X96 X10 Android Tv Box ( S928X )

T Çevrimdışı

tayabey

Yeni Üye
29 Kas 2023
8
28
Slimbox' ın ATV versiyonunu yüklerseniz tabii ki. :ok
Evet hocam, çok teşekkür ederim kafam karışıktı netleştirmiş olduk.
Slimbox ATV rom yüklemelisin, ancak her cihazlada uyumlu olmayabilir. Ordaki cihazlardan H96max da sıkıntı olmuyor diye biliyorum.
Kesinlikle, o konuda bilgim var. O yüzden sadece Slimbox'un sitesindeki rom yapılmış cihazlardan cihaz bakıyorum. Teşekkürler yardımınız için. X4 cihazı alıp geçiyorum sizin de önerinizle.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,152
Evet hocam, çok teşekkür ederim kafam karışıktı netleştirmiş olduk.

Kesinlikle, o konuda bilgim var. O yüzden sadece Slimbox'un sitesindeki rom yapılmış cihazlardan cihaz bakıyorum. Teşekkürler yardımınız için. X4 cihazı alıp geçiyorum sizin de önerinizle.
Hayırlı olsun hocam umarım içinize siner, bende alacaktım bu cihazı incelemek için ama fırsat bulamadım bir türlü 🙂

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
X96X10 Pro dün elime geçti
ancak takıldığım şey şu oldu,"factory firmware" slimbox sitesinde var ama kendi sitesinde yok!
Update de haliyle çalışmadı,slimbox da ki factory f/w yenisi diye görüneni indirdim ama Box a atamadım
bu arada slimbox Test Slimbox custom ROM da çıkarmış ama bunu son f/w üzerine yüklenmesi gerekiyor
haliyle bunu da atamadım

AML Burning Tool 3.2.0 kullanıyordum,buna gösteremedim Boxı sonra iki farklı version AML Tool denedim
onlarada Boxı gösteremedim! sıkıntı nerede henüz çözemedim?
normal de diğer Box da 3.2.0 veya başka version AML ler OK dir
şimdi yeniden eski X96MAX+Ultra ya takıp deniyorum usb kabloyu ve AML Tool sorun yok bağlantı OK
ROM da haliyle yüklenebiliyor

++
Box çok iyi görünüyor ama yükledikleri apk. ler filan biraz hikaye(kendi apk. leri ve bazı uygulamaları yükledim)
8Gb aslında kısmen "teorik" bunun çalışması Kernel ve uygulamalar v.s için 4Gb dır normalde!!
32-bit+4Gb gibi düşünün
yani bir Rockchip gibi 64bit+8Gb değildir!

ROM 64Gb ama ben bunu kullanmayacağım haliyle

şimdi şu AML Tool ile son f/w artıı custom rom işini halletmem gerekiyor:hmm

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
bazı BUG lar var ama çok önemli değil,örneğin tam kapatma yapmıyor gibi,bu da sorun olmuyor zaten
açılış ekranın da şehir isminin yanında sürekli "LONDON" var değiştiremedim:hmm bu da önemli değil
yani Antalya yerine varsın London görünsün,12/24 saat diliminde 12 seçersen sorun yok ama 24 seçersen
saat şu şekilde görünüyor örneğin; 22:35 yerine 22:3 gibi buna da takılmıyorum

belli ki her ilk çıkan Box da olduğu üzere yazılımla düzeltilecek BUG lar oluyor,ne zaman olmadıki zaten?
DVision seçeneği var ama aktif edemedim! HDR/HDR10 v.s var D.Atmos da var
DEMO bazı DV videoları DV olarak izleyemedim,ama aynı flashı panele taktığımda DV OK dir veya DAtmos
çok fazla ayar var bunlarla ilgili fazla kurcalamadım,DV ile işim olmaz ya da zaten panelin kendisi bunları açıyor

YT de demo larda DV açılmıyor normal de ama DV içerikleri indirip flasha atarsan panel bunların hepsini açıyor
sanırım YT de bazı olan kısıtlamalar v.s gibi DV içinde vardır,Box la alakalı değil
++

cihaz 8Gb RAM+64Gb ROM
ancak AML tarafında 8Gb tamamiyle kullanılamıyor!!! tüm uygulamalar her zamanki gibi 32bit üzerinden!
kimileri bu olayı cep tlf. veya PC ler gibi sanıp ne kadar yüksek RAM o kadar performans v.s sanıyor
ama öyle değildir!

daha öncede yazdım ya gidip 8Gb hatta 16Gb için SBC türü bir cihaz alacaksınız ve tabiki chipset ROCKCHIP
olacaktır,AML de böyle atraksiyonlar veya güçler v.s yoktur
ama AML yazılımla çok şeyi hallediyor ama RK alırsnaız adama saç baş yoldurur! ben bir sürü RK chipsetli Box
kullandım,kısaca kötü ama AML can dır

