Windows 7 İçin Tema Tavsiyem

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arkadaşlar merhaba.

Windows 7 için kullandığım temayı sizlere de tavsiye ederim.

Önce görsellikle ilgili bazı sistem dosyalarını modifiye etmemiz gerekiyor.

Tıklama ile kolayca yapabileceğiniz işlemlerdir, dilediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Endişelenmeyin.

"universal theme patcher" isimli yazılımı indiriyoruz. (İndirmeniz kolay olsun diye kendi bulut hesabıma yükledim.)

Daha sonra indirdiğimiz sıkıştırılmış dosyayı bir klasöre açıyoruz.

Daha sonra işletim sistemimizin türüne göre uygun olan uygulamayı sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.

(32 Bit sistem kullananlar X86'yı, 64 Bit sistem kullananlar X64'ü çalıştaracak.)

Gelen menüden dili "English" olarak seçip devam ediyoruz.

Daha sonraki seçeneğe "evet" diyerek tekrar ediyoruz.

Karşımıza üç adet seçenek çıkacaktır. Bu üç seçenek, sistem arayüzünün görselliği ile ilgili üç farklı dosyayı hedef göstermektedir.

Bu üç dosyayı yanlarındaki "Patch" yazan butonlara tıklayıp modifiye ediyoruz.

Her dosyanın modifikasyonu sonrası sistemi yeniden başlatayım mı diye sorabilir.
Her işlemde "no" seçeneğini tıklayarak yeniden başlatmayı reddedin.
En son dosyayı modifiye ettikten sonra "yes" diyerek sisteminizi yeniden başlatabilirsiniz.

Şimdi Gelelim Temayı Yüklemeye

Temayı sağ tarafta bulunan download butonuna tıklayarak indirelim.

Daha sonra indirdiğimiz sıkıştırılmış dosyayı bir klasöre genişletelim.

Önce "Visiual Style" isimli klasöre girip oradaki iki dosyayı seçip kopyalayalım.

Daha sonra bu dosyaları " Bilgisayar > Yerel Disk C > Windows > Resources > Themes" yolunu takip edip,

"Themes" isimli klasörün içine yapıştıralım.

Şimdi sistem dosyalarını değiştirmeliyiz ancak bunu yapabilmek için ilgili sistem dosyalarının sahipliğini almamız gerekiyor.

Bunun için öncelikle "Bluelife Context Menu" isimli yazılımla sağ tık menüsüne "dosyanın sahipliğini al" seçeneğini eklemeliyiz.

Sıkıştırılmış dosyayı bir klasöre genişlettikten sonra, içindeki "Blcm" isimli yazılımı sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Daha sonra işaretli yerleri işaretleyin, uygula butonuna tıklayın. Windows gezgini yeniden başlatılacaktır.

Sıra dosyaları modifiye etmeye geldi.

İndirmiş olduğumuz temayı açtığımız klasöre girerek "ExploreFrames" klasörüne girin.

Daha sonra ".dll s" isimli klasöre girin.

İşletim sisteminiz 32 bit (X86) ise,

x86 (32-bit) klasörüne girin "ExplorerFrame.dll" isimli dosyayı kopyalayın.

Daha sonra bu dosyayı " Bilgisayar > Yerel Disk C > Windows > System32 " yolunu takip ederek yapıştıracağız.

Ancak burada size bir iş düşüyor. Önce orjinal dosyayı değiştirebilmek için dosyanın sahipliğini üstlenmemiz gerekiyor.

System32 klasörüne girince klavyeden "E" harfine basarak ExplorerFrame isimli dosyayı bulalım.

Sonra bu dosyaya sağ tıklayıp " Dosyanın Sahipliğini Al - Cmd Ekranı " isimli seçeneğe tıklayalım.

Sonra bu dosyayı kafanıza göre isimlendirin.

Sonra System32 klasöründe boş bir alana sağ tıklayıp "yapıştır" seçeneğine tıklayarak dosyayı o dizine yapıştıralım.

Sonra sistemi yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra masaüstünde sağ tıklayıp "Kişiselleştir" bölümünden "Aero+" isimli temayı seçip uygulanmasını bekleyelim.

İşletim sisteminiz 64 bit (X64) ise,

İndirmiş olduğumuz temayı açtığımız klasöre girerek "ExploreFrames" klasörüne girin.

Daha sonra ".dll s" isimli klasöre girin.

x64 (64-bit) klasörüne girin "ExplorerFrame.dll" isimli dosyayı kopyalayın.

System32 klasörüne girince klavyeden "E" harfine basarak ExplorerFrame isimli dosyayı bulalım.

(Bilgisayar > Yerel Disk C > Windows > System32)

Sonra bu dosyaya sağ tıklayıp " Dosyanın Sahipliğini Al - Cmd Ekranı " isimli seçeneğe tıklayalım.

Sonra System32 klasöründe boş bir alana sağ tıklayıp "yapıştır" seçeneğine tıklayarak dosyayı o dizine yapıştıralım.

BİTMEDİ !

x86 (32-bit) klasörüne girin "ExplorerFrame.dll" isimli dosyayı kopyalayın.

Daha sonra SysWOW64 isimli klasöre gidip buradaki "ExplorerFrame.dll" isimli dosyanın sahipliğini alacağız.

(Bilgisayar > Yerel Disk C > Windows > SysWOW64)

SysWOW64 klasörüne girince klavyeden "E" harfine basarak ExplorerFrame isimli dosyayı bulalım.

Sonra SysWOW64 klasöründe boş bir alana sağ tıklayıp "yapıştır" seçeneğine tıklayarak dosyayı o dizine yapıştıralım.

Sonra sistemi yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra masaüstünde sağ tıklayıp "Kişiselleştir" bölümünden "Aero+" isimli temayı seçip uygulanmasını bekleyelim.

Sonuç ;

Temanın avantajları :

• Görev çubuğunda küçük simgeler kullandığınızda tarihi görebilirsiniz.
  • Uygulama pencerelerinin kenarları daha şeffaf ve ince.
  • Dolan çubuk animasyonlarının rengi tatlı bir açık yeşil.
Kullanıp memnun kaldığım uygulamaları size elimden geldiğince aktardım.
Yeni konumuz hayırlı olsun. :krokop

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Eline Saglik

Tum Sistemlerimi Win10 Yukselttim

Yoksa Denemek Isterdim Temayı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota' Alıntı:
Eline Saglik

Tum Sistemlerimi Win10 Yukselttim

Yoksa Denemek Isterdim Temayı

Rica ederim. 

Ben mecbur geri döndüm. Benim donanımım biraz eski kalıyor, RAM frekansı yüzünden sanırım mavi ekran yiyip duruyordum.

Windows 7'de sıfır sıkıntı.

Daha güçlü bir APU'ya geçersem o zaman geri dönerim ama. (AMD A4-6300 kullanıyorum.)

Microsoft şu arayüz işini bir standarda oturtsa güzel olacak.  :jeo:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota' Alıntı:
Ufak Bir Eklemede Ben Yapayım

Microsoftun kendı sıtesınde windows10 ındırebılırsınız

MediaCreationtools Aracıyla

32bit , 64bit yada Her 2 Surumude Aynı Imaj Icerısınde Indırebılırsınız

Sota' Alıntı:
Ram mı O ne ki  :helen:

Açmışsın canavarı sonunda. 

Bir inceleme bekliyoruz.  :)irdir:

Özellikle PUBG performansını merak ediyorum.  :helen:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Video Cekiminde Yardim Edecek Kimse Yok
Rezillik Vallahi

Tripod Lazim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota' Alıntı:
Video Cekiminde Yardim Edecek Kimse Yok
Rezillik Vallahi

Tripod Lazim

İyi telefonun varsa fotoğraf çek yeter. Millet kasayı görsün, ışıklı klavye varsa onu görsün.

Gerisini ekran videosu ile kaydetsen de olur. 

Ama tabi bilgisayarın mikrofonunu kullanmanı tavsiye etmem. Kendileri pek iyi değil. 

Özellikle fan sesi karşısında zayıf kalabiliyorlar.

Malzeme kalitesi nasıl? Plastiğin hissiyatı zayıf mı yine?  :alala:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt