Çözüldü windows 11 wifi kayıp

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
ben masa üstu olanları çok seviyorum çok rahat oluyorum ama şuanki de çok iyi monster tüm projeleri mi destekliyor
Monster servis zamanında bana çok eziyet çektirmişti. O zamanlar masaüstü donanımlarının dizüstü kasaya uyarlayanmış hallerini kullanıyorlardı, donanım uyumsuzlukları, IRQ çakışmaları, illallah dedirtmişti. Ama çok yol aldı. Garip bir alışkanlık ama ben DELL' den vazgeçemiyorum. Tabii imkan olsa Alienware candır ama... :tara

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ekran-goruntusu-2023-09-02-205708.png

Wi-Fi butonu buradaki gibi ayrı gözükmeli. Konuda yeterince info olmadığı için destek bulmanız zor. Driver durumu, aygıt yöneticisi resmi, kartın mümkünse başka bilgisayarda denenmesi gibi ek detaylardan sonra tavsiyeler anlamlı olacaktır.

Bir yazılımcı olarak Windows 11'i çok beğeniyorum. Beta'sı çok daha güzel ancak maalesef riskler nedeniyle kullanamıyorum. Chrome Canary'den fazlası bana lüks kalıyor. Yükselterek geçiş yerine temiz kurulum öneririm. Windows 10'u herkes Windows 7 gibi kalıcı kalitede olarak görüyor fakat Windows 11 bile o çığır açıcı seviyeye ulaşamadı. Darısı Windows 12'nin başına...

Ancak hem kişisel hem iş kullanımlarında en güncel sistemlerin kullanılması gerekiyor. Hem güvenlik risklerinden ötürü hem de arkasındaki ekibin daha gündemde tutacak olmasından ötürü. Özellikle de eğer geliştirici tarafındaysanız araçlarınızın herhangi birinin 3 yaşına basmış olması sizi rakiplerinize karşı geride tutmaya yeter. Hem bilgi güncelliği hem de geliştirdiğiniz ürünün ömrü açısından.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ekran-goruntusu-2023-09-01-163309.png

Bende ikisi aynı butonda değil 🧐 Win11 bence Win10'a göre daha hızlı sizde neden yavaş anlayamadım. Genelde sentetik benchmarklarda da normal kullanıcı deneyiminde de daha hızlı olduğu bildirilir😕
Yukarıdaki fotoda öyle görünüyordu o yüzden öyle zannettim.
Donanım BIOS'da görünüyor mu ona bakın.
PCI-E üzerinden M2 portuna bağlıdır.
PCI devices veya Storage bölümüne bakın.
Olmadı kartı çıkartıp tekrar takın.
Ama sadece o sokette çalışır, anakart üreticileri genelde öyle kısıtlıyor.

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
38
Yorumlarınız için teşekkür ederim wifi kartı ekran kartının altında kaldığı için her daim ulaşılamıyor ama geçen cpu soğutucu değiştirmek için çıkardığımda wifi kartı çıkarıp taktım düzeldi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt