varmi yada paraya kıyıp apple tv falan mı almak gerekiyor ama android olsa daha iyi olacak

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Kullandığınız HDMI kablodan olmasın ? Hangi kabloyu kullanıyorsunuz ? TV'nin marka modeli nedir ?

En iyi görüntüyü Apple TV'den alırsınız ancak herkes için kullanışlı olmayabilir. Android cihaz zorunluluğu varsa diğer arkadaşlar farklı önerilerde bulunabilirler. Buradan kıyaslamalara bakabilirsiniz,

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,286
Bu fiyat bantlarinda daha iyisi varmi yada paraya kıyıp apple tv falan mı almak gerekiyor ama android olsa daha iyi olacak
Apple Tv çok güzel cihaz ama Android olmadığından biraz kısıtlı. Dreamstar Nova veya Kickpi Kp1 alabilirsiniz uygun fiyatlı olarak. Daha iyi olsun derseniz Homatics Box R Plus alabilirsiniz veya X5 cihazların çıkmasını bekleyin.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
Kullandığınız HDMI kablodan olmasın ? Hangi kabloyu kullanıyorsunuz ? TV'nin marka modeli nedir ?

En iyi görüntüyü Apple TV'den alırsınız ancak herkes için kullanışlı olmayabilir. Android cihaz zorunluluğu varsa diğer arkadaşlar farklı önerilerde bulunabilirler. Buradan kıyaslamalara bakabilirsiniz,
Sıralama en iyi den en kötüye sanırım birde tv nin ses çıkışı problemli ben h96 v58 i alıp usb çıkışına usb ses kartı taksam ses alabilir miyim yada 7000tl verip tv nin anakartini değiştirmek zorunda kalıcam 7000tl yr çok daha üst seviye ses kartı alırım ayrıca h96 v58i satışta hiç bir yerde göremedim

H96 v58 baya tuzluymuş apple tv daha mantıklı gibi h96 v56 bu listede nereye oturur tam olarak

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Sıralama en iyi den en kötüye sanırım birde tv nin ses çıkışı problemli ben h96 v58 i alıp usb çıkışına usb ses kartı taksam ses alabilir miyim yada 7000tl verip tv nin anakartini değiştirmek zorunda kalıcam 7000tl yr çok daha üst seviye ses kartı alırım ayrıca h96 v58i satışta hiç bir yerde göremedim

H96 v58 baya tuzluymuş apple tv daha mantıklı gibi h96 v56 bu listede nereye oturur tam olarak
Sıralama benchmark testlerinden aldıkları puanlara göre hazırlanmış, iyiden kötüye de denilebilir.

TV'nin ses kartını değiştirmek bana pek mantıklı gelmedi. Onun yerine soundbar takmak daha kolay ve etkili bir çözüm olmaz mıydı ?

V56 listede nasıl konumlanır bilmiyorum. Android zorunluluksa ve Shield alamıyorsanız, Homatics BoxR 4K Plus alın. Android zorunluluk değilse, Amazon Fire TV de bence çok başarılı.

Uzun vadede hiç yavaşlamasın, yağ gibi çalışsın diyorsanız da Apple TV alın.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
Sıralama benchmark testlerinden aldıkları puanlara göre hazırlanmış, iyiden kötüye de denilebilir.

TV'nin ses kartını değiştirmek bana pek mantıklı gelmedi. Onun yerine soundbar takmak daha kolay ve etkili bir çözüm olmaz mıydı ?

V56 listede nasıl konumlanır bilmiyorum. Android zorunluluksa ve Shield alamıyorsanız, Homatics BoxR 4K Plus alın. Android zorunluluk değilse, Amazon Fire TV de bence çok başarılı.

Uzun vadede hiç yavaşlamasın, yağ gibi çalışsın diyorsanız da Apple TV alın.
Apple tv en mantıklı seçenek gibi ama
Kısıtlı ya markette olmayanı indiremiyorsun çoğu şey de yok soundbar a ihtiyacım yok logitech z906 var ama tv nin anakarti arızalı olduğu için video da ki sesi çıkarıyor

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
241
36
Tv Hdmı 2.1 destekli tv-box da o görüntüyü verecek kadar iyi olmadıktan sonra görüntü daha kötü olacak. Mi box ile alakalı değil. Km2 plus da da aynı sorunu yaşadım. Tv nin kendi youtube uygulaması daha kaliteli gösteriyor. Ama tv nin donanımı kısıtlı olduğu için tv boxı tercih ederim bin kere.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
212
22
Tv yi sıfırladım ve ses problemi çözüldü sanırım fakat görüntü kalitesinde xiaomi öne geçti düzeldi galiba renk işleme de problem yokmuş sanki de ikisinin renk skalası birbirine uymuyormus sıfırlayınca ayarlar oturdu gibime geldi şuan xiaomi daha iyi bence

Lg tv

1000074346.jpg

Xiaomi

1000074345.jpg

Bu arada ek bilgi vereyim xiaomi box da 3.5mm çıkışına benzeyen çıkış varmış o çıkış sadece 3.5mm kulaklık çıkışı değil kombo çıkışmış optik kablo da takılabilir 6 8 kanal ses alınabiliyormuş adaptörünü 5ptl ye aldim gelsin deniycem apple tv dahil baska hic bir box da yok bu cıkış bence olmasi gerekiyor

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Tv yi sıfırladım ve ses problemi çözüldü sanırım fakat görüntü kalitesinde xiaomi öne geçti düzeldi galiba renk işleme de problem yokmuş sanki de ikisinin renk skalası birbirine uymuyormus sıfırlayınca ayarlar oturdu gibime geldi şuan xiaomi daha iyi bence
Sorun düzeldiyse masraf etmenize gerek yok. Fotoğraflara göre LG'nin kontrastı daha yüksek görünüyor, canlı nasıldır bilemiyorum.

Apple tv en mantıklı seçenek gibi ama
Kısıtlı ya markette olmayanı indiremiyorsun çoğu şey de yok soundbar a ihtiyacım yok logitech z906 var ama tv nin anakarti arızalı olduğu için video da ki sesi çıkarıyor
Logitech Z906 15 yıl öncesi için iyi bir sistemdi, artık demode oldu. Daha önce başka bir konuda tartışmıştık galiba, orda da belirtmiştim.

Z906 Dolby'nin kayıplı formatlarını destekler yani Dolby Digital ve DTS. Bu yüzden HDMI çıkışı yoktur, sadece optik ve koaksiyel vardır. DD+ ve üzeri ses formatları için daha yüksek bant genişliğine ihtiyaç vardır yani HDMI gerekli.

Stream platformları ise Dolby Digital Plus verir ve taşınabilmesi için HDMI gereklidir, optik çıkıştan DD+ alamazsınız. Z906 en iyi ihtimalle DD+ sinyalini Dolby Digital'e dönüştürür ya da düşürür demek daha doğru olur. Aslında DTS, Dolby Digital'e göre çok daha kaliteli olsa da online platformların hiçbiri DTS ses desteklemiyor.

Tabi siz cihazın ses kalitesinden memnunsanız sorun yok.

Geri
Üst Alt