Çözüldü windows 11 wifi kayıp

T Çevrimdışı

Trsmurf

Yeni Üye
24 Ağu 2022
37
38
anakartıma m2 wifi kartı taktım intel ax210 ilk başlarda wifi gözüküyordu bu aralar kayboldu nasıl geri getirebilirim aygıt yöneticisinden de gözükmüyor bluetooth ta aynı kartın üzerinde yani kart takılı nedense wifi yi göremiyorum internette bulduklarımı denedim işe yaramadı. wifi bağlantım bluetooth üzerinde gözüküyor. anakartım asrock b550m steel legend. Yardımcı olursanız sevinirim.
wifi-sorunu.png

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tüm yardımcı yazılımları ve sürücü yazılımlarını kaldırın. Ardından sistemi kapatıp kartın bağlantısını kontrol edin. Bu arada wifi ve bt anten bağlantılarını nasıl yaptınız? B550m masaüstü diye hatırlıyorum.

Sistemi tekrar açtığınızda aygıt yöneticisinden kartın ne olarak göründüğüne bakın.

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
" wifi bağlantım bluetooth üzerinde gözüküyor" bu kısmı anlayamadım? 🧐 CMOS clear denemişsinizdir diye düşünüyorum? Aygıt yöneticisinde gözükse icon olarak kayıp olsa adaptör devredışı kalmış diyeceğim ama sizdeki sorun daha farklı duruyor. BIOS update yaptınız mı hiç taktıktan sonra?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
" wifi bağlantım bluetooth üzerinde gözüküyor" bu kısmı anlayamadım? 🧐 CMOS clear denemişsinizdir diye düşünüyorum? Aygıt yöneticisinde gözükse icon olarak kayıpolsa adaptör devredışı kalmış diyeceğim ama sizdeki sorun daha farklı duruyor. BIOS update yaptınız mı hiç taktıktan sonra?
Aynı kısmı bende anlayamadım. Bir de bu tür combo aygıtlarda aygıt yazılımı üzerinden donanımlar açılıp kapanabiliyor. Aygıt sürücü yüklenene kadar USB Multi Device gibi farklı bir isimle tek donanım olarak görünüyor. O yüzden sürücü müdahalesi daha sağlıklı olacak gibi.

S Çevrimdışı

serhatr6

Yeni Üye
26 Ağu 2023
11
39

Şunu kurup tarayıp deneyin , wifi adaptör driver'ı buluyorsa seçip yükleyin. Diğer driverları seçmeyin (görüntü , ses vs.)
Yada intelin sitesinden son güncel sürücüyü yeniden yükleyin. Wifi sembolü bluetooth yanındaki oka basınca mı çıkıyor onu anlamadık. İnternete bağlanmasında sıkıntı yokta sadece icon mu kayıp?

Sadece sembol kayıpsa Görev Çubuğu Ayarları > Diğer Sistem tepsisi simgeleri bölümünde bakın kapalıysa açın

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Siz Windows 11'in tasarımına alışamamışsınız bence.
İkisi aynı butonda.
Bahsettiğiniz şey bu olmasın?
Windows 10'dan sonra arayüz değiştirildi.
Zaten Microsoft hep oynuyor, Windows 10 gibi tepki de vermiyor hantal.

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
Siz Windows 11'in tasarımına alışamamışsınız bence.
İkisi aynı butonda.
Bahsettiğiniz şey bu olmasın?
Windows 10'dan sonra arayüz değiştirildi.
Zaten Microsoft hep oynuyor, Windows 10 gibi tepki de vermiyor hantal.

Ekran-goruntusu-2023-09-01-163309.png

Bende ikisi aynı butonda değil 🧐 Win11 bence Win10'a göre daha hızlı sizde neden yavaş anlayamadım. Genelde sentetik benchmarklarda da normal kullanıcı deneyiminde de daha hızlı olduğu bildirilir😕

M Çevrimdışı
18 Kas 2020
727
43
ben 10 kullanıyordum 11 e yükselttim beni deli etti bir sürü hata ile karşılaştım en fazla 1 hafta tahammül ettim sonra tekrar 10 kurdum kafa rahat
özellikle başlangıç ve dist sorunu yapıyor çok problemli

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
ben 10 kullanıyordum 11 e yükselttim beni deli etti bir sürü hata ile karşılaştım en fazla 1 hafta tahammül ettim sonra tekrar 10 kurdum kafa rahat
özellikle başlangıç ve dist sorunu yapıyor çok problemli
Ustam yazılımla uğraşan insan işi değil en güncel yazılım bana göre. Bir makinada test için kurarım ama ana kullandığım makinada pek mantıklı gelmiyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bende bırakmışım arada lazım oluyor şuanki kullandığım leptop mecbur konteyner gittiğim için bana çok lazım oluyor
teşekkürler
Notebook' ları çocuklar kaptı. Okul zamanı v.b. tablet v.s. masrafı ekstradan çıkmasın diye notebookları bıraktım. Birer tane çizim tableti alırsam tamamlanır diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt