Voltaj Sorunsalı

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Sorma Dostum, şu an zaten monofaze sistemim. Tost makinesi çalışacak klimayı kapat, klima çalışıyor fön makinesi çalıştırmayın demekten bıktım, sırayla çalıştırıyoruz makineleri. Ben 80 li yıllarda görmedim böyle zulüm :kiskis

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Özgür geçenlerde Namzet abinin evindeydim, klima çalışmıyor diye gittim, baktım klima devreye girince voltaj 154 e düşüyor :kop

Selam çaktım çıktım :kiskis

Buyur işte:hoba1onlar direklere daha yakın olmasına rağmen benim elektrik daha iyimiş desene, o kadar diyorum regülatör alın diye ama anlatamazsın mirim. Bu arada taa buralara kadar gelip uğramadığın için bir tebrik koydum buraya:rant

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Buyur işte:hoba1onlar direklere daha yakın olmasına rağmen benim elektrik daha iyimiş desene, o kadar diyorum regülatör alın diye ama anlatamazsın mirim. Bu arada taa buralara kadar gelip uğramadığın için bir tebrik koydum buraya:rant

Tamam itiraf ediyorum sizin evin önünden bile 1 hafta arayla 2 kere geçtim, Uğrayıp çayınızı içecektim ama baktım jayat belirtisi yok, pas geçtim :kiskis

Annelerle BİM de denk gelip görüşüyoruz biz nasılsa :kop

ÖzgürE Çevrimdışı

ÖzgürE

Aktif Üye
24 Haz 2018
50
48
Tamam itiraf ediyorum sizin evin önünden bile 1 hafta arayla 2 kere geçtim, Uğrayıp çayınızı içecektim ama baktım jayat belirtisi yok, pas geçtim :kiskis

Annelerle BİM de denk gelip görüşüyoruz biz nasılsa :kop

Hemde 2 kere vallahi bravo. Hayat belirtisi olmasına gerek yok dalacaksın içeri illaki haberimiz olur. Bir eski Ankara'lı olarak, bu sıcaklarda gündüz vakti klimalı serin ortamdan çıkmayacağımı tahmin etmen lazımdı:hihi

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bizim sokakta kabloları bir ay önce yeraltına çekktiler, hiç voltajları ölçmek aklıma gelmemişti. Mesajı okuyunca mereklandım ölçtüm şaşırdım. Daha önce 209 - 230 volt arası gezen değerler yeni sistemde şu anda 240 gösteriyor gecenin yarısında malum enerjinin en çok çekildiği saatler. Gündüz muhtemelen daha fazladır. Geçen hafta gündüz iki tane led ampül ardı ardına patlamıştı meğer bizim voltajlar uçuşa geçmiş. Bende patlakken baktığımda kışın ortasında aşırı ısınma gördüğümden yeni taktıklarım soğusun patlamasın diye plastik kürelerini çıkarıp takmıştım önlem olarak. Şehrin ortasında taşerona yaptırılan iş neticede, alüminyum yerine bakır kablolar çekilince hatta gerilim düşümü ortadan kalkmış sanki. Ben sokakta linyenin en sonundayım konum olarak, vay haline trafonun yanın da olanların.
Yeni hatta enerji verilirken ölçüm yapıp trafodan değeri düşürmeyi " en azından kontrol etmeyi " akıl etmeleri gerekirdi sanırım atladılar. Bu durumda yarın gündüz de ölçüm yapıp bir arıza kaydı oluşturayım bakalım ne diyecekler, ne yapacaklar.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
meraktan ölçtüm 207 volt çıktı 220,nin altında :kiskis

elektrik.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt