Windows etkinleştirmenin belli tarihte sona ereceğini yazıyor. Çözümü var mı?

R Çevrimdışı

radyo

Yeni Üye
23 Eki 2022
3
39
Windows'un sitesinden Windows 8.1 iso yu indirdim ve standart ürün anahtarı ile kurdum.
İnternet üzerinden bir çok etkinleştirme programı denedim ve windows etkinleştirildi.

windows-etkinlestirildi.jpg

Fakat cmd üzerinden slmgr/xpr den kontrol ettiğimde ise,
Windows etkinleştirmenin belli tarihte sona ereceğini yazıyor. ( o tarih geldiğinde sistem kapanacak mı yoksa etkinleştirme aracı arka planda kendini yenilecek mi)

Toplu-Etkinlestirme.jpg

Benim istediğim ise aşağıdaki resimde yazan gibi kalıcı olarak etkinleştirmek.
Fakat ne yaptımsa windows 8.1 standart için kalıcı etkinleştirme yazısını çıkartamadım

Kalici-etkinlestirme0242c6560ad7711b.jpg

Yardımcı olursanız sevinirm.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güvenilir araç var elbette ama risk almaya değmez.
Sistem kapanmaz, bazı özellikler kapanır sadece.
Windows 10 lisansı alıp geçin.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
R radyo
İlk mesajda gösterilen mesaj volume lisanslar için olan bir durum. Bu lisanslar genellikle 2 yıllığına alınır aslında bir nevi kiralanır. 2 yılın dolmasına yakşalık 90 gün kala uyarı vermeye başlarlar. Bu süre zarfında anlaşma yenilenirse makineler bu lisansları kullanmaya devam edebilir. Anlaşma yenilenmezse geçmiş olsun. O zaman tüm makinelere yeniden lisanslama yapılması gerekir.

İkinci mesajdaki ise OEM veya retail lisans denen bir lisans türüne ait lisans. Bunlarda ise parayı verirsiniz ve lisans sizin olur. OEM'de lisans anakarta eşleştirilirken (laptoplarda çokca kullanılır ve bunu donanım üreticileri alabilir), Retail'de (sizin piyasadan aldığınız resmi lisans) böyle bir kısıtlama yoktur.

Birçok sanal pazar sisteminden liasns alırken buna dikkat etmenizde fayda var. Örneğin volume lisanslar 10TL civarında iken retail olanlar 50TL cevarında oluyor. Belirtmekte fayda gördüğüm bir diğer husus da bu lisansların sadece lisanslama kontrolü algoritmasında geçtiğidir. Yasal durumlarda lisanslı ürün olarak kabul edilmezler.

R Çevrimdışı

radyo

Yeni Üye
23 Eki 2022
3
39
R radyo
İlk mesajda gösterilen mesaj volume lisanslar için olan bir durum. Bu lisanslar genellikle 2 yıllığına alınır aslında bir nevi kiralanır. 2 yılın dolmasına yakşalık 90 gün kala uyarı vermeye başlarlar. Bu süre zarfında anlaşma yenilenirse makineler bu lisansları kullanmaya devam edebilir. Anlaşma yenilenmezse geçmiş olsun. O zaman tüm makinelere yeniden lisanslama yapılması gerekir.

İkinci mesajdaki ise OEM veya retail lisans denen bir lisans türüne ait lisans. Bunlarda ise parayı verirsiniz ve lisans sizin olur. OEM'de lisans anakarta eşleştirilirken (laptoplarda çokca kullanılır ve bunu donanım üreticileri alabilir), Retail'de (sizin piyasadan aldığınız resmi lisans) böyle bir kısıtlama yoktur.

Birçok sanal pazar sisteminden liasns alırken buna dikkat etmenizde fayda var. Örneğin volume lisanslar 10TL civarında iken retail olanlar 50TL cevarında oluyor. Belirtmekte fayda gördüğüm bir diğer husus da bu lisansların sadece lisanslama kontrolü algoritmasında geçtiğidir. Yasal durumlarda lisanslı ürün olarak kabul edilmezler.
Kalıcı lisans haline getirebileceğim önerebileceğiniz bir program ya da bir yöntem var mı?
Sistem düşük donanımlı olduğu için şuan güncelleneme almadan rahat 8.1 i kullanabiliyorum yardımınızı rica ederim.

Ayrıca Umut Barış Umut Barış sizin de önerebileceğiniz bir uygulama ya da yöntem var mıdır?

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Kalıcı lisans haline getirebileceğim önerebileceğiniz bir program ya da bir yöntem var mı?
Sistem düşük donanımlı olduğu için şuan güncelleneme almadan rahat 8.1 i kullanabiliyorum yardımınızı rica ederim.

Ayrıca Umut Barış Umut Barış sizin de önerebileceğiniz bir uygulama ya da yöntem var mıdır?
Böyle bir şeyi burada anlatmak kanuna uygun olmadığı için forum kurallarına uygun olacağını sanmıyorum.
Wiindows 8.1'i çalıştıran makine genelde windows 10'u da problemsiz çalıştırır ama yine de isterseniz youtube da "How to activate windows 8 and 8.1 2022" diye bir aratın. Belki işinize yarar bir şeyler çıkar.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Özelden ulaşır mısınız.

Önceden win ilac diye program vardı onu kurunca Windows sınırsız etkinleştiriyordu. 2013 yılıydı alt katımızda bilgisayar öğretmeni oturuyordu bir gün format atması için adamı çağırmıştım bu programla yapmıştı, şimdi programı bulamadım muadilleri vardır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Böyle bir şeyi burada anlatmak kanuna uygun olmadığı için forum kurallarına uygun olacağını sanmıyorum.
Wiindows 8.1'i çalıştıran makine genelde windows 10'u da problemsiz çalıştırır ama yine de isterseniz youtube da "How to activate windows 8 and 8.1 2022" diye bir aratın. Belki işinize yarar bir şeyler çıkar.
Güvenilir olanı bulması önemli, çoğu virüslü çünkü.
Mevcut kodu alıp içerisine virüs enjekte eden de var.
Miner virüsü olur, keylogger olur, izleme takipçi kasma botu vs.
Ya da cookileri çalan bir virüs olur.

Ucuza bulunan Windows lisansları baş ağrıtmaz, en fazla geçersiz olur veya geçersiz çıkar.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Güvenilir olanı bulması önemli, çoğu virüslü çünkü.
Mevcut kodu alıp içerisine virüs enjekte eden de var.
Miner virüsü olur, keylogger olur, izleme takipçi kasma botu vs.
Ya da cookileri çalan bir virüs olur.

Ucuza bulunan Windows lisansları baş ağrıtmaz, en fazla geçersiz olur veya geçersiz çıkar.

KMSPico felan o konuda en risklileri zaten. Dediğin gibi içine ne bulsalar sokabiliyorlar. Bu yüzden script ile yapılanlar daha güvenli. En azından script içine bakıp neler dönüyor göz atma şansınız oluyor.

Bu nedenle ucuz lisans alırken de open ya da volume lisans yerine oem veya retail lisans olanlara bakmak lazım. Open veya volume lisans b,raz daha kumar işi çünkü 2 yıllık sözleşmeler olduğundan sözleşmenin ne zaman biteceğine dair hiçbir bilgi olmuyor elinizde. Alıp 2 yıl da kullanabilirsiniz, 4 ay da kullanabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt