windows 11 dil paketi

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
57
Merhaba Arkadaşlar,

Windows 11'in ingilizce görüntüleme dilini tamamen kaldırmak istiyorum. Ayarlardan girip kaldır diyorum. "Emin misiniz" diye soruyor... Evet dememe rağmen, ingilizce dili kalkmıyor. Kaldırmak istememin sebebi de şu : Windows'u türkçeye çevirmeme rağmen, bazen bazı yazılar ingilizce çıkıyor. Mesela karşılama ekranı, hala "Wellcome" diyor, güncelleme yaparken uyarılar sürekli ingilizce çıkıyor vs.
bir yerde yanlış mı yapıyorum acaba ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Olmasa bile lisans hangi dilde ise onu seçebilmesi lazım.
İngilizce OEM lisanslarda varsayılan gelirdi, kurulum yaparken Türkçe seçme imkanı olurdu.
Önceden böyleydi. Dizüstü bilgisayarlarda mesela.
Konuyu oraya getireceğim. Sende kurulumda o şekilde olur diyorsun. Kurulum esnasında dil o şekilde seçilmediyse bootscreen dili ve sistem dosyaları güncelleştirmeleri sadece görüntüleme dili değişikliğiyle değişmiyor. Tabii lisans orijinal değilse bambaşka bir konu. 😉

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Konuyu oraya getireceğim. Sende kurulumda o şekilde olur diyorsun. Kurulum esnasında dil o şekilde seçilmediyse bootscreen dili ve sistem dosyaları güncelleştirmeleri sadece görüntüleme dili değişikliğiyle değişmiyor. Tabii lisans orijinal değilse bambaşka bir konu. 😉
Bence imkan varsa temiz ve güncel imaj indirsin.
Lisans BIOS'a kayıtlıdır zaten, yüklü satın alındıysa.

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
57
Lisans orijinal. Ama kurulum yükseltme.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Alt sürümü de İngilizce'den Türkçe'ye çevirmiştim.
Siz özellikle boot screen ve sistem dosyalarını türkçeleştirme ile ilgili araştırma yapın. Ancak konuya tam olarak hakim değilseniz çok tavsiye etmem. Çünkü sistem stabilitesini etkileyip, hatalı bir uygulamada sistemin açılmamasına kadar yolu var.

S Çevrimdışı

simeli

Aktif Üye
15 Tem 2023
58
57
Bütün mesele, ingilizce dil paketini kaldır dememe ve " emin misiniz" sorusuna, evet dememe rağmen dil paketinin hâlâ yerinde durması.

Geri
Üst Alt