ANCAK 8Gb bir şekilde hıza etkisi(genel olarak)vardır ve ben bunu %20 olarak anlayabildim
şimdi yakında 928 li Box lar trend olunca haliyle bazı tipler çıkıp "inceleme" altında,yok 905X4 lerin
iki katı yok üç katı yok %50 kafadan farkediyor v.s gibi külliyen palavra markating türü satışlar göreceksiniz😡

neticede 2024 model olarak ve en yeni güçlü AMLogic olarak 928 ler var ama öyle abartılacak bir şey yok
ama dersek ki %20 bilemedin %30 fark artı olarak vardır ben buna katılırım,zaten cihaz elimde ve kullanmaya
başladım,"kağıt üstü" bilgiler çok zaman işimize yaramıyor
++

Gelelim cihazın benim için asıl nimetine,zira yukarıda işlerin çoğu kişisel durumlar v.s içindir ki zaten hiç
takılmadığımı beyan ettim

"Resim kalitesi" nasıl??? işte olay benim için bu dur,GPU G-57 olduğu için bu açıdan çok çok iyi:ok
bu GPU G57 olayını ben son aldığım Philips 8808 den dolayı çok iyi biliyorum zira bunda da G57 var
ve çok ciddi iyi,bunu bildiğim için Box olarak da en son model 928 olanı tercih edip X96X10 Pro yu aldım!

bir sebebi de şuydu BOX da her bir atraksiyonu yaparsınız ama panel den bunları yapamazsınız,özellikle çok fazla
uygulama/apk veya KODI v.s yükleseniz ya ROM yetmez ya da RAM su koyvermeye başlar,yani resim kalitesi
süper ama böyle sıkıntılar yaşarsınız,kaldıki çoğu şeyi de yükleyemezsiniz ama BOX olursa kafana göre takıl olur
her bir şeyin kontroluda sende olacaktır

8808 bu anlamda süper ama bir de şu var codec/formar sorunu çıkıyor başına!
AVI leri okumaz,ülen AVI leri neden okumuyor dersiniz! VC-1 leri okumaz! WMV leri okumaz!
ama en çok kullandığımız MKV/mpeg4/mp4 bunları okur
uygulama yükleme sorun oluyor kapasite uyarısı verir zırt pırt v.s v.s
yani panelin G57 GPU lu olması bu durumda çok fazla bir al benilik yaratmıyor
işte BOX ve 928 burada çok güzel devreye giriyor ne codec ne de format v.s sorun değildir

++

daha öncede belirtmiştim ben 928 için ilk olarak UGOOS alacaktım kafadan ancak fiyatı $ 200 di
+Gümrük,nakliye v.s derken maliyeti $ 300 buluyordu bu da bana pahalı gelmişti dolayısıyla Ugoos yerine
X96X10 tercih ettim ki bunun bana maliyeti $ 175 olmuştur

ancak ben bunu satıp yerine Ugoos almayı da kafaya koydum,her zaman yaptığım gibi maliyetine
vereceğim,bilen bilir benden Box alanlar maliyetine veya biraz altına veriyorum daima!
fiyatım yazdığım gibi $ 175 kağıt dır
$ 125 daha koyup üzerine Ugoos alacağım
++

Not; "L1" Lisansı yoktur!!! yok L1 olsun v.s diyen adam hiç bu tür yüksek fiyatlı Box lara filan bakmasın
piyasada çok daha ucuza L1 Lisanslı Box lar vardır,ben veya bir çok kişi zaten L1 Lisans olsun deyip de
örneğin NFlix/Amazon v.s izleyecek adam zaten bu işleri panel den hallediyor direk o zaman Box a gerek kalmaz

bu arada cihaza Slimbox daki TEST ROM u atamadım!! daha önemlisi heriflerin verdikleri Factory ROM var bunu da
atamadım,sanırım başka bir şey var,yaw bunlar "RUS" hackleyip v.s bir sürü atraksiyonlar yapıyorlar veya
"orijinal fabrika yazılım" diye kendilerinin rom larını bir şekilde sunuyorlar!

bu işleri bilmiyorsanız slimbox dan normal ROM lar hariç hiç bir şeyi yüklemeyin! Brick edersiniz cihazı

sanırım yakında normal OTA yoluyla yazılım verirler bu benim açımdan dert edilecek sorun safhasında değildir

NFlix/Amazon ara ara kullanıyorum,ama ortka işi sanırım bittiği için şu anda giremiyorum o hesaba
ama panel den aldığım resim kelitesi bunlar için süper
yani GPU G57 yine devrede:ok

++

Kumanda Bluetooth ama haliyle "vasat" hatta bana göre dandik! gerçi ben her kumandaya vasat deyip
kendi BT li ayrıca satın aldığım kumandayı kullanırım

Box da LAN 1Gb dır!! sinir oluyorum hala 100Mb Ethernet li cihazalara yaw!

Internet hızı çok çok iyi hatta 2.4GHz fena değil ama bana göre yavaş ama Ethernet çok iyi ve 5GHZ hepsinden daha iyi:ok
5GHz en hızlısı Ethernet bundan biraz düşük

net hızı 200/300/500Mb olanlar için 1GB LAN süper demektir

++
dün bir ara bazı kanalları gezdim kullandığım iptv ile,resim kalitesi ciddi değişti yaw
normal de TELEVIZO uygulamasını kullanırım ve resim kalitesinin G31 den en az %20 hatta 30 daha iyi
olduğunu gördüm,normal de ben bu cihaza %30 daha iyi notumu pek vermem ama bu konuda
%25/30 daha iyi buldum

not;panelimin bazı pic. settingsleri de düşürdüm! G31 zayıf kalıyordu ama şimdi G57 ile bariz fark var

ama abartmak yok bende,yani 2 katı yok 3 katı filan,bunları geçin bir kalem

++
Ugoos siparişimi sanırım bu yeni cihazı satınca vermek istiyorum ama hiç belli olmaz,yarın da verebilirim!
ama aslında niyetim bunu biraz daha kullanmak,daha iyi tanımak,Slimbox çılara çok fazla güvenim yok!
ama onu diğer Box ım olan X96 Max+ Ultra için kullanıyorum,ROM larıda her ay oradan yüklüyorum zaten

Ugoos ve X96X10 için verdikleri firmware ve ROM işi bana sakat geldi,işin tuhafı ben cihazı PC ye de bağlayamadım
bir türlü görmedi Box ı !! en son AML Burning Tool 3.2.0 kullanıyorum ama yeni cihazı görmedi,test için
diğer Box ı yeniden bağladım bunu görüyor! sonra en son version olan 3.2.8 le denedim onu da görmedi
sonra 2.9. filan yaptım kısaca Box ı bir türlü tanıtamadım sonra bıraktım zaten bu iş sakata gelmesin diye!

++

kendi kullandığım 8-12 kadar Apk. ve bazı Kodi v.s işleri için uygulamalar veya addons lar var hepsi OK dir
hiç bir sorun çıkmadan yüklendi ve hepside çalışıyor ROM zaten 64Gb olduğu için doldur içine kafana göre
neyi istiyorsan

Henüz bizim ""Superuser"" herifin ROOT uygulaması yok bu cihaz için! çok da önemli değildir aslında illa
Root lu olması için,ben zaten illa root isteyen bazı uygulamaları kullanmam ve de tavsiye etmem!

sanırım slimbox da ki ROM Root lu olanı olmalıdır ama deidğim gibi Box PC bağlantısını kuramadım yaw
aslında biraz da korkum var şöyleki;olası bir ters durum varsa cihaz Brick olur(bir keresinde bu başıma gelmişti)
neyseki Çin li bu defa beni de tanıdığı için $ 125 kağıdımı geri iade etmişti(yine hastalık bir Rockchip li Box idi)
herif de aslında biliyordu cihazın RK olduğu için sıkıntılı olduğunu,paramı haftasına iade etmişti
Teşekkürler Çin li:hihi

cihaz satılıncaya kadar kullanıp belki bu süre içinde OTA verirler herifler bir de öyle bakmak lazım zira cihazı her halyle
beğendim aslında ve 905X4 bir sürü Box kullandım son 2 sene içinde artık bıktım yaw 905X4 den

gelsin 928 dedim,belki de sanırım Türkiye de ilk getiren ben oldum!
aslında bazı bildiğimiz tecrübeli arkadaşların da getirip kullanmasını da isterdim,tecrübelerimiz daha iyiye
giderdi,özellikle ben bu cihazı neden Desktopa gösteremedim! yani nasıl tanıtılacak?
Tool olarak elimdeki AML Box ların hepsi bir şekilde tanıtıp yükleme yapıyordum ROM larda ama bunu henüz
tanıtamadım

AML ben her zaman tercih ediyorum zira bu işlerle prof. olarak uğraşanlar için AML artık çocuk oyuncağı oluyor
ama Rockchip çok daha iyi olmasına rağmen gerke fabrika rom ları gerekse costum ROM lar v.s hepsi sıkıntlı
ve Box elinde patlıyor yaw

Kargo parasıda benden gönderim yaparım,ama şak diye bugün de istemeyin,dediğim gibi bir süre kullanıp
neyin ne olduğunu+ROM v.s işlerini+karşı tarafa da yazdım zaten Bug fix için şu OTA yazılım işini halledin diye

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
cihazı satışa koydum,maliyeti $ 175 olmuştu aynı fiyata vereceğim
yerine Ugoos alıyorum bunun da maliyeti $ 300 kağıdı buluyor.

Geri
Üst Alt