Wisdom Share Nedir ?

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Wisdom Share Smart Cloud Tv diye bir şey var. Nedir bu tam olarak ? Bir İşletim sistemi diyeceğim. Ama değil, Androidli TV'lerde kullanılıyor. Ee bi uygulama desem, o da değil kendi başına bir sistem gibi görünüyor. Launcher desem o da değil. Androidi baz alan bir sistem mi acaba Miui gibi. Dijitsu ve Onvo markaları bunu kullanıyor. Belki kullanan başka marka da vardır.

inb-inba-32-jmj-original-imafc9gkcb33ev2h.webp

Şu görüntüye sahip bir ekran. Nedir bu tam olarak ? Nasıl çalışır.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
bu apk olarak mı yükleniyor nasıl yapılıyor. Mesela biz bunu alıp farklı cihazlara kurabiliyor muyuz ? Örneğin BlueStacks'a falan veya Telefona tablete yüklesek o da bir smart tv'ye döner mi ?
Öyle birşey olmaz hocam, tvlere gömme smart yazılım bu. Çakma android yazılımı bunlar, hantal, lisanssız, kısıtlı, uyduruk birşey.

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Biraz geç de olsa yazayım. Bi gün eğer televizyon alışverişi yaparken ekrana "wisdom share" yazısı gelirse, kumandayı satıcı arkadaşa verip "bana açıldığında wisdom share yazmayan bir televizyon göster" diyin. Ha ben zaten kendi kutumu takıp kullanacağım, içindeki yazılım önemli değil derseniz o zaman çok da mühim değil aslında, ama ben bu işlerden anlamam, netflix oynatsın, disney oynatsın falan filan diyorsanız, kesinlikle wisdom share denen nanenin kurulu olduğu bir TV satın almayın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Biraz geç de olsa yazayım. Bi gün eğer televizyon alışverişi yaparken ekrana "wisdom share" yazısı gelirse, kumandayı satıcı arkadaşa verip "bana açıldığında wisdom share yazmayan bir televizyon göster" diyin. Ha ben zaten kendi kutumu takıp kullanacağım, içindeki yazılım önemli değil derseniz o zaman çok da mühim değil aslında, ama ben bu işlerden anlamam, netflix oynatsın, disney oynatsın falan filan diyorsanız, kesinlikle wisdom share denen nanenin kurulu olduğu bir TV satın almayın.
Nedenini de belirtseydin keşke :)

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Nedenini de belirtseydin keşke :)
Sebepler çok hocam. "Axen neden böyle" diye bir başlık altında belirtmiştim. En basit ve en bariz olanları söyleyeyim, mesela televizyonda herhangi bir uygulama içerisinde bir şey izlerken televizyonun görüntü ayarlarını yapamıyorsunuz. Televizyon modundayken bu ayarları değiştirebiliyorsunuz ama akıllı televizyon moduna geçince (android), bu ayarlara ulaşamıyorsunuz. Cihaz tekrar default ayarlarına dönüyor.

Netflixin yıllar önce yayınlamış olduğu bir sürüm ile çalışıyor. Güncelleyemiyorsunuz. Ayrıca televizyonda L1 olmasına rağmen nedense L3 gibi çamur gibi bir görüntü ile izleyebiliyorsunuz.

Disney+ aşırı karanlık ve sanki görüntünün üzerinde bir perde varmış gibi.

Son sürüm Kodi kurdum, ne televizyonun kendi hafızasını ne de taktığım usb belleği görmüyor. Uygulama izinlerini zaten değiştiremiyorsunuz.

Android ayarlarına giremiyorsunuz.

Aklıma gelenler bunlar. Yetmez mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sebepler çok hocam. "Axen neden böyle" diye bir başlık altında belirtmiştim. En basit ve en bariz olanları söyleyeyim, mesela televizyonda herhangi bir uygulama içerisinde bir şey izlerken televizyonun görüntü ayarlarını yapamıyorsunuz. Televizyon modundayken bu ayarları değiştirebiliyorsunuz ama akıllı televizyon moduna geçince (android), bu ayarlara ulaşamıyorsunuz. Cihaz tekrar default ayarlarına dönüyor.

Netflixin yıllar önce yayınlamış olduğu bir sürüm ile çalışıyor. Güncelleyemiyorsunuz. Ayrıca televizyonda L1 olmasına rağmen nedense L3 gibi çamur gibi bir görüntü ile izleyebiliyorsunuz.

Son sürüm Kodi kurdum, ne televizyonun kendi hafızasını ne de taktığım usb belleği görmüyor. Uygulama izinlerini zaten değiştiremiyorsunuz.

Teşekkür ederim ,bence yeter :kiskis

E Çevrimdışı

eypkara

Yeni Üye
17 Kas 2023
1
25

Hocam selamlar,aynı sıkıntılar ile karşılaştım. Arayüz inanılmaz çakma duruyor,hiç güven vermiyor. Wisdom share'yi kaldırmanın bi yolu var mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,739
Hocam selamlar,aynı sıkıntılar ile karşılaştım. Arayüz inanılmaz çakma duruyor,hiç güven vermiyor. Wisdom share'yi kaldırmanın bi yolu var mı?
Wisdom share kaldırılabilir bir öge değil, webos, tizen gibi TV' nin ana yazılımıdır. Sota Sota Başkan' ın dediği gibi, tek yol cihazın değişimidir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri