Windows 10 64 bit yüklü pc ye 32 bit windows 10 kuramıyorum

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Biosta; legacy mod var, uefi mod var, ide, sata, ahci modlar var.

Bu ayarlar değiştirilir ise sorunsuz olarak kurulum yapılır. İndirdiğiniz iso lardan biri legacy diğeri uefi idi muhtemelen. Bios un disk i, iso nun da yine diski tanıma, tanımlama ayarları diyebiliriz kısaca.

Zaten deneme yanılma ile çözmüşsünüz olayı; olay biosta başlayıp bitiyordu. Sağlıcakla.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Biosta; legacy mod var, uefi mod var, ide, sata, ahci modlar var.

Bu ayarlar değiştirilir ise sorunsuz olarak kurulum yapılır. İndirdiğiniz iso lardan biri legacy diğeri uefi idi muhtemelen. Bios un disk i, iso nun da yine diski tanıma, tanımlama ayarları diyebiliriz kısaca.

Zaten deneme yanılma ile çözmüşsünüz olayı; olay biosta başlayıp bitiyordu. Sağlıcakla.
Operating sistem şeyini manuel yaptım sonra ayarların hepsini legacy e çevirdim düzeldi. Isoda sorun yoktu biz ayarları yapmadık başta ??

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
beyler arkadaş sorunu çözmüş ama bazı pc ler kendi içlerindeki işletim sistemi haricinde bi yazılım açmaz. onların boot özelliiği yok. sadece kendi dahili işletim sistemleri ve kurtarma konsolları ile gelirler. onlara boşuna debelenmeyin.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
beyler arkadaş sorunu çözmüş ama bazı pc ler kendi içlerindeki işletim sistemi haricinde bi yazılım açmaz. onların boot özelliiği yok. sadece kendi dahili işletim sistemleri ve kurtarma konsolları ile gelirler. onlara boşuna debelenmeyin.
7 8.1 10 hep kullandım ama 64 bitti onlar 32 ye geçerken biraz sıkıntı yaşattı ama şimdi kullanıyorum

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Doğrudur kardeşim özellikle şuan çıkan tüm Bilgisayarlar Orjinal Windows 10 Gömmeli geliyor mecbur kıldırıyolar

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bende fi tarihinden kalma Hewlett Packard (HP 6730's) laptop var.. Normalde fabrikasyon 32 bit Vista işletim sistemine sahipti ancak ben ona Win 7 64 bit yüklemiştim.. Bios ayarları falan hakgetire.. Windows 10 64 pro yüklemeye kalktım bir türlü bios görmedi.. Nuh dedi peygamber demedi.. En sonunda Easy BCD programı ile bios genişletip windows 10 pro'yu (education) sorunsuz şekilde kurdum.. Diğer bir yöntem Win 7 ile bios seçeneğini gördükten sonra usb yi çıkarıp win 10 usb takmak suretiyle win 10 kurulumu.. o şekilde de oluyor.. Ram'ler 2GB idi 4GB yaptık mecburen.. sorunsuz çalışıyor... Oyun oynamam ama denemek için Battle LA oyununu kurmuştum.. Medium ayarlarda akıcı oynatıyor..Yakında win 10 performance sürümünü deneyebilirim..

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bende fi tarihinden kalma Hewlett Packard (HP 6730's) laptop var.. Normalde fabrikasyon 32 bit Vista işletim sistemine sahipti ancak ben ona Win 7 64 bit yüklemiştim.. Bios ayarları falan hakgetire.. Windows 10 64 pro yüklemeye kalktım bir türlü bios görmedi.. Nuh dedi peygamber demedi.. En sonunda Easy BCD programı ile bios genişletip windows 10 pro'yu (education) sorunsuz şekilde kurdum.. Diğer bir yöntem Win 7 ile bios seçeneğini gördükten sonra usb yi çıkarıp win 10 usb takmak suretiyle win 10 kurulumu.. o şekilde de oluyor.. Ram'ler 2GB idi 4GB yaptık mecburen.. sorunsuz çalışıyor... Oyun oynanam ama denemek için Battle LA oyununu kurmuştum.. Medium ayarlarda akıcı oynatıyor..Yakında win 10 performance sürümünü deneyebilirim..
64 bit candır ama pc nin 2gb ramı yandığı için 32 bite döndüm

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Geçen ay 60 TL ye bir tane çıkma DDR 2 ram almıştım.. Pek bulunmuyor teknoloji mağazalarında.. En yakın bilgisayarcı derde deva oldu..:))
Çıkma ddr3 bulamadım. 2018 yazında pc ye ram ssd psu hevesim vardı dolar 7 yi görünce parayı sinirlendim harcadım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt